البرز؛پایلوت ساخت مسکن و اشتغال‌آفرینی در محلات کمتربرخوردار

در جلسه صبح امروز قرارگاه اجتماعی طرح ۲۰۲۰ به میزبانی استانداری البرز و با پیشنهاد جانشین وزیر کشور در این قرارگاه، استان البرز به عنوان استان پایلوت کشور در طرح های توانمندسازی و محرومیت‌زدایی چون ساخت مسکن، اشتغال‌آفرینی و حمایت از تحصیل دانش‌آموزان محروم در سطح محلات کمتر برخوردار کشور تعیین و اعلام شد.

به گزارش شهروند آنلاین از روابط عمومی سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر؛ استانداری البرز صبح امروز میزبان نشست استانی قرارگاه اجتماعی ۲۰۲۰ با حضور علی آقامحمدی جانشین وزیر کشور و رئیس طرح توانمندساز و محرومیت‌زدایی اجتماعی محلات کمتربرخوردار ، وحید سلیمی رئیس سازمان داوطلبان، محمد باقر خلفی مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان البرز، مدیران ستادی و استانی کمیته امداد امام خمینی(ره)، ستاد اجرایی فرمان امام و بهزیستی و برخی نمایندگان و فعالان طرح ۲۰۲۰‌در استان البرز بود.

در این جلسه، استاندار البرز با بیان اینکه قرارگاه اجتماعی مهمترین برنامه و هدف استان البرز است، از اجرای طرح توانمندسازی و تحول اجتماع محور در ۶۷ محله کمتر برخوردار این استان خبر داد.

مجتبی عبداللهی گفت: دستگاه‌های چهارگانه متولی اصلی طرح ۲۰۲۰ باید به همراه سازمان‌های مردم نهاد و گروه‌های جهادی برای ارتقای عرصه‌های مختلف از جمله سلامت اجتماعی و بهداشت،معنویت و اخلاق، هویت محلی، امنیتی و انتظامی، حقوقی و قضائی، اقتصادی و معیشتی، خدمات اجتماعی، سبک زندگی، علمی و تربیتی در محلات هدف اقدامات لازم را انجام دهند.

عبداللهی کاهش ۲۴ درصدی مجموع جرایم در استان البرز را از جمله دستاوردها و نتایج موفق طرح‌های اثرگذاری مانند قرارگاه اجتماعی دانست  که در سایه اتحاد، انسجام و برنامه ریزی دقیق، کسب شده است.

رئیس سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر نیز در این نشست با اشاره به مسؤولیت سنگین مدیران خانه محله‌های ۶۷ گانه هدف قرارگاه اجتماعی در استان البرز، اظهار داشت: ضرورت دارد مشکلات و مطالبات محله‌ها به درستی احصا و برای آنها چاره‌اندیشی شود.

وحید سلیمی تصریح کرد: تحقق کامل اهداف قرارگاه اجتماعی می‌تواند بخش زیادی از مشکلات و موانع را حل و محله‌های هدف را توانمند کند.

سلیمی از آمادگی کامل جمعیت هلال احمر برای توسعه کیفی طرح های عام‌المنفعه و بشردوستانه ،به ویژه در حوزه‌های سلامت و معیشت، در محلات کمتربرخوردار خبر داد.

همچنین عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام و جانشین وزیر کشور در طرح قرارگاه اجتماعی ۲۰۲۰ محله در سخنانی با اشاره به تأکیدات و عنایت ویژه مقام معظم رهبری نسبت به طرح توانمندسازی و تحول اجتماع محور محلات کمتربرخوردار، گفت: رهبر انقلاب از این طرح به عنوان حرکت مبارک یاد کردند.

علی آقامحمدی با تشریح اقدامات  قرارگاه اجتماعی، بر ضرورت و اهمیت برنامه‌ریزی دستگاههای اجرایی مسئول با نظارت و تسهیل‌گری استانداری‌ها به منظور تسریع در امر توسعه و توانمندسازی محلات کم‌برخوردار هدف این قرارگاه در سال جاری تاکید کرد.

آقامحمدی در ادامه ضمن قدردانی از اقدامات استان البرز در طرح قرارگاه اجتماعی، این استان را به عنوان استان پایلوت کشور در طرح های توانمندساز و محرومیت‌زدایی چون ساخت مسکن، اشتغال آفرینی و حمایت از تحصیل دانش آموزان محروم در سطح  محلات کمتربرخوردار کشور تعیین و اعلام کرد.

در ابتدای این جلسه  محمد باقر خلفی مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان البرز گزارشی از اقدامات این جمعیت از زمان آغاز طرح ۲۰۲۰ تا کنون ارائه کرد.

در این جلسه محمد علی موذن تبار معاون جذب و سازماندهی و محمد کریمی رئیس اداره عضویت سازمان داوطلبان و همچنین داود رجبی معاون امور داوطلبان جمعیت هلال احمر استان البرز نیز حضور داشتند./

انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.