پاداش ۳۸۰۰ میلیارد تومانی برای ۱۷ میلیون مشترک گاز

وزیر نفت گفت: خبر خوبی برای ملت عزیز ایران دارم؛ ۲۵ میلیون مشترک گاز داریم که بر اساس آیین‌نامه دولت ۱۷ میلیون از مشترکان پاداش صرفه‌جویی معادل ۳۸۰۰ میلیارد تومان دریافت می‌کنند.

به گزارش شهروند آنلاین، «جواد اوجی» وزیر نفت در حاشیه هیات دولت در جمع خبرنگاران با اشاره به ناترازی گاز و افزایش شدت مصرف انرژی خاطرنشان کرد: وزارت نفت دو اقدام اساسی انجام داد؛ یکی افزایش تولید برای کاهش رفع ناترازی و دیگری هم بحث بهینه‌سازی و مدیریت مصرف سوخت.

او در ادامه خاطرنشان کرد: ۲۵ میلیون مشترک گاز داریم. در محاسبات انجام شده و براساس آیین‌نامه دولت ۱۷ از میلیون مشترکان پاداش صرفه‌جویی می‌گیرند.

وزیر نفت بیان کرد: حدود ۶۰ درصد مشتریان گاز که ۱۴۰۲ مصرف گاز را مدیریت کردند شناسایی شدند و از دیروز به پرداخت روی آورده‌ایم یا به حساب پرداخت می‌شود یا کالای خانگی دریافت می‌کنند یا در قبوض ماه آینده بستانکار می‌شوند.

اوجی ادامه داد: صدور گواهی صرفه‌جویی در بورس انرژی دیروز در بورس انرژی اعلام شد و خیلی از واحدهای صنعتی گواهی صرفه‌جویی گاز را خریداری کردند. شرکت گاز مکلف و موظف است هر وقت صاحب این گواهی صرفه‌جویی اراده کند، آن گاز را باید تحویل دهد و پیش‌بینی ما این است تا هشت میلیارد مکعب خواهد رسید.

اوجی گفت: در راستای بهینه‌سازی مصرف گاز و سوخت پرداخت پاداش 3 هزار و هشتصد میلیارد تومانی از دیروز شروع شد و داریم و صدور گواهی صرفه‌جویی در بورس انرژی کمک بسیار شایانی در کاهش شدت مصرف انرژی و رفع چالش ناترازی گاز و سوخت می‌کند./ایرنا

انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.