توصیه‌های پلیسی به رانندگان در ایام محرم

رئیس مرکز اطلاع‌رسانی پلیس راهور تهران بزرگ ضمن توصیه به رانندگان در ایام محرم گفت: نقص در سیستم روشنایی، نمره منفی دارد.

به گزارش شهروند آنلاین، سرهنگ علی اصغر شریفی، رئیس مرکز اطلاع‌رسانی پلیس راهور تهران بزرگ ضمن تسلیت به مناسبت آغاز ماه محرم و فرا رسیدن ایام شهادت سرور و سالار شهیدان حضرت امام حسین (ع) و یاران با وفایش گفت: در این ایام عزاداران تا پاسی از شب بیرون هستند و بیشتر تردد مردم شب‌هنگام اتفاق می‌افتد.

او افزود: رانندگان حتماً قبل از روشن کردن خودرو، سامانه روشنایی را بررسی کنند و از سالم بودن چراغ‌ها اطمینان حاصل کنند.

سرهنگ شریفی گفت: چندین بار تاکید شده که اگر سامانه روشنایی خودرو خراب باشد جزء نقص فنی محسوب شده و طبق جدول تخلفات حادثه ساز به راننده نمره منفی تعلق می‌گیرد.

رئیس مرکز اطلاع‌رسانی پلیس راهور تهران بزرگ بیان داشت: عابرین پیاده نیز به پاس و احترام این ایام پوشش تیره بر تن دارند و کمتر در معرض دید رانندگان قرار می‌گیرند که رانندگان باید به این موضوع توجه داشته و ترددهای عابرین پیاده را به دقت بررسی و رؤیت کنند تا از تصادفات احتمالی جلوگیری شود.

او گفت: رانندگان گرامی بویژه در این ایام همکاری لازم را با پلیس راهور تهران بزرگ که جهت نظم‌دهی خودروها و مورب پارک کردن وسایل نقلیه در اطراف تکایا و حسینیه‌ها مستقر هستند داشته باشند.

سرهنگ شریفی گفت: رانندگی با سرعت مطمئنه نیز در این ایام بیشتر مورد تاکید پلیس است چرا که احترام به قانون و رعایت سرعت‌ها می‌تواند جلوی بسیاری از حوادث و تصادفات را مخصوصاً در شب‌ها بگیرد.

او ادامه داد: رانندگان همچنین مراقب تردد کودکان در اطراف هیات‌ها و مساجد در این ایام باشند چرا که قد و قواره آنان از دیگران کوتاه‌تر است و کمتر در معرض دید شما هستند و بیشتر می‌بایست مراقب رفت و آمد و حضور آنان باشید./خبرگزاری صداوسیما

انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.