ثبت نام 1200 پزشک داوطلب برای خدمات‌رسانی در اربعین حسینی

رئیس مرکز پزشکی حج و زیارت جمعیت هلال احمر از آغاز ثبت نام پزشکان داوطلب خدمات‌رسانی به زائران در اربعین حسینی برای اعزام به عتبات عالیات خبر داد.

به گزارش شهروند آنلاین از پایگاه اطلاع‌رسانی جمعیت هلال احمر؛ سید علی مرعشی، رئیس مرکز پزشکی حج و زیارت جمعیت هلال احمر گفت: ثبت نام از پزشکان داوطلب اعزام به عتبات عالیات برای خدمات‌رسانی به زائران اربعین حسینی ۱۴۰۳ از چند روز قبل در سایت مرکز پزشکی حج و زیارت جمعیت هلال احمر آغاز شده است.

او در ادامه افزود: تاکنون ۱۲۰۰ پزشک داوطلب برای اعزام ثبت نام کرده‌اند.

مرعشی بیان کرد: ثبت نام کادر پزشکی داوطلب شامل پزشک، تکنسین دارویی، پزشک متخصص،  خدمات، آی تی، پرستار، تکنیسین اورژانس، پزشک عمومی، پزشکان متخصص رشته‌های قلب و داخلی، طب اورژانس، ارتوپدی، پزشک زنان، متخصص اطفال، روانپزشک  متخصص مغز و اعصاب  خدمات دارویی شروع شده است.

رئیس مرکز پزشکی حج و زیارت جمعیت هلال ‌احمر گفت: علاوه بر این افرادی که متقاضی راه‌اندازی موکب درمانی هستند باید از مرکز پزشکی حج و زیارت جمعیت هلال احمر مجوز داشته باشند و لذا آنها هم باید برای ثبت نام به سایت مرکز پزشکی حج و زیارت جمعیت هلال احمر مراجعه کنند.

مرعشی بیان کرد: موکب‌های درمانی مردمی در اربعین امسال به ارائه خدمات بهداشتی درمانی هلال احمر کمک خواهند کرد.

او درباره تعداد پزشکانی که به پیاده‌روی اربعین اعزام می‌شوند گفت: سال گذشته حدود ۴ هزار و ۵۰۰ نفر پزشک و پرستار به صورت داوطلبانه به ارائه خدمات رایگان به زائران پرداختند که امسال با توجه به افزایش خدمات‌رسانی موکب‌های درمانی و مردمی و سایر ارگان‌ها این تعداد با ۲۰ درصد افزایش به بالای ۵ هزار نفر خواهد رسید‌.

او ادامه داد: سال گذشته ۸۰ دستگاه آمبولانس برای ارائه خدمت به زائران به داخل خاک عراق اعزام و امسال این تعداد به ۱۰۰ آمبولانس افزایش یافته است./

انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.