مردم پای کار انتخاب رئیس جمهور

دور دوم انتخابات ریاست جمهوری/ مردم باز هم زودتر آمدند

دور دوم انتخابات ریاست جمهوری امروز جمعه ۱۵ تیر ۱۴۰۳ در ۵۸ هزار ۶۴۰ شعبه داخلی و ۳۴۴ شعبه خارج از کشور آغاز شد تا تا تکلیف چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری مشخص شود.

به گزارش شهروند آنلاین،انتخابات ریاست جمهوری اسلامی ایران برای تعیین رئیس دولت چهاردهم که طبق روال همیشگی قرار بود در سال آینده برگزار شود پس از بروز سانحه بالگرد آیت‌الله رئیسی و همراهانش و شهادت هشتمین رئیس جمهور ایران یک‌ سال پیش از موعد مقرر، روز جمعه 8 تیر 1403 در  58 هزار 640 شعبه داخلی و 344 شعبه خارج از کشور برگزار شد.

طبق نتایج به‌دست آمده از این انتخابات مسعود پزشکیان با 10 میلیون و 415 هزار و 991 رای و سعید جلیلی با 9 میلیون و 473 هزار و 298 رای در جایگاه اول و دوم قرار گرفتند، اما به موجب اصل 117 قانون اساسی و مواد قانون انتخابات ریاست جمهوری هیچکدام از آنها نامزد‌ها نتوانستند اکثریت مطلق آرا را به‌دست بیاورند و به همین دلیل تکلیف رئیس جمهوری ایران جمعه، 15 تیر 1403 در دور دوم انتخابات مشخص می‌شود.

اما امروز و در دور دوم انتخابات ریاست جمهوری مردم ایران برای اتمام کار هفته گذشته خود و انتخاب رئیس جمهور چهاردهم در 58 هزار 640 شعبه داخلی و 344 شعبه خارج از کشور به پای صندوق های رای خواهند رفت تا ضمن تجدید میثاق دوباره با آرمانهای امام و انقلاب به دشمنانی که طی چند روز گذشته بر طبل عدم مشارکت می‌کویبدند بفهمانند ایرانی ها هیچ با هرگونه عقاید و حزبی پشت نظام را خالی نخواهند کرد.

گزارش خبرنگاران از سراسر کشور حکایت از حضور صبحگاهی مردم در شعب اخذ رای دارد و بسیاری آمده‌اند تا همان ساعات آغازین رای‌گیری، رای خود را به صندوق انداخته تا تکلیف چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری مشخص شود.

حضور باشکوه خوزستانی‌ها در ساعات‌های اولیه انتخابات

امروز جمعه 15 تیرماه سال1403 برای ملت ایران سرنوشت‌ساز است و مردم برای دوم بار دیگر به پای صندوق‌های اخذ آمدند تا در سرنوشت خود سهیم باشند و با یک انتخاب اصلح به ایرانی آباد برسند.

مردم علی‌رغم دغدغه‌های بسیار باز هم آمدند تا وفاداری خود را به نظام و انقلاب خود که خون‌ها برای آن ریخته شده است ثابت کنند و بگویند هر رای ما مشت محکمی بر دهان یاوه گویانی است که ماه‌ها تلاش کردند تا مردم را از حضور در انتخابات مایوس کنند.

آری امروز صف‌های طویل مردم پیش از آغاز رسمی رای گیری در پای صندوق‌های اخذ رای رعشه‌ای بر پیکره استکبار و یاوه گویان انداخت و این حماسه آفرینی بار دیگر نقشه‌های شوم آنها را نقش بر آب کرد.مردم  استان  غیور خوزستان ساعاتی قبل از شروع انتخابات حضور گسترده‌ای در شعب اخذ رأی داشتند.

مردم البرز دوباره پای ‌کار آمدند

مردم همیشه در صحنه‌ استان البرز با آغاز به کار شعب أخذ رأی در ساعات اولیه با حضور در پای صندوق‌های أخذ رأی نسبت به ر‌أی‌ریزی خود برای انتخابات دور دوم ریاست جمهوری دوره‌ی چهاردهم اقدام کردند.

بر اساس اعلام ستاد انتخابات استان البرز، 1344 شعبه‌ی اخذ رأی در سراسر استان وجود دارد. ضمن اینکه 29 حوزه‌ سیار نیز در سطح استان در مناطق صعب‌العبور و عشایری مستقر خواهند شد و از این تعداد صندوق سیار، 8 صندوق نیز در بخش مرکزی کرج فعّال خواهند بود. شعب أخذ رأی از ساعت 8 صبح الی 18 اقدام به أخذ رأی از رأی‌دهندگان در استان البرز خواهند کرد که در صورت تمدید ساعت رأی‌گیری، از طریق رسانه‌ها به اطلاع مردم خواهد رسید.

مسئولان ستاد انتخابات استان البرز ضمن اعلام اینکه بیش از 16هزار نفر عوامل اجرایی امروز در پای صندوق‌های رأی انجام وظیفه خواهند نمود، از مردم خواستند برای جلوگیری از طولانی شدن ساعات أخذ رأی، در ساعات اوّلیه به شعب أخذ رأی مراجعه و رأی خود را داخل صندوق‌ها بیاندازند.

قیام کرمانی‌ها در دور دوم انتخابات

دومین دوره چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری راس ساعت 8 صبح امروز همزمان با سراسر کشور در 2 هزار و 428 شعبه اخذ رأی  استان کرمان کرمان آغاز شد و تعداد زیادی از مردم پایتخت مقاومت اسلامی از جوار مرقد مطهر شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی سیدالشهدای جبهه مقاومت در گلزار شهدای بین‌المللی کرمان رای خود را به صندوق انداختند.

