آمادگی کشورها برای همکاری

پیام تبریک رهبران جهان به رئیس جمهور منتخب ملت ایران

رهبران و رؤسای جمهورکشور‌های مختلف در پیام‌های جداگانه‌ای انتخاب مسعود پزشکیان را به عنوان نهمین رئیس جمهور منتخب جمهوری اسلامی ایران تبریک گفتند.

به گزارش شهروند آنلاین، علی‌اف پیروزی «مسعود پزشکیان» را تبریک گفت. رئیس‌ جمهور جمهوری آذربایجان امروز در پیامی انتخاب «مسعود پزشکیان» به عنوان رئیس‌ جمهور جدید ایران را به او “صمیمانه” تبریک گفت.

رئیس جمهوری آذربایجان در این پیام گفت: ما به روابط جمهوری آذربایجان و جمهوری اسلامی ایران که بر پایه‌های محکمی مانند ریشه‌های مشترک مذهبی و فرهنگی، دوستی و برادری بنا شده، اهمیت زیادی می‌دهیم.

علی اف در این پیام از توسعه همکاری‌های دوجانبه در دهه‌های اخیر به خصوص در حوزه‌های اقتصادی، حمل و نقل و انرژی ابراز خرسندی کرد و نوشت: امروز توافق‌های حاصل شده در زمینه توسعه آینده روابط (جمهوری) آذربایجان و ایران بر اساس احترام متقابل و حسن همجواری و پروژه‌های مشترک اجرا شده در خدمت رفاه کشور‌های ما، توسعه پایدار و امنیت کل منطقه است.

او افزود: من اطمینان دارم که با تلاش‌های مشترک ما، تقویت بیشتر روابط سنتی دوستانه و گسترش همکاری‌های متقابل سودمند بین جمهوری آذربایجان و ایران را در راستای منافع ملت‌ها و کشورهایمان تضمین خواهیم کرد.

رئیس جمهوری آذربایجان از پزشکیان دعوت کرد تا برای  تبادل نظر در مورد چشم‌انداز توسعه همکاری‌های دوجانبه به باکو سفر کند.

در خاتمه این پیام آمده است: اینجانب بهترین آرزو‌های خود را خدمت جنابعالی اعلام داشته و آرزوی موفقیت در فعالیت‌های تحت مسئولیت آتی شما را در جهت رفاه ملت دوست و برادر ایران دارم.

رئیس‌ جمهور عراق هم به پزشکیان تبریک گفت

«عبد اللطیف جمال رشید» با انتشار پیامی در صفحه خود در پلتفرم «ایکس» نوشت: موفقیت در برگزاری انتخابات ریاست جمهوری را به جمهوری اسلامی ایران تبریک می‌گوییم.

او افزود: ما همچنین پیروزی مسعود پزشکیان رئیس جمهور منتخب در انتخابات را تبریک می‌گوییم و برای او در وظایف کاری به منظور برآورده کردن خواسته‌های ملت ایران آرزوی توفیق و موفقیت می‌کنیم.

رشید ادامه داد: ما بر تمایل خود برای تقویت روابط میان عراق و ایران به گونه‌ای که در خدمت منافع ۲ کشور و ۲ ملت همسایه باشد، تاکید می‌کنیم.

رئیس جمهور سوریه هم  به رئیس جمهور منتخب ایران تبریک گفت

بشار اسد رئیس جمهور سوریه در پیامی پیروزی «مسعود پزشکیان» رئیس جمهور منتخب ایران را در انتخابات ریاست جمهوری تبریک گفت.

در پیام بشار اسد به رئیس جمهور منتخب ایران آمده است: اعتماد مردم عزیز ایران را به شما تبریک می‌گویم. همچنین برگزاری موفقیت‌آمیز انتخابات را به رهبری و ملت جمهوری اسلامی ایران تبریک می‌گویم. برای شما موفقیت و استواری را در انجام هر کاری که امنیت، ثبات و صلابت ایران را حفظ می‌کند، آرزو دارم.

او افزود: کشور شما، که مانند همیشه تسخیرناپذیر است، یکی از مهم‌ترین کشور‌هایی است که ما مشتاقیم تا اطمینان حاصل کنیم که روابط با آن در اوج باقی خواهد ماند، زیرا این رابطه بر ریشه‌هایی استوار است که از طریق دهه‌ها احترام متقابل، درک مشترک و اصول محکمی که سوریه و ایران همواره به آن پایبند بوده‌اند، ایجاد شده است.

رئیس جمهور سوریه در پایان بیانیه خود تأکید کرد: ما با شما برای تقویت روابط راهبردی سوریه و ایران و گشودن افق‌های نویدبخش جدید برای همکاری‌های دوجانبه کار خواهیم کرد و مقاومت همچنان رویکرد مشترکی خواهد بود که برای حفظ غرور کشورمان و دفاع از منافع مردم آن دنبال می‌کنیم.

