بشیر بی‌آزار: تلاش کرده بودند حضور هنرمندان در عرصه انتخابات کمرنگ شود

بشیر بی‌آزار هنرمند مستقل که به تازگی از بازداشت دولت فرانسه آزاد شده است، گفت: حضور هنرمندان در عرصه مشارکت سیاسی و انتخابات بسیار ارزشمند است، تلاش شد این حضور را کمرنگ کنند، تلاش شد هنرمندان را از بدنه اصلی مردم جدا کنند اما هنرمندان ما وظیفه دارند با هوشیاری اجازه ندهند این فاصله ایجاد شود.

به گزارش شهروند آنلاین، بشیر بی‌آزار امروز جمعه ۱۵ تیرماه با حضور در تالار وحدت رای خود را به صندوق ویژه اصحاب فرهنگ و هنر و رسانه انداخت و پس از آن در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار کرد: الان دنیای رسانه و هنر است و کل دنیا و دولت‌ها و سیاستگذاران دنیا اهدافشان را به وسیله هنر و رسانه به پیش می‌برند.

او افزود: غرب تمام دروغ‌هایی که گفته و تمام آن چیزی که ساخته به واسطه هنر و رسانه بوده و هرچقدر هنرمندان ما بتوانند در معرفی ایران، واقعیت‌ها و حقایق ایران و آزادی‌های ایران قدم بردارند بسیار ارزشمند است چون بواسطه نمایی که غرب از ما ساخته شاید خیلی‌ها فکر کنند در ایران آزادی و آزادی بیان نیست و بعضا هنرمندان ما هم این سوء برداشت را داشته باشند و اگر هنرمندان ما وارد شده و بتوانند ایران را آنگونه که هست به دنیا معرفی کنند ما یک جهش بسیار بزرگی خواهیم داشت و به نظر من وظیفه و رسالت اصلی هنرمند این است که کشورش را آنگونه که هست معرفی کند.

این هنرمند مستقل که به تازگی از بازداشت دولت فرانسه آزاد شده ادامه داد: حضور هنرمندان در این عرصه مشارکت و انتخابات بسیار ارزشمند است، تلاش شد این حضور را کمرنگ کنند، تلاش شد هنرمندان را از بدنه اصلی مردم جدا کنند اما هنرمندان ما وظیفه دارند با هوشیاری اجازه ندهند این فاصله ایجاد شود.

بی‌آزار گفت: امیدواریم چهار سال دولت بعدی دوران شکوفایی و رشد بیشتری باشد.

او همچنین در مورد احتمال ساخت مستند از تجربه بازداشتش در فرانسه گفت: حتما اتفاقی که افتاده و تجربیات کسب شده ارزش ثبت و ضبط و مستند شدن و انتقال را دارد. توفیق داشتم مستقیم و بی‌واسطه تجربه‌هایی کسب کنم با اینکه از قبل هم آگاهی داشتم اما در واقعیت هم با روی دیگری از غرب مواجه شدم، آنها به انواع حقوق و آزادی بیان اصلا اعتقادی ندارند، این را شعار نمی‌دهم با پوست و گوشت و استخوانم لمس کردم، غرب فقط رونمایی از انواع آزادی دارد.

بی‌آزار به عنوان یک هنرمند موسیقی نیز در مورد انتظارش از دولت و رئیس جمهور آینده گفت: موسیقی یکی از اصلی‌ترین پایه‌هایی هست که جهان می‌تواند به وسیله آن پیام دریافت کند، هر حکومت و سیستمی وظیفه‌اش هدایت حرکت است نه دخالت، مدیر دولتی به جای محدود کردن و سانسور کردن فضا را باید طوری هدایت کند که هنرمند به تولید محتوای درست هدایت شود.

او تاکید کرد: اصلی‌ترین وظیفه دولت و حکومت هدایت و بسترسازی برای تولید آثار فاخر است.

بی‌آزار همچنین در حاشیه رای دادن در تالار وحدت با وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی دیدار و گفت وگو کرد.

بشیر بی‌آزار، هنرمند و خبرنگار مستقل که در فرانسه به دلیل حمایت از جمهوری اسلامی و نیز مردم مظلوم غزه به مدت یک ماه بازداشت شده بود ۱۳ تیرماه به وطن بازگشت.

تالار وحدت تهران از ساعت ۱۰ صبح روز جمعه پانزدهم تیر میزبان اهالی فرهنگ، هنر و رسانه برای حضور در دور دوم انتخابات چهاردهمین دوره ریاست جمهوری است./ایرنا

انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.