پیام‌های بغداد

گفت‌وگوی تلفنی رئیس جمهور و نخست‌وزیر عراق با رئیس جمهور منتخب

«عبدالطیف رشید» رئیس جمهوری عراق و «محمد شیاع السودانی» نخست‌وزیر این کشور در تماس‌های جداگانه‌ای با مسعود پزشکیان، رئیس جمهور منتخب جمهوری اسلامی ایران گفت‌وگو کردند.

به گزارش شهروند آنلاین، «عبدالطیف رشید» رئیس جمهوری عراق در گفت‌وگوی تلفنی با مسعود پزشکیان ضمن تبریک پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری، برای او در این مسئولیت بزرگ و خطیر و همچنین در مسیر ارتقای روابط دو کشور دوست و برادر ایران و عراق آرزوی موفقیت کرد.

او روابط جمهوری اسلامی ایران و عراق را عمیق، مستحکم و در راستای منافع دو ملت توصیف کرد و بر علاقه‌مندی کشورش برای حفظ و ارتقای این روابط و همچنین ایجاد زمینه همکاری‌های بیشتر در دوره جدید تاکید کرد.

رئیس جمهوری منتخب نیز در این گفت‌وگوی تلفنی ضمن تشکر از تبریکات دولت و ملت عراق، گستره پیوند‌های سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و دینی میان دو کشور را بی‌نیاز از هرگونه توضیحی دانست و ابراز امیدواری کرد، در دوره جدید با همکاری مسئولان عالی دو کشور این روابط تعمیق و توسعه یابد.

پزشکیان با بیان اینکه برای کشور بزرگ عراق اهمیت فوق‌العاده قائل هستیم، از تلاش‌های رئیس جمهوری این کشور در مسیر توسعه مناسبات میان ایران و عراق قدردانی کرد و گفت: دو کشور در بسیاری از زمینه‌ها با یکدیگر نگاه و مواضع مشترک دارند که بستری مناسب جهت عمق‌بخشی به مناسبات و توسعه همکاری‌هاست.

دعوت السودانی از پزشکیان برای سفر به بغداد

همچنین دفتر نخست‌وزیر عراق دوشنبه شب در بیانیه‌ای از گفت‌وگوی تلفنی محمد شیاع السودانی با مسعود پزشکیان رئیس جمهور منتخب جمهوری اسلامی ایران خبر داد.

در بیانیه دفتر نخست‌وزیر عراق آمده است که السودانی در تماس تلفنی با پزشکیان پیروزی او در انتخابات ریاست جمهوری را تبریک گفته است.

بر اساس این گزارش، نخست‌وزیر عراق در این گفت‌وگوی تلفنی از پزشکیان برای سفر به این کشور دعوت کرده است.

دفتر نخست‌وزیر عراق در این بیانیه، افزوده است: در این تماس، روابط دوجانبه مورد بحث و بررسی قرار گرفت و بر تداوم همکاری‌های مشترک در بخش‌ها مختلف اقتصادی و امنیتی در راستای منافع دو کشور همسایه و سعادت مردم دو کشور تاکید شد.

پزشکیان نیز در این تماس با تشکر از تبریک نخست‌وزیر عراق، بر تمایل ایران برای گسترش همکاری‌ها و حمایت از تفاهمات دوجانبه در بسیاری از زمینه‌ها، به گونه‌ای که ثبات دو کشور و منطقه را افزایش دهد، تاکید کرده است./خبرگزاری صداوسیما

انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.