رئیس جمهور روسیه هم به رئیس جمهور منتخب ایران تبریک گفت

ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه در پیام تبریک خود به مسعود پزشکیان به مناسبت پیروزی او در انتخابات ریاست جمهوری ایران تأکید کرد: روابط بین روسیه و ایران دوستانه و بر پایه حسن همجواری است و طرفین تلاش‌ها را در خصوص موضوعات مهم هماهنگ می‌کنند.

پوتین ضمن آرزوی موفقیت برای پزشکیان به عنوان رئیس جمهور ایران، درباره همکاری کشور‌ها در راستای منافع ملت‌ها و امنیت منطقه ابراز امیدواری کرد.

رهبر جریان حکمت ملی عراق به رئیس جمهور منتخب ایران تبریک گفت

رهبر جریان حکمت ملی عراق هم  ضمن تبریک به مناسبت انتخاب «مسعود پزشکیان» به عنوان نهمین رئیس جمهوری اسلامی ایران اظهار امیدواری کرد که او به حل اختلاف‌ها در منطقه و جهان کمک کند.

«سید عمار حکیم» در پیامی موفقیت برگزاری انتخابات ریاست جمهوری اسلامی ایران و این تجربه دموکراتیک را به رهبر معظم انقلاب اسلامی، دولت و ملت ایران تبریک گفت.

او در این پیام کسب رای اعتماد مردم توسط مسعود پزشکیان را تبریک گفت و خواستار تکمیل مسیر آیت‌الله شهید ابراهیم رئیسی، رئیس جمهوری فقید ایران توسط پزشکیان شد.

حکیم ابراز امیدواری کرد که برگزاری موفق انتخابات و انتخاب پزشکیان، ایجادکننده دوره سیاسی جدیدی باشد که به حل اختلافات در منطقه و جهان کمک کند.

پیام نخست‌وزیر پاکستان به رئیس جمهور منتخب ایران

نخست‌وزیر پاکستان هم با پیام تبریکی گفت: مشتاقانه آماده همکاری با رئیس جمهور منتخب ایران هستیم.

نخست‌وزیر پاکستان طی پیامی خطاب به منتخب ملت ایران گفت: پیروزی برادرم دکتر پزشکیان را در انتخابات ریاست جمهوری ایران تبریک گفته و مشتاقانه آماده همکاری با او برای تحکیم روابط دیرینه و ارتقای صلح منطقه‌ای هستم.

محمد شهباز شریف امروز در پیام تبریک خود اعلام کرد: صمیمانه‌ترین تبریکات را به برادرم دکتر مسعود پزشکیان برای پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری ایران ابلاغ می‌نمایم.

شهباز شریف تاکید کرد: مشتاقانه منتظر همکاری نزدیک با رئیس جمهور منتخب دکتر پزشکیان برای تقویت بیشتر روابط دوجانبه ایران و پاکستان و ارتقای صلح و ثبات منطقه هستم.

او افزود: پاکستان و ایران به عنوان کشور‌های همسایه از روابط نزدیک و تاریخی برخوردارند لذا ما باید از طریق همکاری‌های متقابل سودمند، آینده‌ای روشن را برای هر دو ملت خود تضمین کنیم.

وزیر امور خارجه ونزوئلا هم  تعهد مردم ایران را برای مشارکت در انتخابات  تبریک گفت

وزیر خارجه ونزوئلا، مشارکت مردم ایران در انتخابات ریاست‌ جمهوری و پیروزی مسعود پزشکیان به عنوان رئیس‌ جمهور منتخب را تبریک گفت.

«ایوان خیل پینتو» وزیر امور خارجه ونزوئلا امروز (شنبه) در پیامی که در شبکه اجتماعی ایکس (توییتر سابق) منتشر کرد، به مردم ایران، مشارکت در انتخابات ریاست‌ جمهوری را تبریک گفت.

او تصریح کرد: «جمهوری بولیواری به مردم جمهوری اسلامی ایران به دلیل تعهدی که در دور دوم انتخابات ریاست جمهوری در تاریخ ۵ ژوئیه ۲۰۲۴ نشان دادند که منجر به پیروزی جناب مسعود پزشکیان به عنوان رئیس جمهور جدید جمهوری اسلامی ایران شد، تبریک می‌گوید».

دور دوم انتخابات ریاست‌جمهوری ایران روز گذشته (جمعه) برگزار شد و مسعود پزشکیان با کسب بیش از ۱۶ میلیون رأی، به عنوان رئیس‌ جمهورمنتخب ایران برگزیده شد.

پادشاه و ولیعهد عربستان به پزشکیان تبریک گفتند

سلمان بن عبدالعزیز و محمد بن سلمان، پادشاه و ولیعهد عربستان سعودی طی پیامی، انتخاب مسعود پزشکیان به ‌عنوان رئیس‌ جمهور ایران را  تبریک گفتند./خبرگزاری صداوسیما

انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.