آتش‌بس یعنی سقوط «بی‌بی»!

نتایج یک نظرسنجی جدید:67 درصد صهیونیست‌ها خواستار توافق با حماس هستند

بر اساس نتایج یک نظرسنجی جدید، ۶۷ درصد شهرک‌نشینان خواستار توافق با حماس برای آزادی اسیران صهیونیست از نوار غزه هستند.

به گزارش شهروند آنلاین، براساس نظرسنجی انجام شده توسط شبکه ۱۲ تلویزیون رژیم صهیونیستی، ۵۴ درصد صهیونیست‌ها معتقدند که عامل اصلی جنگ، اهداف شخصی «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی است و ۶۷ درصد شهرک‌نشین‌ها نیز خواستار در اولویت قرار گرفتن آزادی اسرای صهیونیست از سوی کابینه حاکم شدند.

براساس این نظرسنجی، فقط ۲۶ درصد از توده صهیونیست‌ها، اعلام کردند که نابودی حماس باید در اولویت قرار گیرد.

این نظرسنجی در حالی صورت می‌گیرد که نتایج یک نظرسنجی دیگر که روز شنبه منتشر شد، نشان می‌دهد، اکثر ساکنان سرزمین‌های اشغالی بازگشت اسرای صهیونیست را بر ادامه جنگ ترجیح می‌دهند.

این نظرسنجی همزمان با آغاز مذاکرات بین رژیم صهیونیستی و جنبش حماس برای مبادله اسرای طرفین در دوحه پایتخت قطر انجام شده است.

دور اول مذاکرات رژیم صهیونیستی و جنبش حماس برای مبادله اسرای طرفین، اخیرا در دوحه پایتخت قطر به پایان رسید.

دفتر «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی جمعه شب تأیید کرد که رئیس موساد که برای مذاکره با گروه حماس به قطر رفته بود، پس از پایان مذاکره برای گزارش به مقامات، از دوحه به سرزمین‌های اشغالی بازگشته است.

دفتر نتانیاهو اعلام کرد که پس از نشست دوحه توافق شد که هیأت‌های مذاکره کننده هفته آینده مذاکرات را ادامه دهند.

نخست‌وزیر اسبق رژیم صهیونیستی در اظهاراتی بر سرنگونی کابینه بنیامین نتانیاهو نخست‌وزیر این رژیم تاکید کرد و گفت: بدون برگزاری انتخابات، جنگ در غزه پایان نمی‌یابد.

«ایهود اولمرت» گفت: به محض سرنگونی کابینه نتانیاهو، رژیم اسرائیل می‌تواند به عقلانیت و سازندگی بازگردد.

او با اشاره به قدرت نظامی حماس، بیان کرد: حماس پس از گذشت ۹ ماه از جنگ غزه، همچنان پایدار مانده و شکست نخورده و بنابراین لازم است این جنگ پایان یابد.

«بن کاسپیت» تحلیلگر روزنامه صهیونیستی «معاریو» نیز نوشت: تنها کسی که خواهان توافق برای تبادل اسرا نیست، شخص نخست‌وزیر است، زیرا می‌داند که این موضوع، به سقوط کابینه او منجر خواهد شد./ایرنا

انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.