بایدن ۳۰۶ _ ترامپ ۲۳۲

رأی الکترال بایدن و ترامپ تغییر کرد

جو بایدن با کسب آرای الکترال ایالت جورجیا، ۳۰۶ رأی الکترال و دونالد ترامپ با کسب ۱۵ رأی الکترال ایالت کارولینای شمالی، تعداد الکترال‌های خود را به ۲۳۲ رأی افزایش داده‌اند

شهروندآنلاین: شبکه‌های خبری سی‌بی‌اس، سی‌ان‌ان و ان‌بی‌سی نیوز با اعلام پیروزی دونالد ترامپ در ایالت کارولینای شمالی، از پیروزی جو بایدن در ایالت جورجیا خبر دادند.

این شبکه‌های خبری بعدازظهر جمعه در تازه‌ترین برآورد خود اعلام کردند جو بایدن با کسب آرای الکترال ایالت جورجیا توانسته است ۳۰۶ رأی الکترال را به خود اختصاص دهد، در حالی که دونالد ترامپ، نامزد حزب جمهوری‌خواه با کسب ۱۵ رأی الکترال ایالت کارولینای شمالی تعداد الکترال‌های خود را به ۲۳۲ رأی افزایش داده است.

این در حالی است که ترامپ هنوز نتایج انتخابات را نپذیرفته و دادخواست‌های متعددی را به دادگاه‌های ایالتی بدون ارایه مستندات و مدارکی داده است. طرفداران ترامپ برای یافتن شواهد، جایزه یک میلیون دلاری هم تعیین کرده‌اند.

علاوه بر آن، ایالت جورجیا برای اطمینان از صحت انتخابات به بازشماری دستی آرا اقدام کرده است که نتیجه نهایی آن هفته آینده اعلام خواهد شد.

انتخابات آمریکا که از سال گذشته با رقابت‌های درون حزبی آغاز شده بود، سرانجام در سیزدهم آبان ماه بین دو رقیب اصلی یعنی جو بایدن از حزب دموکرات و دونالد ترامپ از حزب جمهوری‌خواه به پایان رسید.

اما ترامپ  با ادعای تقلب انتخاباتی به ویژه درباره آرای پستی که به دلیل شیوع همه‌گیری کرونا در آمریکا با استقبال زیادی مواجه شده بود، خود را پیروز می‌داند و تنها آرای مربوط به خود را که نزدیک به ۷۳ میلیون رأی است، قانونی می‌داند و ۷۷ میلیون رأی بایدن را غیرقانونی خوانده است.

با این حال، هنوز شبکه خبری فاکس نیوز و آسوشیتدپرس نتایج اعلامی سی‌بی‌اس را نپذیرفته‌اند و همچنان شمارش آرا در این شبکه‌ها ناتمام نشان داده می‌شود.

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.