مردم کرمان، پایتخت مقاومت اسلامی با حضور پر شور خود در گلزار شهدای کرمان از ساعات اولیه آغاز فرآیند رأی‌گیری به دشمنان انقلاب و همه بدخواهان نظام نشان دادند که چون ادوار گذشته در صحنه حمایت از نظام حضور داشته و پشتیبان ولایت هستند.

در دور اول چهاردهمین انتخابات ریاست جمهوری، 2 میلیون و 324 هزار و 254 نفر تعداد واجدان شرایط رای در استان کرمان بودند که یک میلیون و 70 هزار و 286 مجموع آرای ماخوذه بود و حدود 46 درصد از مردم استان کرمان در انتخابات ریاست جمهوری مشارکت داشتند

لازم به ذکر است 2 هزار و 428 شعبه اخذ رأی برای انتخابات چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در سراسر استان کرمان پیش‌بینی شده است که از این تعداد هزار و 467 شعبه ثابت و 960 شعبه سیار است؛ حدود 90 صندوق اخذ رأی نیز برای مناطق صعب‌العبور استان پیش‌بینی شده است.به گزارش تسنیم حدود 60 هزار نفر عوامل اجرایی در امر برگزاری انتخابات چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری استان کرمان دخیل هستند.

آغاز رأی‌گیری مرحله دوم انتخابات ریاست‌ جمهوری در قم

مرحله دوم چهاردهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری در استان قم رسما آغاز شد و مردم باحضور در پای صندوق‌های رأی، رأی خود را به کاندیدای مورد علاقه دادند. در تعدادی از شعب اخذ رأی مردم از ساعاتی قبل از آغاز رأی گیری حضور داشتند و منتظر آغاز رسمی‌ رأی گیری بودند تا در اولین دقایق رأی خود را به صندوق بندازند.

استان قم با 853 هزار و 304 واجد شرایط رأی دادن در مرحله دوم چهاردهمین انتخابات ریاست جمهوری آماده برگزاری انتخاباتی باشکوه و در تراز انقلاب اسلامی است. برای این مرحله، 747 شعبه اخذ رأی در استان قم وجود دارد که از این تعداد 566 شعبه اخذ رأی در شهرستان قم، 29 شعبه در خلجستان، 29 شعبه در جعفریه و 27 شعبه اخذ رأی در کهک جانمایی شده است. همچنین هشت هیئت‌ اجرایی تشکیل شده که پنج هیئت اجرایی در بخش‌ها و سه هیئت در شهرستان‌ کهک، جعفرآباد و قم تشکیل شده است.

بیشترین شعب سیار اخذ رأی مربوط به بخش‌هاست، اما در شهرستان‌ها 90 درصد شعب ثابت هستند. امسال 5500 نفر رأی اولی برای انتخابات چهاردهمین دوره ریاست جمهوری در استان قم وجود دارد که از این تعداد 2800 نفر پسر و 2700 نفر دختر هستند.

حضور پرشور مردم گلستان در پای صندوق‌های رای

مرحله دوم چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری از ساعت 8 صبح امروز همزمان با سراسر کشور در استان گلستان آغاز شد. در این دوره از انتخابات ریاست جمهوری مانند دور اول در استان گلستان یکهزار و 515 شعبه اخذ رأی پیش بینی شده است که از این تعداد 673 شعبه شهری و 842 شعبه در روستاها راه اندازی شده و 24 هزار نفر نیز عوامل برگزار کننده انتخابات شامل هیات‌های اجرایی، نظارت و غیره هستند.

در مرحله دوم چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری یک میلیون و 436 هزار و 213 نفر واجد شرایط اخذ رأی هستند که از این تعداد 9 هزار و 643 نفر آنان برای نخستین بار فرصت مشارکت در انتخابات را پیدا می‌کنند.

در دور نخست چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در استان برخی شهرستان‌ها از جمله گالیکش، رامیان، مینودشت، آزادشهر و بندرگز مشارکت بالایی داشتند. در جمعه قبل ( 8 تیرماه) 41.16 درصد واجدین شرایط در استان گلستان پای صندوق‌های رأی آمدند و کاندیدای مورد نظر خود را انتخاب کردند.

در مرحله اول چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در استان گلستان، جلوه‌های زیبایی از مشارکت و حضور مردم در پای صندوق‌های رأی به ثبت رسید.تعداد زیادی از زوج‌های جوان نیز با شرکت در انتخابات، نخستین تصمیم مشترک خود را در آغاز زندگی گرفتند.

صف حضور پرشور مردم در گیلان

چهاردهمین دوره انتخابات زودهنگام ریاست جمهوری در پی شهادت آیت‌الله رئیسی رئیس جمهور سابق، راس ساعت هشت صبح امروز هشتم تیر در گیلان و همزمان با سراسر کشور برگزار شد.

بر اساس آمار 2 میلیون نفر واجد شرایط رای دادن در انتخابات هشتم تیر در گیلان هستند که با توجه به گردش‌پذیر بودن گیلان،  400 هزار برگه تعرفه بیشتر برای استان گیلان درنظر گرفته شده تا شماره تعرفه‌های برگه رای به دو میلیون 400 هزار برسد.

