بسته 30 گیگابایتی دولت برای دور دوم انتخابات

برنامه وزارت ارتباطات برای پایداری شبکه ارتباطی

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: در مرحله اول انتخابات ریاست جمهوری برای پایدار ماندن شبکه ارتباطی از ۴۰۰ تیم بسیج استفاده کردیم.

به گزارش شهروند آنلاین، «عیسی زارع پور» وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات پس از جلسه هیات دولت در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در کنار آن ۴۰۰ تیم تعمیر و اتصال فیبر نوری هم در کشور بسیج شدند و اگر در کشور خرابکاری صورت گرفت، به سرعت فیبرهای نوری را متصل می کنند. در ۲۴ ساعت منتهی به روز انتخابات گذشته و روز انتخابات بیش از ۲۰ مورد تلاش برای خرابکاری داشتیم و ۹ مورد منجر به قطع فیبر شد. این ۹ مورد در ۳ مورد سهوی و در عملیات عمرانی بود.

او افزود: این تیم‌هایی که بسیج شده بودند بلافاصله عملیات ترمیم و اتصال را انجام دادند و در نهایت شاهد این بودیم که کاملا شبکه پایدار بود. برای انتخابات روز جمعه کاملا آماده هستیم و وزارت ارتباطات کاملا در کنار وزارت کشور است و با کمک همه نهادها برای پایش مسیرهای فیبر نوری کمک می‌کنند. انتخابات خوبی از جهت زیرساخت‌های ارتباطی کشور خواهیم داشت.

وزیر ارتباطات عنوان کرد: برای اولین بار از پایش هوایی برای پایش فیبر نوری با کمک نیروهای مسلح استفاده کردیم که خیلی مفید بود و توانستیم زودتر نقاطی که حفاری و خرابکاری صورت گرفته بود، شناسایی کنیم. در راستای افزایش مشارکت مردم در فضای مجازی به ویژه داخلی در دور گذشته یک بسته ۲۰ گیگابایتی را تقدیم هموطنان عزیز کردیم تا در پیام‌رسان‌ها و سکوهای داخلی بتوانند از نقطه‌نظرات نامزدهای محترم باخبر شوند و فعالیت کنند و برای دور دوم هم یک بسته ۱۰ گیگابایتی علاوه بر آن ۲۰ گیگ اختصاص دادیم تا هموطنان ما به همان شیوه که بسته قبلی را فعال کردند بتوانند این بسته را فعال کنند.

او درباره حملات به زیرساخت‌های کشور گفت: حجم حملات سایبری علیه زیرساخت‌های کشور، در سه سال اخیر افزایش بسیار چشمگیری داشته و برخی از حملات خاص به شکل ویژه افزایش بسیار زیادی داشته و به طور مثال حملاتی که سرویسی برای خدمت به مردم داده می‌شود را از کار بیندازد. برای مثال می‌خواهند خدمات بانکی را از کار بیندازند درخواست‌هایی را به شکل جعلی، درخواست‌های غیرواقعی زیادی را به سمت آدرس سرور مقصد روانه می‌کنند. مثلا اگر سرور یک بانک برای پاسخگویی به ۱۰۰ نفر همزمان طراحی شده است یک میلیون درخواست روی آن می‌ریزند تا سرور بخوابد. ما به آن حمله منع خدمت می‌گوییم./ایرنا

انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.