افزایش ۳۳ درصدی مبلغ کارت بلیت اقشار خاص

مبلغ کارت بلیت تمامی گروه‌های حمایتی که از بلیت‌های تخفیف‌دار یا رایگان در بخش حمل و نقل عمومی شهر تهران استفاده می‌کنند از ۳۰۰ هزار تومان به ۴۰۰ هزار تومان افزایش پیدا کرد.

به گزارش شهروند آنلاین، رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران در جمع خبرنگاران گفت: این افزایش قیمت، با توجه به افزایش ۳۳ درصدی نرخ کرایه‌های عمومی در سال جاری و بر اساس طرح کمیسیون عمران و حمل و نقل و مصوبه شورای شهر تهران، اعمال شد.

سید جعفر تشکری هاشمی افزود: به نسبت افزایش بهای ناوگان حمل و نقل عمومی، مبلغ کارت‌ها نیز افزایش داشته تا، چون سال گذشته قدرت استفاده از حمل و نقل عمومی برای شهروندانی که از این کارت‌ها استفاده می‌کنند فراهم شود.

تشکری هاشمی با اشاره به تخصیص کارت بلیت رایگان به ایثارگران و خانواده آنها نیز گفت: با استناد به قانون حمایت از ایثارگران، تمامی افرادی که کمتر از ۶ ماه سابقه حضور در جبهه، اسارت و آزادگی دارند و یا حتی آن دسته از جانبازانی که کمتر از ۲۵ درصد جانباز هستند همراه با خانواده‌شان می‌توانند به صورت رایگان از ناوگان حمل و نقل عمومی شهر تهران استفاده کنند.

رئیس کمیسیون عمران و حمل ونقل شورای شهر تهران ادامه داد: تخصیص کارت بلیت رایگان به خانواده ایثارگران با توجه به مصوبه مجلس و برنامه هفتم توسعه است و مطابق با همین مصوبه فرد ایثارگر، همسر و فرزندان او مشمول دریافت کارت بلیت رایگان می‌شوند.

او با اشاره به هزینه‌های کارت بلیت رایگان برای ایثارگران و خانواده گفت: هزینه‌های اجرای این کار را باید دولت به شهرداری تهران پرداخت کند، البته صدور کارت بلیت رایگان برای اقشاری که گفته شد منوط به پرداخت دولت نخواهد بود.

او گفت:شهرداری موظف است کارت بلیت را به این دسته از افراد ارائه دهد و در مقابل از دولت نیز مطالبات لازم را داشته باشد.

تشکری هاشمی گفت: اگر در بودجه‌های سنواتی دولت نیز این مبلغ پیش‌بینی نشده باشد؛ باید در اصلاحیه بودجه‌ای که در سال جاری به مجلس ارائه می‌شود این موضوع مطالبه شود و مجلس منابع لازم را در اختیار دولت قرار دهد./خبرگزاری صداوسیما

انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.