احداث چهار خط جدید مترو در تهران

مدیرعامل شرکت مترو تهران و حومه گفت: چهار خط جدید مترو با طول ۱۷۲ کیلومتر مسیر ریلی در پایتخت در دست احداث است.

به گزارش شهروند آنلاین، مسعود درستی افزود: این چهار خط جدید شامل خطوط ۸، ۹، ۱۰ و ۱۱ است که اجرای این خطوط نقش بسزایی در استفاده کمتر شهروندان از تاکسی و اتوبوس خواهد داشت.

او گفت: با اجرای طرح‌های توسعه‌ای در بخش ناوگان حمل و نقل عمومی در بخش متروی پایتخت، خط هشت حدود ۴۲ کیلومتر، خط ۹ حدود ۵۰ کیلومتر، خط ۱۰ حدود ۵۰ کیلومتر و خط ۱۱ حدود ۳۲ کیلومتر مسیر ریلی به مسیر‌های ریلی این ناوگان اضافه خواهد کرد.

مدیرعامل شرکت مترو تهران و حومه ادامه داد: عملیات اجرایی خط ۱۱ تا پیش از شهریور آغاز خواهد شد، اما عملیات اجرایی در سایر خطوط از جمله خطوط ۸، ۹ و ۱۰ مترو شروع شده است.

او با بیان اینکه خط هشت یکی از جذاب‌ترین خطوط چهارگانه جدید از نظر مسیر و تعداد ایستگاه است، گفت: به طور میانگین هر خط بیش از ۳۰ ایستگاه دارد که این خط به مناطقی از جمله بزرگراه آیت‌الله سعیدی، سه راه آذری و سایر مناطق جنوبی تهران می‌رسد.

ناوگان مترو تهران و حومه اکنون در هفت خط بیش از ۱۳۰ ایستگاه فعال دارد که مدیریت شهری برای پوشش حداکثری مترو در مناطق پُرجمعیت پایتخت چهار خط جدید را مطالعه کرده و عملیات احداث این چهار خط در دست اجراست./خبرگزاری صداوسیما

انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.