پایگاه استراتژیک «میرون»،آماج موشک‌های حزب‌الله

منابع خبری امروز (یکشنبه) از هدف قرار گرفتن پایگاه استراتژیک «میرون» در شمال سرزمین‌های اشغالی با ۶۰ موشک حزب‌الله خبر دادند.

به گزارش شهروند آنلاین به نقل از پایگاه خبری العهد، منطقه «جبل الجرمق» در شمال سرزمین‌های اشغالی که پایگاه استراتژیک میرون نیز در آن واقع شده است، آماج حملات موشکی حزب‌الله لبنان قرار گرفت.

رسانه‌های رژیم صهیونیستی نیز در این باره اعلام کردند که ۶۰ موشک و راکت از خاک لبنان به سمت پایگاه میرون پرتاب شده است.

در همین راستا، حزب‌الله لبنان در بیانیه‌ای اعلام کرد: مقر یگان کنترل هوایی و اداره عملیات هوایی در پایگاه میرون در جبل الجرمق را با ده‌ها موشک کاتیوشا بمباران کردیم و موشک‌های پرتاب شده مستقیماً به آن اصابت کردند.

در این بیانیه آمده است: این حمله منجر به تخریب بخشی از تجهیزات پایگاه میرون و آتش‌سوزی در داخل آن شد.

حزب‌الله در ادامه افزود که این حمله در حمایت از فلسطین و در پاسخ به ترور مجاهد «میثم مصطفی العطار» ملقب به «هادی» در منطقه «البقاع» انجام شد.

منابع رسانه‌ای همچنین تصاویری از لحظه برخاستن دود از این پایگاه منتشر کردند.

حزب‌الله لبنان شنبه شب شهادت یکی از اعضای خود در حمله رژیم صهیونیستی در جنوب لبنان را تایید کرد و افزود که مقاومت اسلامی در سوگ شهید «میثم العطار» از اهالی شهر شعث که در راه قدس به درجه رفیع شهادت نائل شد، سوگوار است.

مقاومت اسلامی لبنان همچنین در بیانیه دیگری اعلام کرد: ما سربازان اشغالگر را پس از رصد و پیگیری حرکت و پس از رسیدن به محل تعیین شده در پایگاه «برکه ریشا» با موشک‌های هدایت شونده هدف قرار دادیم.

طبق اعلام حزب‌الله، محل مورد نظر مستقیما و به صورت دقیق مورد اصابت قرار گرفت و این حمله منجر به آتش‌سوزی و کشته و زخمی نظامیان رژیم صهیونیستی شد.

حزب‌الله همچنین از هدف قرار دادن پایگاه «بیاض بلیدا» خبر داد./ایرنا

انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.