مخبر:مدیریت درست تولید و مصرف انرژی ادامه یابد

سرپرست ریاست جمهوری در نشست هیات دولت، ادامه مدیریت درست عرصه تولید و مصرف انرژی را خواستار شد.

به گزارش شهروند آنلاین، محمد مخبر، امروز چهارشنبه در نشست هیات دولت، ضمن قدردانی از ابراز محبت و حضور پرشور مردم در مراسم بزرگداشت اربعین شهدای خدمت، تصریح کرد: هر چه زمان بیشتری از شهادت آیت‌الله رئیسی و همراهان ایشان می‌گذرد، خلاء وجودی ایشان بیشتر احساس می‌شود.

سرپرست ریاست جمهوری از عملکرد وزرای نیرو و نفت در زمینه افزایش تولید و نیز تدابیر مؤثر برای مدیریت مصرف قدردانی کرد و ادامه روند فعلی برای مدیریت درست عرصه تولید و مصرف انرژی را خواستار شد.

مخبر، همچنین از مجموعه اقدامات و زحمات رسانه‌ها به‌ویژه رسانه ملی برای زمینه‌سازی در جهت ایجاد شور انتخاباتی و فضای مشارکتی و نیز فراهم کردن فرصت و بستر مناسب برای ارائه توانمندی‌ نامزدها و کسب شناخت دقیق مردم از ظرفیت‌های فکری و عملی نامزد‌های انتخابات، قدردانی کرد.

همچنین در نشست امروز هیات دولت، وزیر نفت با اعلام خبر آغاز پرداخت جوایز مصرف بهینه به ۱۷ میلیون مشترک گاز که مصرف آنان در زمستان ۱۴۰۲ نسبت به زمستان ۱۴۰۱ کمتر شده بود، گفت: ۳ هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان پاداش میان ۱۷ میلیون مشترک که مصرف بهینه داشته‌اند، توزیع خواهد شد.

جواد اوجی، همچنین از آغاز ارائه گواهی سپرده گاز در بورس انرژی به مشترکینی که مصرف بهینه داشته‌اند، خبر داد و اظهار داشت: با زحمات و پشتیبانی‌های همه اعضای دولت و مسئولان و دستگاه‌های مربوطه، پس از چهار دهه از پیروزی انقلاب اسلامی، از روز گذشته صدور حواله گاز برای آن میزان سوختی که هر مشترک بتواند با مصرف بهینه ذخیره کند، آغاز شد.

وزیر نفت تصریح کرد: بر این اساس، هر مشترکی که در مصرف گاز صرفه‌جویی کند، می‌تواند به همان میزان گواهی سپرده گاز دریافت کرده است و به بالاترین قیمت، در بورس انرژی به فروش برساند که دیروز در اولین روز اجرای این طرح ۱۵۰ میلیون متر مکعب گواهی صادر شد و شرکت ملی گاز نیز متعهد است که این گاز را در هر زمانی تأمین کند.

اوجی در ادامه با توجه به دغدغه جدی رئیس جمهور شهید نسبت به موضوع مدیریت مصرف در کنار مدیریت تولید، با بیان اینکه وزارت نفت دولت مردمی، مدیریت هر دو عرصه تولید و مصرف را با جدیت دنبال کرده است، تصریح کرد: دیروز اسنادی میان شرکت ملی گاز و سرمایه‌گذاران برای جایگزینی ۱ میلیون بخاری کم‌بازده با بخاری‌های پربازده منعقد شد که می‌تواند هم به مدیریت و کاهش مصرف بینجامد و هم گامی مؤثر در جهت اجرای قانون هوای پاک باشد.

در ادامه این نشست، رئیس سازمان حفاظت محیط زیست نیز با گلایه از ارائه اطلاعات و اخبار نادرست درباره عملکرد دولت مردمی در حوزه محیط زیست، در رقابت‌های انتخاباتی، تصریح کرد: در دولت مردمی، علاوه بر معافیت دادرسی‌ها، تصویب طرح بیمه پرداخت خسارت حیات وحش، تعیین تکلیف ۴۱۱ طرح بزرگ در کشور، راه‌اندازی بیش از ۲ هزار خانه محیط زیست و اختصاص ۱۵ درصد احکام برنامه هفتم توسعه به موضوع محیط زیست و قطعنامه سازمان ملل در موضوع گرد و غبار را نیز داشتیم که عمدتا دستاورد‌های بی‌سابقه‌ای در حوزه حفاظت محیط زیست هستند.