تمامی تجهیزات مورد نیاز رای‌گیری شامل دستگاه‌های احراز هویت، صندوق اخذ رأی، بنر، بست و هولوگرام به فرمانداری‌های سراسر استان در روزهای گذشته ارسال شده است وگیلان برای برگزاری انتخاباتی پرشور آمادگی کامل داشته و هیچ مشکلی در این خصوص وجود ندارد.

آغاز دور دوم انتخابات ریاست جمهوری در اصفهان

در پی اعلام نتایج دور نخست انتخابات ریاست جمهوری امروز جمعه 15 تیرماه دور دوم انتخابات راس ساعت 8 صبح آغاز شد.

طبق گفته مسئولان انتخابات در اصفهان همانند هفته گذشته انتخابات در 28 شهرستان استان اصفهان انجام می‌شود. براساس مصوبات هیأت‌های اجرایی، مجموعاً در استان اصفهان سه هزار و 169 شعبه اخذ رأی نهایی شده است و به صورت متوسط در هر شعبه اخذ رأی حدود 30 نفر فعال هستند که مجموعاً حدود 95 هزار نفر در استان اصفهان به صورت مستقیم در حوزه انتخابات فعال هستند. همچنین حوزه بازرسی انتخابات در استان و شهرستان‌های اصفهان تشکیل و برای هر 10 شعبه یک نفر بازرس سیار پیش‌بینی شده است.

آغاز رأی‌گیری مرحله دوم انتخابات در 790 شعبه بوشهر

مرحله نخست انتخابات ریاست جمهوری 8 تیر ماه در نقاط مختلف از جمله در شهرها و روستاهای استان بوشهر با شکوه خاص در چارچوب تأکیدات مقام معظم رهبری بر اساس 4 مؤلفه، مشارکت، امنیت، رقابت و سلامت در بهترین شرایط برگزار شد.

در این استان 790 شعبه اخذ رأی فعالیت خود را آغاز کرده‌اند. فعالیت 790 شعبه اخذ رأی در استان بوشهر شامل 565 شعبه ثابت و 225 شعبه سیار آغاز شده است. در تمام شعبه‌های رأی‌گیری استان بوشهر امکانات لازم سرمایشی و خنک‌کننده فراهم شده و با وجود گرمای شدید هوا ولی حضور منسجم و پرشور مردم شاهد هستیم. 2 هزار و 800 ناظر آموزش دیده، مجرب و آشنا با قانون در شعبه‌های اخذ رأی حضور دارند. در همه 790 شعبه اخذ رأی برای اینکه فرآیند انتخابات براساس قانون پیش برود همه عوامل بر روند انتخابات تا لحظه آخر نظارت دارند.

گزارش خبرنگاران از شهرستان‌های دشتستان، بوشهر، تنگستان، گناوه، دیلم، دشتی، کنگان، دیر، عسلویه و جم حاکی است فعالیت همه شعبه‌های رأی‌گیری در مرحله دوم انتخابات ریاست جمهوری آغاز شده است.انتقال صندوق‌های سیار اخذ رأی به نقاط دور دست و صعب‌العبور از جمله مناطق کوهستانی و دریایی استان بوشهر در دستور کار قرار گرفته و در این راستا بالگرد و شناور برای این مهم فراهم شده است.

آغاز انتخابات ریاست جمهوری در استان تهران

مرحله دوم چهاردهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری در استان تهران از ساعت 8 صبح امروز همزمان با سراسر کشور رسماً آغاز شد و مردم باحضور در پای صندوق‌های رأی، رأی خود را به کاندیدای مورد علاقه دادند.

در مرحله نخست این انتخابات، در استان تهران 10 میلیون و 199 هزار و 743 نفر واجد شرایط رأی و 3 میلیون و 366 هزار و 264 برگه رأی تعرفه مصرفی داشتیم، مشارکت 33 درصد در استان تهران بود.

در مرحله دوم انتخابات، 6 هزار و 694 شعبه اخذ رأی در 16 شهرستان، 47 شهر، 35 بخش و 502 روستا تعبیه شده و آماده خدمات‌رسانی است. در استان تهران بیش از 150 هزار نفر به‌صورت مستقیم و غیرمستقیم انتخابات پایتخت را پشتیبانی می‌کنند.

حضور ایلامیان برای خلق حماسه‌ای دیگر‌

با توجه به اینکه انتخابات به عنوان یک حق در نظام جمهوری اسلامی برای مردم در نظر گرفته شده است و تصمیم گیری برای کشور بر عهده ی خود مردم است، پس باید قدردان این مهم بوده و برای آینده ی خود و کشورمان برای انتخاب یک فرد اصلح پای صندوق‌های رای برویم.

مردم ولایت‌مدار و همیشه در صحنه استان ایلام امروز 15 تیرماه با حضور گسترده خود در لحظات آغازین انتخابات همزمان با مردم سراسر کشور برای انتخاب رئیس جمهوری با پشتوانه ی رای بالا به صحنه آمده اند. امروز همه برای رقم زدن جمعه‌ای ماندگار به میدان می آیند تا بار دیگر مهر سکوتی بر لبان دشمنان این مرز و بوم داشته باشند.

مردم استان ایلام در دور اول انتخابات مشارکت 47 درصدی داشتند و 208 هزار و 187 نفر. در انتخابات دور اول ریاست جمهوری ( هشت تیرماه 1403 ) شرکت کردند. براساس شمارش آرای ماخوذه استان در دور اول مسعود پزشکیان 119 هزار 843 رای، سعید جلیلی 44 هزار و 706 رای، محمدباقر قالیباف 30 هزار 852 رای و مصطفی پورمحمدی 1704 رای را به خود اختصاص دادند.

