انتقال هوایی 123 حاجی برای درمان به ایران

ارائه بیش از یک میلیون و 200 خدمت به حجاج

رئیس مرکز پزشکی حج و زیارت هلال احمر از انتقال 123 حاجی برای درمان و از طریق فرودگاه به ایران، خبر داد.

به گزارش شهروند آنلاین از پایگاه اطلاع‌رسانی جمعیت هلال احمر؛ دکتر سید علی مرعشی گفت: از شروع عملیات بهداشتی و درمانی هلال‌ احمر در حج تمتع سال جاری، یک میلیون و 206 هزار و 228 خدمت (شامل ویزیت عمومی و تخصصی، دارو و نسخه، خدمات پاراکلینیک، پرستاری، امداد و انتقال و ….) به زائران ارائه شده که از این میزان، یک میلیون و 140 هزار و 201 خدمت در مکه و مشاعر و 66 هزار و 27 خدمت در مدینه ارائه شده است. در حال حاضر 22 زائر در بیمارستان هلال ‌احمر و 12 زائر در بیمارستان سعودی بستری هستند.

او افزود: تا امروز 28 زائر ایرانی در عربستان جان‌ باخته‌اند و 123 نفر از حجاج از طریق فرودگاه برای درمان به ایران منتقل شدند.

رئیس مرکز پزشکی حج و زیارت هلال احمر ادامه داد: کادر درمان جمعیت هلال ‌احمر در مراسم حج، تا آخرین روز، آماده ارائه خدمات به حجاج هستند.

گفتنی است که ۳۸۰ نفر کادر بهداشتی و درمانی هلال ‌احمر برای خدمت به زائران در عربستان حضور دارند. (به ازای هر ۶۰۰ زائر یک پزشک انتخاب شده تا خدمات بهداشتی و درمانی را ارائه دهند.) این کادر شامل پزشکان، پرستاران، امداگران و … هلال احمر با فعالیت 24 ساعته، آماده خدمت رسانی و ارائه خدمات بهداشتی و درمانی به حجاج ایرانی هستند./

انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.