علی سلاجقه گفت: همچنین در این دولت، طرح‌های دارای مجوز ارزیابی محیط زیستی ۴۶ درصد، پایش خوداظهاری‌ها ۱۲۰ درصد، در عرصه حفاظت محیط زیست طبیعی و تنوع زیستی ۷۰ درصد، در بحث محیط زیست دریایی و تالاب‌ها، در بخش تعداد ایستگاه‌های پایش آلودگی میکروبی سواحل و شناگاه‌های ساحلی ۵۵.۵ درصد، در بحث بازرسی‌ها و ممیزی‌های محیط زیست ۱۸۵ درصد، در موضوع جذب مشارکت‌های مردمی و بهره‌گیری از ظرفیت‌های جوامع محلی و سرمایه‌های اجتماعی ۲۸۸ درصد و مناطق ارزش‌گذاری شده اقتصادی محیط زیست کشور ۳ هزار و ۵۵۰ درصد رشد داشته‌ایم و تا پایان شهریور سال گذشته، تقریبا برای ۹۲ درصد کشور، داشته‌های محیط زیستی را به صورت آمار و ارقام در قالب نقشه ارائه کرده‌ایم.

رئیس سازمان اداری و استخدامی کشور نیز در نشست امروز هیات دولت در توضیح عملکرد دولت مردمی برای مقابله با هرگونه استخدام سفارشی، اظهار داشت: از زمانی که قانون و آیین‌نامه مربوط به آزمون‌های استخدامی فراگیر تصویب شده تا دوره دولت مردمی، کلا ۸ آزمون فراگیر برگزار شده و افتخار دولت شهید رئیسی این است که در سه سال فعالیت این دولت ۳ آزمون فراگیر برگزار شده و ثبت‌نام آزمون چهارم نیز مطابق برنامه‌ریزی صورت گرفته از قبل، از دیروز آغاز شده است و این آزمون، پنجم مرداد برای جذب ۸ هزار و ۴۴۹ تن برگزار خواهد شد.

میثم لطیفی گفت: در کنار این ۴ آزمون فراگیر، ۱۸ آزمون اختصاصی نیز برای دستگاه‌ها از جمله در آموزش و پرورش برگزار شده، بنابر این، نیرو‌های جذب شده در این دولت، بدون هیچ‌گونه مداخلی فردی و سلیقه‌ای بوده است.

سخنگوی دولت نیز در این نشست با انتقاد شدید از تهمت‌ها و طرح مطالب دروغ از طرف برخی نامزد‌ها و ستاد‌های انتخاباتی علیه عملکرد دولت مردمی، گفت: اسناد و تصویر نشست‌های دولت و ارائه گزارش‌ها از وضع وخیم اقتصادی و فشار ناشی از آن بر جامعه کارگران، معلمان، پرستاران و دیگر اقشار جامعه و اعتراض‌های شدید اجتماعی نسبت به نرخ بالای تورم و خلق پول‌های گسترده در دولت قبل موجود است، اما با این وجود، عده‌ای با سیاه‌نمایی قصد دارند بر خلاف واقعیات موجود، از عملکرد رئیس جمهور شهید و دولت مردمی که این وضع وخیم و بحرانی را تحویل گرفته و به دنبال درمان و بهبود اوضاع بودند، گزارش غیر واقعی به مردم ارائه دهند.

علی بهادری جهرمی از سازمان صدا و سیما و ستاد انتخابات کشور خواست که وقت و فرصت مناسبی برای پاسخگویی به سیل اتهامات و مطالب دروغ مطرح شده علیه دولت مردمی، اختصاص دهند./خبرگزاری صداوسیما

انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.