تعداد شعب اخذ رای در دور دوم چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری تغییری نکرده و همانند هشتم تیرماه در 633 شعبه اخذ رأی در سراسر استان ایلام برگزار می شد، که از این تعداد 187 شعبه به صورت سیار و تعداد 466 شعبه هم ثابت هستند.

آغاز حماسه‌سازی مردم یزد در دور دوم انتخابات

پس از برگزاری دور نخست انتخابات ریاست جمهوری در هشتم تیرماه 1403 و کشیده شدن این انتخابات به دور دوم، از لحظاتی قبل انتخابات در یزد همزمان با سراسر کشور آغاز شد.

در این دوره هم بسیاری از مردم یزد پیش از شروع انتخابات با حضور در صف اخذ رای منتظر شروع فرآیند رای گیری بودند تا در لحظات ابتدایی به وظیفه شرعی و ملی خود عمل کرده و در انتخابات حضور یابند.

در دور نخست انتخابات مردم یزد با مشارکت 58.18 درصدی خود به عنوان دومین استان با مشارکت بالا توانستند حماسه‌سازی کنند و در این دوره هم حضور مردم نمایانگر آن است که بار دیگر این استان با مشارکت بالای مردم روبه‌رو خواهد بود.

870 شعبه اخذ رای ثابت و سیار رای مردم را اخذ کرده و به این ترتیب تمامی مردم استان یزد در نقاط شهری و روستایی و حتی نقاط صعب العبور، بیمارستان‌ها، کارخانجات و دیگر نقاط در این انتخابات مشارکت داشته باشند.

آغاز دور دوم انتخابات ریاست جمهوری در خراسان شمالی

فرایند دور دوم انتخابات چهاردهم دوره ریاست جمهوری اسلامی ایران از ساعت 8 صبح همزمان با سراسر کشور در همه شهرها و روستاهای استان خراسان شمالی آغاز شد.

1580 نقطه در استان خراسان شمالی پذیرای رأی دهندگان چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری اسلامی ایران هستند. 927 صندوق اخذ رای در سطح استان برای اخذ آرا پیش بینی شده است.

به گزارش خبرنگاران از ساعات ابتدایی صبح امروز، از همه شهرها و مناطق استان خراسان شمالی حاکی است حضور مردم در ساعات اولیه اخذ رای در همه حوزه‌ها چشمگیر و قابل توجه است.

مردم استان خراسان شمالی در دوره اول انتخابات ریاست جمهوری مشارکت 44 درصدی را رقم زدند که در این میان بانوان استان با 53 درصد پیشتاز بودند.

حضور رای اولی‌ها در کنار بانوان و اقشار مختلف به ویژه اهل تسنن در مساجد مختلف مرکز استان خراسان شمالی و شهرهایی که اهل تسنن در آنها ساکن هستند چشمگیر و دیدنی است.

آغاز دومین مرحله انتخابات ریاست جمهوری در آذربایجان شرقی

ساعت 8 صبح امروز _ جمعه 15 تیر _ سه هزار و 133 شعبه فعال انتخاباتی در آذربایجان‌شرقی با 50 حوزه انتخابی آغاز به کار کرد.از میان دو هزار و 429 شعبه ثابت و 734 شعبه سیار در سطح استان آذربایجان‌شرقی، یک هزار و 589 شعبه ثابت و 35 شعبه سیار در حوزه شهری و 880 شعبه ثابت و 690 شعبه سیار در حوزه روستایی تعیین شده است.

براساس این گزارش، در 50 حوزه انتخاباتی، مجموعه‌های فرمانداری و بخشداری‌ها، رؤسای هیئت‌های اجرایی شهرستان‌ها و بخش‌ها را تشکیل می‌دهند. گفتنی است، در دور اول انتخابات ریاست جمهوری در آذربایجان شرقی آقایان مسعود پزشکیان، یک میلیون و 67 هزار و 87 رأی؛ سعیدجلیلی، 243 هزار و 369 رأی؛ محمدباقر قالیباف، 57 هزار و 380 رأی و حجت‌الاسلام مصطفی پورمحمدی هفت هزار و 33 رأی از آرای صحیح را از آن خود کردند. میزان مشارکت مردم شریف آذربایجان‌شرقی در پای صندوق‌های رأی در مرحله اول چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری، 44.11 درصد بود.

آغاز فرآیند اخذ رای در 795 شعبه در چهارمحال و بختیاری

ساعاتی پیش در ساعت 8 صبح همزمان با سراسر کشور، فرایند اخذ رای در 795 شعبه اخذ رای استان چهارمحال و بختیاری آغاز شد.

به گفته محسن حسین‌میرزایی، رئیس ستاد انتخابات استان چهارمحال و بختیاری، تمامی تمهیدات لازم برای یک انتخابات پرشور در استان صورت گرفته است. 795 شعبه اخذ رای در این استان در سطح شهرها و روستاها مستقر شده‌اند که از این تعداد، 371 شعبه شهری و 424 شعبه روستایی و همچنین 574 شعبه ثابت و 221 شعبه سیار هستند.

حماسه دوم مردم سمنان برای ریاست جمهوری چهاردهم

مردم استان سمنان که در دور نخست انتخابات چهاردهمین دوره ریاست جمهوری، مشارکت 49.11 درصدی را به ثبت رساندند، امروز از نیز پیش از آغاز رأی گیری در شعب اخذ رأی حاضر شده اند تا رأی خود را در صندوق‌ها بیندازند.

