عملیات پلیس برای دستگیری قاچاقچیان مجسمه ۲۰۰۰ ساله

رئیس پلیس پیشگیری پایتخت از دستگیری دو قاچاقچی مجسمه‌ای باستانی به قدمت ۲ هزار سال خبر داد.

به گزارش شهروند آنلاین از پلیس پایتخت، سرهنگ علی قاسم پور روز سه‌شنبه در این باره تاکید کرد: عوامل کلانتری ۱۷۹ خلیج فارس تهران با اشراف اطلاعاتی و اقدامات فنی دو قاچاقچی آثار باستانی را شناسایی کردند. آنها مجسمه فلزی باستانی را از جنوب کشور به تهران انتقال داده و قصد فروش آن را داشتند.

رئیس پلیس پیشگیری پایتخت افزود: مجسمه پس از انتقال به تهران به محله خلیج فارس منتقل شد که تیم عملیاتی کلانتری ۱۷۹ به همراه عوامل یگان انتظامی میراث فرهنگی، مخفیگاه متهم را شناسایی کردند.

سرهنگ قاسم پور اضافه کرد: پلیس پس از هماهنگی‌ قضایی موفق شد در یک عملیات ضربتی قاچاقچیان را شناسایی و دستگیر کند.

او ادامه داد: در بازرسی اولیه از مخفیگاه متهمان، مجسمه مذکور کشف و به کلانتری منتقل شد. پس از تحقیقات تکمیلی مشخص شد که یک نفر خریدار عتیقه‌جات قصد خرید این مجسمه به مبلغ ۲۰۰ میلیارد ریال را داشته است.

به گفته او کارشناسان قدمت این مجسمه باستانی را ۲ هزار سال اعلام کردند و متهم به جرم خود مبنی بر خرید و فروش آثار باستانی اعتراف کرده و با اقدامات فنی پلیسی هویت خریدار مذکور شناسایی و دستگیری او در دستور کار عوامل پلیس قرار گرفت.

سرهنگ قاسم پور به شهروندان توصیه کرد که در صورت مشاهده هر گونه اعمال مجرمانه بلافاصله با مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ تماس بگیرند تا در سریع‌ترین زمان ممکن مجرمان شناسایی و دستگیر شوند./ایرنا

انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.