بهره‌مندی بیش از ۵ هزار نفر از خدمات هلال ‌احمر زنجان

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان زنجان گفت: ۵ هزار و ۵۰۰ نفر از خدمات رایگان دارویی، درمانی و معیشتی این جمعیت در قالب کاروان‌های سلامت در مناطق کم برخوردار بهره‌‌مند شدند‌.

به گزارش شهروند آنلاین از پایگاه اطلاع‌رسانی جمعیت هلال‌احمر؛ حمکت‌اله‌هاشمی، مدیرعامل جمعیت هلال ‌احمر زنجان، گفت: در ۳ ماه نخست سال جاری ۱۲ کاروان سلامت به همت پزشکان داوطلب، خیرین و نیک‌اندیشان این استان در مناطق کم‌برخوردار در راستای ارائه خدمات درمانی، دارویی و معیشتی اجرا شد و 5 هزار و 500 نفر از مددجویان از خدمات درمانی رایگان بهره‌مند شدند.

او افزود: کاروان‌های سلامت به‌ منظور کمک به محرومیت ‌زدایی، در مناطق کم‌برخوردار برگزار می‎‌شوند.

هاشمی هدف از راه‌اندازی کاروان‌های سلامت را افزایش سلامت روستاییان و کم‌کردن هزینه‌های درمانی و با توجه‌ به در دسترس نبودن پزشکان متخصص در این مناطق عنوان کرد.

هاشمی با بیان اینکه کاروان‌های سلامت در تمامی‌شعب استان زنجان در 3 ماه نخست سال جاری اجرا شد، ادامه داد: در این کاروان‌ها ۷۵۰ بسته حمایتی و معیشتی در بین خانواده‌های مناطق کم‌برخوردار توزیع شد.

مدیرعامل جمعیت هلال ‌احمر استان زنجان گفت: ارزش ریالی کمک‌های غیر نقدی داوطلبانه و مردمی در کاروان‌های سلامت ۵۵۱ میلیون و ۵۰۰ هزار ریال است.

مدیرعامل جمعیت هلال ‌احمر زنجان، افزود: ارائه خدمات بهداشتی، درمانی، دارویی و غربالگری رایگان شامل ویزیت عمومی، خدمات دندانپزشکی و مامایی و مشاوره طب سنتی و سوزنی از جمله برنامه‌های این کاروان‌های سلامت بودند.

هاشمی ادامه داد: همچنین جمعیت هلال ‌احمر استان زنجان به همت داوطلبان در پویش‌ها و برنامه‌های مناسبی مختلف از قبیل پویش چله خدمت (به نیابت از شهدای خدمت)، گروه جهادی الکفیل، کنگره شهدای امدادگر استان و نماز جمعه و … خدمات غربالگری (تست قند خون، تست فشار خون و نوار قلب) به هم‌استانی‌ها ارائه داده است.

مدیرعامل جمعیت هلال ‌احمر استان زنجان گفت: بیش از ۵ هزار نفر از داوطلبان و خیرین جمعیت‌ هلال‌ احمر این استان در برنامه‌های گفته شده مشارکت داشته‌اند./

انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.