دبیر ستاد انتخابات استان سمنان با بیان اینکه انتخابات چهاردهمین دوره ریاست جمهوری در 691 شعبه اخذ رأی برگزار می‌شود ابراز امیدواری کرد تا مردم استان سمنان حضوری گسترده در انتخابات امروز داشته باشند.به گفته حسین شجاعی، رنگ درب صندوق‌های آرا در انتخابات امروز قرمز است و مانند انتخابات هفته گذشته آبی‌رنگ نیست.وی از انجام همه تهمیدات لازم برای انتخابات امروز خبر داده است.

تکمیل حماسه‌آفرینی مردم همدان در دور انتخابات

امروز 15 تیرماه 1403 فرآیند رای‌گیری دومین دور از انتخابات چهاردهمین دوره ریاست جمهوری در سراسر استان همدان از لحظاتی پیش در یک‌هزار و 313 شعبه و همزمان با سراسر کشور آغاز شد.

از یک‌هزار و 313 شعبه تعداد شعبات اخذ رای، 972 شعبه ثابت و 341 شعبه سیار است و حدود 20 هزار نفر به عنوان عوامل اجرایی فرآیند اخذ رای را انجام می‌دهند.مردم دارالمومنین و دارالمجاهدین استان، امروز با مشارکت خود در پای صندوق‌های رای در آینده کشور و فرزندان خود مشارکت خواهند کرد، مردم از آغازین ساعات رای گیری پای صندوق های رای حضور داشتند و لحظه‌ به لحظه به جمعیت حاضر افزوده می‌شود.

یک‌هزار و 313 شعبه با بیش از 20 هزار کاربر در سطح استان برای رای‌گیری از مردم استان آماده هستند که از این تعداد 320 شعبه اخذ رای در شهرستان همدان پیش‌بینی شده و شش هزار نفر کار اخذ آرای چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری را در شهرستان انجام می‌دهند.

یک میلیون و 450 هزار نفر در استان واجد شرایط رای دادن در استان هستند و در مرحله نخست چهاردهمین دوره انتخابات میزان مشارکت مردم استان 39 درصد بوده است.در این دور از انتخابات بین دو نامزد ریاست جمهوری، به ترتیب حروف الفبا، مسعود پزشکیان و سعید جلیلی است، رقابت بین این دو نامزد، انتخابات دور دوم را رقم زد.

آغاز فرآیند رای‌گیری در خراسان رضوی

مرحله دوم از چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در حالی از دقایقی قبل همزمان با سراسر کشور در مشهد و شهرهای خراسان رضوی آغاز شد که همانند مرحله اول تعداد 4 هزار و 567 شعبه اخد رای در استان مستقر است و 3 هزار و 508 شعبه ثابت و 1059 شعبه سیار نیز فعالیت خود را آغاز کرده‌اند.

شماره تماس 32051 ستاد انتخابات خراسان رضوی طی تمام ساعات اخذ رای پاسخگوی سوالات و گزارشات مردمی در حوزه اشکالات اجرایی انتخابات است.20 دستگاه اتوبوس سازمان اتوبوسرانی شهرداری مشهد به عنوان صندوق سیار انتخابات به صورت ویژه فعال خواهند بود. این اتوبوس‌ها در روز جمعه، 15 تیرماه به عنوان صندوق سیار با ستاد انتخابات استان و شهرستان مشهد همکاری دارند و در محل‌هایی از جمله مناطق حاشیه شهر که امکان ایجاد صندوق ثابت نیست و یا در مکان‌هایی که برخی افراد مانند معلولان و سالمندان امکان مراجعه به صندوق‌های رأی را ندارند مستقر خواهند شد.

همچنین صندوق اخذ رأی مرحله دوم چهاردهمین دوره انتخابات در بعضی از ایستگاه‌های مترو مشهد نیز مستقر است. شعب سیار برای کلونی‌های جمعیت نظیر روستا‌ها، بیمارستان‌ها، پادگان‌ها و… فعال است. بر این اساس  سه شعبه سیار در شهرک صنعتی توس فعال شده است؛ همچنین اطلاع‌رسانی به روسای شهرک‌های صنعتی انجام شده و در کارگاه‌های بزرگ که بیش‌ از 450 نفر جمعیت داشته باشند نیز صندوق سیار قرار می‌گیرد.

آغاز فرایند رأی‌گیری مرحله دوم انتخابات در کردستان

مرحله دوم چهاردهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری صبح امروز همزمان با سراسر کشور در استان کردستان نیز آغاز شد. حدود یک ساعت قبل از شروع رأی‌گیری صندوق‌های شعب اخذ رأی با حضور هیئت‌های نظارت و نیروی انتظامی در داخل شعب با تشریفات لازم و امضای صورت‌جلسه پلمپ شد.

با اینکه ساعت شروع اخذ رأی به طور رسمی از ساعت 8 صبح در سراسر کشور آغاز شد اما مردم همیشه در صحنه و ولایتمدار کردستان از دقایقی قبل در شعب اخذ رأی حضور داشتند تا جزو نخستین افرادی باشند که رأی خود را داخل صندوق می‌اندازند، البته همین روحیه ولایت‌پذیری و عشق به انقلاب و نظام را نشان می‌دهد‌.

