ارائه یک میلیون و 200 هزار خدمت به حجاج

27 زائر ایرانی جان باختند

رئیس مرکز پزشکی حج و زیارت هلال احمر از ارائه یک میلیون و 200 هزار خدمت به حجاج و جان باختن 27 زائر ایرانی در عربستان سعودی خبر داد.

به گزارش شهروند آنلاین از پایگاه اطلاع‌رسانی جمعیت هلال احمر؛ دکتر سید علی مرعشی گفت: از شروع عملیات بهداشتی و درمانی هلال‌ احمر در حج تمتع سال جاری، یک میلیون و 200 هزار و 317 خدمت (شامل ویزیت عمومی و تخصصی، دارو و نسخه، خدمات پاراکلینیک، پرستاری، امداد و انتقال و ….) به زائران ارائه شده که از این میزان، یک میلیون و ۱35 هزار و 466 خدمت در مکه و مشاعر و 65 هزار و 459 خدمت در مدینه ارائه شده است. در حال حاضر 24 زائر در بیمارستان هلال ‌احمر و 10 زائر در بیمارستان سعودی بستری هستند.

او افزود: تا امروز 27 زائر ایرانی در عربستان جان‌ باخته‌اند.

رئیس مرکز پزشکی حج و زیارت هلال احمر تاکید کرد: پرسنل هلال احمر تا زمان بازگشت آخرین زائر از کشورعربستان به خدمات‌دهی ادامه خواهند داد و تلاش می‌شود تا زائران در معرض خطر پزشکی، سریع تر به کشور بازگردند.

گفتنی است که ۳۸۰ نفر کادر بهداشتی و درمانی هلال ‌احمر برای خدمت به زائران در عربستان حضور دارند. (به ازای هر ۶۰۰ زائر یک پزشک انتخاب شده تا خدمات بهداشتی و درمانی را ارائه دهند.) این کادر شامل پزشکان، پرستاران، امداگران و … هلال احمر با فعالیت 24 ساعته، آماده خدمت‌رسانی و ارائه خدمات بهداشتی و درمانی به حجاج ایرانی هستند./

انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.