تمدید وضعیت اضطرار ملی آمریکا در برابر ایران

ترامپ وضعیت اضطرار ملی در قبال ایران را برای یک سال دیگر تمدید کرد

دولت آمریکا به ریاست دونالد ترامپ امروز پنجشنبه، بیست‌ودوم آبان وضعیت اضطرار ملی در قبال ایران را برای یک سال دیگر تمدید کرد.

به گزارش شهروندآنلاین به نقل از فارس، دولت آمریکا به ریاست دونالد ترامپ امروز پنجشنبه وضعیت اضطرار ملی در قبال ایران را برای یک سال دیگر تمدید کرد.

این بیانیه یادآوری کرده رئیس‌جمهوری وقت آمریکا در تاریخ چهاردهم نوامبر ۱۹۷۹ با صدور فرمان اجرایی شماره ۱۲۱۷۰ در قبال ایران وضعیت اضطراری اعلام کرده است.

در ادامه این بیانیه آمده است: «روابط ما با ایران هنوز عادی نشده و روند اجرای توافقات مورخ نوزدهم ژانویه ۱۹۸۱ با این کشور ادامه دارد. به این دلیل، وضعیت اضطرار ملی اعلام‌شده در تاریخ چهاردهم نوامبر ۱۹۷۹ و تدابیر اتخاذشده در آن روز برای رسیدگی به آن وضعیت اضطراری باید تا  بعد از چهاردهم نوامبر ۲۰۱۹ ادامه پیدا کند.»

کاخ سفید در این بیانیه تأکید کرده وضعیت اضطراری فعلی که به موجب فرمان اجرایی شماره ۱۲۱۷۰ علیه ایران اعمال شده با وضعیت اضطراری دیگری که ذیل فرمان شماره ۱۲۹۵۷ و از تاریخ پانزدهم مارس ۱۹۹۵ اعمال شده تفاوت دارد.

جیمی کارتر، رئیس‌جمهوری اسبق آمریکا فرمان اجرایی شماره ۱۲۱۷۰ را روز چهاردهم نوامبر ۱۹۷۹، 10 روز بعد از تسخیر لانه جاسوسی آمریکا در تهران صادر کرد. این فرمان خواستار توقیف دارایی‌های حکومت ایران در خاک آمریکاست.

دیگر فرمان اجرایی (شماره ۱۲۹۵۷) از پانزدهم مارس ۱۹۹۵ توسط دولت بیل کلینتون برای منع برخی معاملات مربوط به توسعه نفتی ایران صادر شد.

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.