کردستان نیز با حدود یک میلیون و 868 هزار نفر جمعیت دارای 10 شهرستان، 31 بخش، 30 شهر، 94 دهستان و 1751 روستای دارای سکنه و 152 آبادی خالی از سکنه و تعداد کل واجدین شرایط رأی در استان یک میلیون و 219 هزار و 126 نفر است. در استان کردستان نیز در این دوره از انتخابات همانند مرحله نخست، در مجموع یک هزار و 296 شعبه اخذ رأی ثابت و سیار در شهر و روستاهای سطح استان تعیین شده که از این تعداد 265 شعبه مربوط به شهرستان سنندج است.

آغاز مرحله دوم انتخابات‌ ریاست جمهوری در هرمزگان

مردم ولایتمدار هرمزگان همواره در صف اول عمل به فرمایشات مقام معظم رهبری بوده اند و امروز در مرحله دوم انتخابات چهاردهمین دوره ریاست جمهوری نیز در عمل به فریضه حضور، مشارکت حداکثری خود را به رخ دشمنان خواهند کشید.

تمامی 1449 شعبه در خدمت مردم خواهند بود تا با امنیت خاطر و در کمترین زمان ممکن رأی ارزشمند خود را به صندوق‌ها بیندازند. در این مرحله از انتخابات 546 نفر بعنوان هیأت اجرایی شهرستان و بخش همچنین بیش از 20هزار نفر بعنوان اعضاء شعب در سمت‌های نماینده فرماندار، ناظر و منشی درقالب ستاد، امر مهم ثبت و امانتداری آراء مردم را برعهده دارند و تعرفه‌های جدید نیز به میزان لازم دراختیار شعب قرارگرفته است.

طبق اعلام ستاد انتخابات کشور از ساعت 8صبح رأی‌گیری آغاز و تا ساعت 18 نیز ادامه خواهد داشت و ساعات اولیه بهترین فرصت برای مشارکت مردم است چراکه موکول شدن حضور به ساعات عصرگاهی موجب ازدحام و کمی معطلی خواهد بود.

مردم فارس آماده خلق حماسه‌ای دیگر

همزمان با سراسر کشور چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری از ساعت هشت صبح در استان فارس و در شهر شیراز به محوریت حرم مطهر حضرت شاهچراغ (ع) آغاز شد. مردم استان فارس هم از همه طیف‌ها  و با هر  دین و آیینی آماده‌اند تا با حضور خود و انتخابی اصلح در تعیین سرنوشت کشور شریک شوند.

سه هزار و 517 شعبه اخذ رای که از این تعداد 2059 شعبه شهری و 1458 شعبه روستایی است؛ آماده اخذ رای‌های مردم است که 840 شعبه رأی گیری در کلانشهر شیراز پیش بینی شده است. همچنین 80 شعبه اخذ رای که در مدارس استان فارس مستقر هستند به عنوان پاتوق دانش‌آموزان رای اولی است.

مردم ولایتمدار، انقلابی و همیشه در صحنه استان فارس و اهالی دیار شهر فرهنگ و هنر و ادب با حضور مشتاقانه از ساعت‌های اولیه صبح امروز برای لبیک گفتن به ندای رهبر فرزانه انقلاب در شعب‌های اخذ رای حاضر شدند و آماده خلق حماسه‌ای دیگر در تاریخ باشکوه ایران اسلامی هستند.

یکی از پایگاه‌های اصلی شعب اخذی رای حرم مطهر حضرت شاهچراغ علیه السلام است و برخی از خانواده‌های شیرازی به صورت خانوادگی در پای صندق حضور پیدا کرده‌اند تا اقتدار و عزت ایران اسلامی را با تک تک آراء خود به ارزش‌های نظام به نمایش بگذارند. از هر سن و جنسیتی در این صفوف حضور دارند؛ از حضور افراد دارای معلولیت و سالمندان تا افرادی که سال‌های سال تجربه حضور در انتخابات را داشته‌اند.

آغاز حماسه حضور در دارالعباس اردبیل

از ساعت هشت صبح امروز انتخابات چهاردهمین دوره ریاست جمهوری در دیار شور و شعور حسینی و پایتخت حسینیت آغاز شد تا یک میلیون اردبیلی واجد شرایط در 12 شهرستان، 31 بخش و یک‌هزار و 700 روستا پای صندوق‌های رأی حاضر شده تا آرای خود را برای انتخاب نهمین رئیس جمهور به صندوق‌ها بریزند.

انتخابات در حالی در دیار سبلان آغاز شد که از ساعاتی قبل از شروع رأی‌گیری، مردم این دیار مؤمن و متعهد در مساجد، مدارس و سایر شعب اخذ رأی به صف شدند تا رأی خود را در اولین ساعات صبح به صندوق‌ها ریخته و مشارکت حداکثری و انتخاب اصلح را به عنوان یک حرکت تاریخی به نمایش بگذارند.

در اردبیل با تدبیر و تلاش مسئولان یک هزار و 375 شعبه اخذ رأی تدارک دیده شده تا زنان و مردان غیور و غیرتمند دیار سبلان با بصیرت و آگاهی برگه‌های آرا را دریافت کرده و بعد از احراز هویت، اسم کاندیدای مورد نظر را نوشته و در صندوق‌ها بریزند.

آغاز دور دوم انتخابات در مازندران

تمهیدات لازم برای برگزاری انتخابات در استان انجام شده و عوامل اجرایی، نظارتی و انتظامی برای برگزاری دوره دوم انتخابات آماده هستند. متولد 15 تیر 1385 و پیش از این تاریخ می‌توانند در  انتخابات شرکت کنند؛ در مرحله نخست انتخابات افراد متولد هشتم تیر 1385 به قبل امکان رای دادن داشتند و برای مرحله دوم افرادی که متولد 9 تا 15 تیر 1385 هستند و 18 سال‌ آن‌ها تمام شده است می‌توانند رای دهند.

