هشدار ایران درباره آتش‌افروزی صهیونیست‌ها در منطقه

باقری: هرگونه تنش‌آفرینی جدید در منطقه قطعا به ضرر آتش‌افروزان خواهد بود

سرپرست وزارت امورخارجه گفت: تهدیدات اخیر علیه لبنان شرایط منطقه را در وضعیت جدیدی قرار داده و نشان داد حیات اشغالگران در ترویج بی‌ثباتی است، اما هرگونه تنش‌آفرینی جدید در منطقه قطعا به ضرر آتش‌افروزان خواهد بود.

به گزارش شهروند آنلاین، علی باقری سرپرست وزارت امورخارجه در تماس تلفنی با «پیتر سیارتو»، وزیر امورخارجه و تجارت مجارستان، پیرامون روابط دوجانبه، موضوعات مورد اهتمام مشترک در عرصه منطقه گفت‌وگو و تبادل نظر کرد.

سرپرست دستگاه دیپلماسی در این تماس تلفنی با تبریک آغاز ریاست دوره‌ای مجارستان بر اتحادیه اروپا اظهار داشت: ایران و مجارستان همواره روابط خوبی با یکدیگر داشته‌اند و مناسبات دو کشور در سالیان اخیر مثبت و رو به جلو بوده است.

باقری با بیان این‌که تقویت ثبات در منطقه و پرهیز از گسترش تنش‌ها ضروری است، تاکید کرد: تداوم جنایات صهیونیست‌ها علیه ملت فلسطین و تهدیدات اخیر علیه لبنان شرایط منطقه را در وضعیت جدیدی قرار داده و نشان داد حیات اشغالگران در ترویج بی‌ثباتی است، اما هرگونه تنش‌آفرینی جدید در منطقه قطعا به ضرر آتش‌افروزان خواهد بود.

در این گفت‌وگوی تلفنی وزیر امور خارجه مجارستان نیز شهادت آیت‌الله رئیسی و امیرعبداللهیان را مجددا به دکتر باقری و دولت و مردم ایران مجددا تسلیت گفت.

او با تاکید بر اهمیت دیپلماسی در روابط دوجانبه و عرصه بین‌المللی، از تقویت مناسبات دوجانبه با جمهوری اسلامی ایران استقبال و ابراز امیدواری کرد در دوران ریاست مجارستان بر اتحادیه اروپا این گفت‌وگوها مستحکم‌تر شود.

وزیر امورخارجه مجارستان همچنین بر ضرورت تقویت تلاش‌ها با هدف اجتناب از تشدید درگیری‌ها در منطقه تاکید کرد./ایرنا

انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.