دیگر هیچ حداقل قیمتی وجود نخواهد داشت

قیمت بلیت هواپیما ۱۰درصد افزایش یافت

قیمت بلیت پروازهای داخلی نسبت به جدول نرخی اعلام‌شده توسط انجمن شرکت‌های هواپیمایی در خرداد ۱۳۹۹ به میزان 10درصد افزایش یافت.

شهروند آنلاین: به گزارش روابط عمومی سازمان هواپیمایی کشوری، عصر امروز جلسه شورای عالی هواپیمایی کشوری با حضور نمایندگان محترم وزارت امور اقتصادی و دارایی، وزارت امور خارجه، عضو ناظر کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، سازمان برنامه و بودجه، دادستانی عمومی و انقلاب تهران، عضو مطلع شورای عالی هواپیمایی کشوری، رئیس هیأت‌مدیره و مدیرعامل هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران «هما» و نماینده شرکت‌های هواپیمایی داخلی برگزار شد.

در این جلسه نماینده شرکت‌های هواپیمایی داخلی گزارشی از شرایط این شرکت‌ها با توجه به افزایش نرخ ارز، کاهش تعداد پروازها و مسافران به دلیل گسترش ویروس کرونا، الزام به رعایت پذیرش حداکثر ۶۰درصدی مسافر در پروازهای داخلی و فشارهای ناشی از تحریم ارایه کرد. در ادامه گزارشی از وضعیت مالی شرکت‌های هواپیمایی و همچنین بهای تمام‌شده هر ساعت صندلی برای پروازهای داخلی ارایه شد.

در پایان جلسه با تأیید اعضا مقرر شد که قیمت بلیت پروازهای داخلی نسبت به جدول نرخی اعلام‌شده توسط انجمن شرکت‌های هواپیمایی در خرداد ۱۳۹۹ به میزان 10درصد افزایش یابد. همچنین مقرر شد محدودیت ارزان‌ترین نرخ برای شرکت‌ها از جدول فوق حذف شود و هیچ حداقل قیمتی وجود نخواهد داشت. همچنین هیچ شرکت هواپیمایی مجاز به افزایش قیمت بالاتر از سقف تعیین‌شده نیست.

لازم به ذکر است انجمن شرکت‌های هواپیمایی متولی ابلاغ قیمت‌های جدید به شرکت‌ها بوده و سازمان‌های نظارتی متولی نظارت بر رعایت سقف اعمال‌شده هستند.

گفتنی است سازمان هواپیمایی کشوری از طریق سایت خود به آدرس cao.ir و همچنین شماره تلفن 66025230 به صورت شبانه‌روزی آماده پاسخگویی به نظرات، پیشنهادات و انتقادات مردم عزیز کشور است.

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.