تعداد صندوق‌ها و شعب اخذ رای استان برای انتخابات روز 15 تیر 3 هزار و 228 صندوق است که این تعداد شامل 2 هزار و 542 شعبه ثابت و 686 صندوق سیار است و در هشتم تیر ماه نیز با همین تعداد صندوق آرای مردم  جمع‌آوری شد.

صندوق‌های اخذ رای از ساعت 6 صبح  جمعه از فرمانداری‌ها به شعب اخذ رای انتقال داده شده و از ساعت هشت صبح نیز فرآیند رای‌گیری خواهیم داشت و هر گونه تغییر در افزایش تعداد ساعات اخذ رای از طریق وزارت کشور اعلام می‌شود.جمعیت واجد شرایط مازندران برای شرکت در مرحله دوم چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری 2 میلیون و 488 هزار و 878 نفر است.

آغاز دور دوم انتخابات ریاست جمهوری در کرمانشاه

دور دوم انتخابات ریاست جمهوری همزمان با سراسر کشور در استان کرمانشاه آغاز شد و براساس قانون تا ساعت 18 ادامه دارد اما در صورت لزوم از طرف وزارت کشور تمدید خواهد شد.

در این دوره 1636 شعبه اخذ رأی در استان در نظر گرفته شده که از این تعداد 988 شعبه ثابت و 648 شعبه سیار و 961 شعبه شهری و 671 شعبه روستایی است.

تعداد شعب در شهرستان‌ها در این مرحله از انتخابات تفاوتی با دور قبل نداشته و در شهرستان اسلام‌آبادغرب 114 شعبه، سنقر و کلیایی 101 شعبه، سرپل ذهاب 100 شعبه، هرسین 99 شعبه و صحنه 86 شعبه، گیلانغرب 85 شعبه، کنگاور 74 شعبه، پاوه 74 شعبه، جوانرود 69 شعبه، روانسر 55 شعبه، ثلاث باباجانی 49 شعبه، دالاهو 45 شعبه و قصرشیرین 40 شعبه برپا می‌شود.

در این دوره بیش از یک میلیون و 640 هزار نفر واجد شرایط رأی دهی هستند و بر اساس قانون تمامی متولدین 15 تیرماه سال 1385 و ماقبل آن می توانند در این مرحله از انتخابات ریاست جمهوری شرکت کنند.

آغاز رأی‌گیری در 1438 نقطه در زنجان

از ساعت 8 صبح امروز رای‌گیری دومین دور چهاردمین انتخابات ریاست جمهوری در 772 شعبه ثابت و سیار در 1438 نقطه استان زنجان آغاز شد.

این در حالی است که تا ساعت 8 صبح دیروز طرفداران دو کاندیدا آخرین تلاش‌های خود را برای تبلیغ کاندیدای خود به کار گرفته بودند.لازم به ذکر است از یک ساعت قبل از شروع رأی‌گیری صندوق‌های شعب اخذ رأی با حضور هیئت‌های نظارت و نیروی انتظامی در داخل شعب با تشریفات قانونی و امضای صورت‌جلسه پلمب شد.

درصد مشارکت مردم استان زنجان در دور نخست چهاردمین انتخابات ریاست جمهوری 46 درصد و آرای مردم زنجان هم به ترتیب به مسعود پزشکیان با 195165 رای ، سعید جلیلی با 132409 رای، محمد باقر قالیباف با 48479 رای و نهایتاً مصطفی پورمحمدی با 3151 رای بود.

طبق اطلاعیه ستاد انتخابات، شهروندان زنجانی با در دست داشتن کارت ملی و شناسنامه می‌توانند به شعب اخذ رأی مراجعه کنند. کسانی هم که فاقد مدرک شناسایی هستند می‌توانند به ادارات ثبت احوال در سراسر استان مراجعه کنند.

آغاز دور دوم انتخابات ریاست جمهوری در دیار خاوران

برای برگزاری دور دوم انتخابات ریاست جمهوری 772 شعبه اخذ رأی در استان خراسان جنوبی که 404  شعبه آن ثابت و 368 شعبه سیار هستند تعیین شده که از تعداد کل آنها 352 شعبه شهری و 430 شعبه روستایی است و15 هزار و500 نفر عوامل برگزار کننده هستند.

مدرک هویتی لازم برای رأی دادن در دور دوم انتخابات نیز اصل شناسنامه به همراه کد ملی و یا کارت ملی هوشمند است ، افزود: اگر فردی شناسنامه قدیمی داشته باشد می‌تواند به ادارات ثبت احوال مراجعه کرده و اقدام به تعویض شناسنامه خود در حداقل زمان کند.

در دور اول انتخابات ریاست جمهوری بیشترین آرای استان مربوط به سعید جلیلی فرزند محمد حسن با 225 هزار 825 رأی و بعد از آن مسعود پزشکیان فرزند حسین با 102 هزار و 354 رأی بوده است.29 هیأت اجرایی در سطح استان شامل 11 هیأت در مراکز شهرستان‌ها و 18 هیأت در بخش‌ های مستقل،  فعالیت دارد. مردم خراسان جنوبی با مشارکت 64.15 درصدی در مرحله اول انتخابات ریاست جمهوری، افتخار دیگری را برای خود ثبت کردند.

