انتخاب با ذائقه هنری

هنرمندان در خانه خود رای دادند

اهالی فرهنگ و هنر کشور صبح امروز جمعه ۱۵ تیرماه با حضور در تالار وحدت رای خود برای انتخاب رئیس جمهور دولت چهاردهم را به صندوق انداختند.

به گزارش شهروند آنلاین، مرحله اول انتخابات ریاست جمهوری جمعه ۸ تیر ماه برگزار شد، بر اساس اعلام وزارت کشور در مرحله اول ۲۴ میلیون و ۵۳۵ هزار و ۱۸۵ رای اخذ شده که مسعود پزشکیان با ۱۰ میلیون و ۴۱۵ هزار و ۹۹۱ رای و سعید جلیلی با ۹ میلیون و ۴۷۳ هزار و ۲۹۸ به مرحله دوم انتخابات راه یافتند.

با دستور وزیر کشور فرایند اخذ رای در شعب سراسر کشور برای مرحله دوم انتخابات ریاست جمهوری از ساعت ۸ صبح امروز جمعه ۱۵ تیرماه آغاز شد.

در این مرحله مسعود پزشکیان با کد انتخاباتی ۲۲ و سعید جلیلی با کد انتخاباتی ۴۴ با هم رقابت می‌کنند. رای‌گیری در حدود ۵۹ هزار شعبه اخذ رای انجام می‌شود.

در این مرحله هر یک از نامزدها حتی یک رای بیشتر کسب کند پیروز انتخابات خواهد بود.

تالار وحدت نیز امروز میزبان اهالی فرهنگ و هنر است تا در این مشارکت سیاسی دوشادوش مردم پیشقدم باشند. وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از اصحاب فرهنگ،هنر و رسانه،وزرا و معاونین ومدیران ادوار گذشته این وزارتخانه ‏و همه خانواده فرهنگ دعوت کرد تا برای خلق اثری هنری از یک مشارکت باشکوه پای صندوق رای بیایند.

پیش از این در اسفند سال گذشته تالار وحدت محل استقرار صندوق اخذ رأی انتخابات مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان رهبری بود که با استقبال هنرمندان و اهالی فرهنگ مواجه شد.

محمد اله یاری از آمادگی تالار خبر داد

محمد اله یاری مدیر عامل بنیاد فرهنگی هنری رودکی صبح امروز قبل از آغاز فرایند رای‌گیری در تالار وحدت که مقرر بود از ۱۰ صبح آغاز شود، از آمادگی کامل این مجموعه برای میزبانی از اصحاب فرهنگ و هنر و رسانه خبر داد و گفت:با توجه به چند تجربه قبلی استقرار صندوق ویژه اخذ رای برای اهالی فرهنگ و استقبال هنرمندان، این فضا علاوه بر شرکت در امر انتخابات فرصتی برای دیدار و گفت‌وگوی هنرمندان و اهالی فرهنگ و هنر و اندیشه با یکدیگر و مردم فراهم می کند.

اهالی فرهنگ و هنر که مانند جمعه گذشته پیشتاز حضور در این رویداد سیاسی بودند از همان ساعات آغاز رای‌گیری در تالار وحدت حضور یافته و همراه با مردم به نامزد منتخب خود را رای دادند.

گپ و گفت محمدمهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ با هنرمندان حاضر در تالار وحدت پیش از مشارکت در انتخابات نیز از جمله موارد قابل توجه بود.دیگر نکات قابل توجه در انتخاب هنرمندان:

قاسم افشار (خواننده) رای خود را به صندوق انداخت

محسن افشانی (بازیگر) رای داد

همچنین مشارکت سیاسی اهالی فرهنگ در تالار وحدت با کوک شدن ساز ایران و اجرای قطعات موسیقی همراه بود، تا ذائقه شرکت‌کنندگان به نوای دلنواز این هنر شیرین شود.

حجت‌الاسلام و المسلمین عبدالحسین خسروپناه دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی نیز از جمله مسئولانی بود که حضور میان اهالی اندیشه و هنر را برای رای دادن انتخاب کرد.

داریوش ارجمند رای خود را به صندوق انداخت

سید مجید پوراحمدی مدیرعامل صندوق اعتباری هنر دیگر مسئولی بود که از ساعات اولیه رای‌گیری در تالار وحد حضور یافت و رای خود را در صندوق انداخت.

او درباره اهمیت حضور در انتخابات گفت: انتخابات یکی از جلوه های اصلی مردم‌سالاری دینی ماست که در جمهوری اسلامی به نحو شایسته‌ای این اقتدار و مردم‌سالاری از ابتدای انقلاب شکل گرفت.

حضور هنرمندان نقاش از دیگر جاذبه‌های تالار وحدت برای اخذ رای هنرمندان بود.

مشارکت سیاسی ابوالفضل همراه

محمد خزاعی رای رئیس سازمان سینمایی رای خود را به صندوق انداخت

حضور علیرضا قزوه شاعر در صندوق اخذ رأی اصحاب فرهنگ هنر و رسانه

انوش معظمی بازیگر نقش حرمله در سریال «مختارنامه» دیگر بازیگری بود که صندوق ویژه احصاب فرهنگ و هنر و اندیشه را برای رای دادن انتخاب کرد.

امیرحسین سمیعی مدیرکل دفتر موسیقی در صف رأی‌دهندگان تالار وحدت بود./ایرنا

انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.