آخرین وضعیت بازگشت حجاج به کشور

با بازگشت ۶۶ هزار حاجی ایرانی، تا صبح امروز حدود ۷۵ درصد حجاج به کشور بازگشته‌اند.

به گزارش شهروند آنلاین، بازگشت زائران حج تمتع به کشور از اول تیرماه آغاز شده است که با انتقال بیش از ۶۵ هزار نفر از زائران و عوامل به ایران به مرز ۷۵ درصد رسید.

بر اساس آخرین اطلاعیه ستاد عملیات تا بامداد امروز بیش از ۷۱۰۰ زائر در قالب ۵۲ کاروان در مدینه و نزدیک به ۱۴ هزار نفر دیگر در قالب ۱۰۰ کاروان در مکه حضور دارند که حدود ۲۵ درصد از زائران و عوامل باقیمانده در عربستان را شامل می‌شوند.

بیش از ۴۶ هزار زائر در قالب ۳۲۹ کاروان از طریق فرودگاه مدینه و نزدیک به ۲۰ هزار نفر دیگر در قالب ۱۴۱ کاروان از طریق فرودگاه جده به میهن اسلامی بازگشته‌اند.

گزارش ستاد عملیات حج ۱۴۰۳ حاکی است که تا بامداد امروز ۱۹۷ پرواز از فرودگاه مدینه و ۸۴ پرواز از فرودگاه جده به مقصد ایستگاه‌های پروازی در کشورمان انجام و زائران ۴۷۰ کاروان به میهن اسلامی منتقل شده‌اند. زائران این تعداد از کاروان‌ها حدود ۲۵ درصد از ۸۷ هزار و ۶۵۰ زائر و عوامل کاروان‌های کشورمان در حج تمتع امسال هستند.

پروازهای بازگشت حجاج به ایران از طریق دو فرودگاه جده و مدینه از یکم تیرماه آغاز شده است و آخرین پرواز زائران و کارگزاران اجرایی حج امسال ۲۳ تیرماه از فرودگاه جده انجام خواهد شد.

ستاد عملیات حج تأکید کرده است که خدمات اجرایی از حمل و نقل، زیارت دوره، اسکان، تغذیه و تدارکات، راهنمایی حجاج و… همچنین خدمات بهداشتی و درمانی به زائران ایرانی در سرزمین وحی ادامه دارد./فارس

انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.