آغاز انتخابات در کهگیلویه و بویراحمد

مرحله دوم چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری همزمان با سراسر کشور در کهگیلویه و بویراحمد آغاز شد و پیش بینی می‌شود همچون انتخابات گذشته مردم این استان با حضور پرشور و شعور خود برگ زرین دیگری از تاریخ پرافتخار این دیار را ورق بزنند.

تعداد افراد واجد شرایط رأی دادن در انتخابات چهاردهمین دوره ریاست جمهوری در استان کهگیلویه و بویراحمد 580 هزار نفر بوده که از این تعداد 35 هزار نفر رأی اولی هستند.

843 شعبه أخذ رأی برای برگزاری انتخابات ریاست جمهوری در سطح استان تعیین شده است که 444 شعبه ثابت و 399 شعبه سیار است. از این تعداد 350 شعبه شهری و 493 شعبه روستایی و عشایری است.15 هزار نفر در سطح استان کهگیلویه وبویراحمد عوامل اجرایی چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری هستند.

استان کهگیلویه و بویراحمد در انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در 11 اسفندماه سال 1402 با 64 درصد مشارکت مقام اول مشارکت را کسب کرد.

در انتخابات دور اول چهاردهمین دوره ریاست جمهوری در تاریخ هشتم تیرماه امسال 49.3 درصد کهگیلویه و بویراحمدی‌ها پای صندوق رای آمدند و در پایان مسعود پزشکیان 123 هزار و 115 رای، سعید جلیلی 102 هزار و 499 رای و محمد باقر قالیباف 56 هزار و 654 رای از مجموع از آرای ماخوذه در استان را کسب کردند.

تکمیل حماسۀ انتخابات در لرستان

لرستان با گذشت حدود 40روز از شهادت آیت‌الله رئیسی بار دیگر آمادۀ برگزاری چهاردهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری شد.فرآیند اخذ رأی دور دوم انتخابات ریاست‌جمهوری از ساعات ابتدایی صبح امروز 14تیرماه در شهرهای لرستان آغاز شد و مردم پیش از آغاز رسمی فرایند رأی‌گیری انتخابات در شعبه‌های اخذ رأی حاضر شده‌اند تا رئیس‌جمهور منتخب را انتخاب کنند.

ستادهای انتخاباتی دو کاندیدای انتخابات در لرستان تلاش کردند تا با برگزاری نشست‌ها، جلسه با دانشجویان و تریبون‌های آزاد نظر مردم را برای مشارکت در انتخابات هشتم تیر جلب کنند.شعب ثابت، روستایی و سیار برای برگزاری دور دوم انتخابات مشخص و تعرفه‌های اخذ رأی به شهرهای لرستان ارسال شده‌است. حدود یک‌میلیون و 500 هزار نفر در دور نخست چهاردهمین انتخابات ریاست‌جمهوری واجد شرایط رأی‌دادن بودند.

مسعود پزشکیان با 234هزار و 721 رأی و سعید جلیلی با 191هزار و 510 رأی به‌ترتیب بیشترین آرای اخذشده را در دور نخست انتخابات ریاست‌جمهوری در لرستان کسب کردند. محمدباقر قالیباف با 100هزار و 967 رأی و حجت‌الاسلام مصطفی پورمحمدی با 4هزار و 395 رأی نیز به‌عنوان نفرات سوم و چهار دور نخست انتخابات ریاست‌جمهوری در لرستان مشخص شدند.

یک‌هزار و 638 شعبه اخذ رأی در لرستان پیش‌بینی شده‌است که یک‌هزار و 20 شعبه از این مجموع ثابت و مابقی سیار، 832 شعبه شهری و 806 شعبه نیز روستایی است.بیشترین شعب اخذ رأی لرستان با 357 مورد متعلق به خرم‌آباد و کمترین با 40 شعبه مربوط به معمولان است و 36 هیئت اجرایی نیز برای برگزاری انتخابات ریاست‌جمهوری تشکیل شده‌است.

آغاز دور دوم انتخابات ریاست جمهوری در سرزمین نخل و آفتاب

ساعاتی قبل فرآیند رأی‌گیری دور دوم انتخابات سرنوشت‌ساز چهاردهمین دوره ریاست جمهوری همزمان با سراسر کشور در سرزمین نخل و آفتاب استان سیستان و بلوچستان آغاز شد.

در دور نخست مجموع تعرفه‌های مصرفی رأی در استان سیستان و بلوچستان به 764 هزار و 426 مورد رسید. میزان مشارکت مردم سیستان و بلوچستان در چهاردهمین دوره از انتخابات ریاست جمهوری نیز به 40 درصد رسید. تعداد آرای ماخوذه صحیح نیز در مجموع 735 هزار و 358 رأی بوده است.

آرای آقایان پزشکیان، جلیلی، قالیباف و پورمحمدی در دور نخست در استان سیستان و بلوچستان به ترتیب 443 هزار و 226 رأی، 199 هزار و 976 رأی، 87 هزار و 788 رأی و چهار چزار و 368 رأی بوده است.

مردم ولایت‌مدار سرزمین نخل و آفتاب از روزهای پیش خود را برای حماسه‌آفرینی در این انتخابات و تجدید پیمان با آرمان‌های مقدس امام خمینی(ره) آماده کرده‌اند و حضور آنها در نخستین دقایق رأی‌گیری پای صندوق‌های رأی ستودنی است. یک هزار و 830 شعبه اخذ رای در استان فعال است و بیش از 45 هزار نفر به برگزاری انتخابات کمک می‌کنند./تسنیم

انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.