مراسم تحلیف پزشکیان چه ‌زمانی برگزار می‌شود؟

یک نماینده مجلس شورای اسلامی گفت: مجلس این آمادگی را دارد که بعد از مراسم تنفیذ، در اولین فرصتی که تیم رئیس‌ جمهور منتخب آمادگی داشته باشد، مراسم تحلیف را برگزار کند.

به گزارش شهروند آنلاین،اکبر رنجبرزاده نماینده مردم اسدآباد در گفت‌وگو با تسنیم، با اشاره به پیروزی مسعود پزشکیان در انتخابات ریاست ‌جمهوری و تبریک به او، گفت: مجلس این آمادگی را دارد که بعد از مراسم تنفیذ، در اولین فرصتی که تیم رئیس‌ جمهور منتخب آمادگی داشته باشد، مراسم تحلیف را برگزار کند.

او گفت: با وجود تعطیلی مجلس، در صورتی که تیم رئیس ‌جمهور منتخب آمادگی داشته باشد، مجلس می‌تواند همین هفته مراسم تحلیف را برگزار کند؛ دعوت از میهمانان خارجی برای مراسم تحلیف با هماهنگی مجلس و دولت مستقر انجام خواهد شد.

رنجبر‌زاده در پاسخ به این سؤال که آقای پزشکیان هم‌اکنون نماینده مجلس هست و آیا باید استعفاء دهد، گفت: بله، آقای دکتر پزشکیان باید استعفای خود را تقدیم هیات رئیسه کند و نمایندگان مجلس نیز با استعفای ایشان موافقت کنند.

او درباره زمان معرفی کابینه به مجلس شورای اسلامی نیز گفت که این زمان بعد از مراسم تحلیف و با هماهنگی مجلس و دولت مشخص خواهد شد./

انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.