رشد ۲۰ درصدی مشارکت در صبح انتخابات امروز

استاندار تهران درباره مشارکت مردم از ابتدای صبح در پای صندوق‌های رای گفت: از ساعت ۸:۳۰ شاهد روند شتاب مردم برای حضور در پای صندوق‌های بودیم و بر همین اساس این حضور نسبت به هفته قبل رشد ۲۰ درصدی را نمایان کرده است.

به گزارش شهروند آنلاین، علیرضا فخاری صبح امروز جمعه در تشریح وضعیت شروع فرآیند رای‌گیری در استان تهران اظهار کرد: در برگزاری انتخاباتی که از اسفند ماه سال 1402 تاکنون برگزار شد، بهره‌گیری از چهار راهبرد مهم «امنیت»، «سلامت»، «رقابت» و «مشارکت» در حوزه انتخابات هدف‌گذاری شد، که بحمدالله در این فضای آزمون سیاسی عمومی که برای مردم فراهم شده شاهد یک تحول اساسی در حوزه سیاسی کشور هستیم.

استاندار تهران با بیان اینکه در این استان برای برگزاری دور دوم انتخابات ریاست جمهوری  6 هزار و 696 شعبه اخذ رای پیش‌بینی شده است، گفت: از این تعداد 3 هزار و 850 شعبه مربوط  به شهر تهران و مابقی در سطح شهرستان‌های استان مستقر هستند که 492 شعبه اخذ رای سیار هستند و در بیمارستان‌ها و مراکز عمومی که دسترسی به صندوق‌های ثابت وجود ندارد استقرار یافته‌اند.

فخاری در تشریح اقدامات جهت ارتقای چگونگی سطح صیانت از آرا عنوان کرد: در این دوره از انتخابات، فرصتی برای نمایندگان کاندیداها فراهم شده تا با حضور در پای صندوق‌ها، نظارت خودشان را به نمایندگی از کاندیداهای محترم برای اثبات سلامت و صیانت از آرا داشته باشند.

او بیان کرد: در راستای صیانت حداکثری از آرای مردم 7010 نفر به نمایندگی از کاندیداها در شعبه ها حاضر هستند تا با نظارت کافی اثبات شود، انتخابات با صیانت و سلامت کامل در حال تحقق است.

استاندار تهران در خصوص مشارکت مردم از ابتدای صبح در پای صندوق‌های رای اظهار کرد: از ساعت 8 و نیم صبح شاهد روند شتاب مردم برای حضور در پای صندوق‌های بودیم و بر همین اساس این حضور نسبت به هفته قبل رشد 20 درصدی را نمایان کرده که نشان از حرکت و اراده جدید سیاسی مردم است.

فخاری در ادامه ضمن تقدیر از همه عوامل و دستگاه‌ها برای فراهم‌آوری موضوعات زیرساختی مثل آب و برق و خطوط ارتباط پایدار که آرامش و آسایش مردم را رقم می‌زنند، عنوان کرد: 100 هزار نفر از عوامل اجرایی در کار برگزاری دور دوم انتخابات ریاست جمهوری در استان تهران مشارکت دارند.

او در ادامه در خصوص صندوق‌های سیار نیز اظهار کرد: در این راستا طبق  سه دوره انتخابات برگزار شده یک خط مسیر داریم که طبق آن صندوق‌ها ارسال می‌شوند و در این خصوص هیچ نگرانی وجود ندارد و در صورت بروز مشکل عزیزان می‌توانند با استانداری تهران تماس بگیرند./تسنیم

انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.