۸۲۰ قلم انواع داروهای مهم توسط هلال‌احمر توزیع شد

مدیرعامل سازمان تدارکات پزشکی خبر داد

مدیرعامل سازمان تدارکات پزشکی جمعیت هلال‌احمر از توزیع سراسری ۸۲۰ قلم انواع داروهای مهم و حیاتی توسط این جمعیت در قالب ۸۴ گروه دارویی خبر داد.

به گزارش ایرنا؛ حسن صفاریه با اعلام این مطلب اظهار کرد: از ابتدای سال جاری تاکنون سبد دارویی شرکت پخش سها هلال به منظور پاسخگویی به مشتریان تقویت شده که در این راستا با تعامل مناسبی که با تامین کنندگان برقرار شده ۸۲۰ قلم انواع داروهای پرمصرف و مهم در ۸۴ گروه دارویی از طریق مراکز چهارده گانه این شرکت توزیع شده است.

وی ضمن تاکید بر کمک به گسترش برنامه های ملی سلامت و بهداشت جامعه اضافه کرد: این سازمان در راستای تحقق اهداف عالی جمعیت هلال احمر و به منظور محرومیت زدایی و پوشش مناطق مختلف در کشور، تامین و توزیع انواع دارو و تجهیزات پزشکی به ویژه در مناطق کم برخوردار، یکی از مهمترین اولویت های شرکت پخش سها هلال وابسته به سازمان تدارکات پزشکی است که بخش قابل توجهی از نیازهای مردم و بیماران را در مناطق محروم برطرف می کند.

مدیرعامل سازمان تدارکات پزشکی جمعیت هلال احمر توضیح داد: توزیع اقلام دارویی حیاتی و استراتژیک برای اقشار مختلف به ویژه بیماران خاص و همچنین تامین داروهایی که به بیماران کرونایی کمک می کند، در دستور کار این سازمان قرار گرفته است و داروهایی همچون «اسلتامیویر»، «دائونوروبسین»، «میتومایسین»، «رمدسیویر»، «رسیژن» و دهها قلم داروی دیگر در سبد دارویی شرکت پخش سها هلال برای توزیع منظور شده است.

صفاریه از همراهی جدی و بی وقفه این سازمان با وزارت بهداشت و سازمان غذا و دارو به منظور تامین و توزیع اقلام بهداشتی برای مقابله با بیماری کرونا خبر داده و گفت: تا مهار کامل این بیماری و ریشه کن شدن ویروس کرونا؛ عزم جدی برای مشارکت در برنامه های ملی سلامت را داریم.

به گزارش ایرنا، جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران وظایف عمده ای را در سطح ملی و بین المللی برعهده دارد. این اهداف عبارت است از تلاش برای تسکین آلام بشری، تأمین احترام انسان ها و کوشش در راستای برقراری دوستی و تفاهم و صلح پایدار میان ملت ها و حمایت از زندگی و سلامت انسان ها بدون درنظرگرفتن هرگونه تبعیض میان آنها است.

کمک به تأمین داروهای مورد نیاز کشور، تأمین مواد اولیه دارویی، مکمل های غذایی و رژیمی و تجهیزات پزشکی، تکمیل، توسعه و راه اندازی واحدهای جدید دارویی و لوازم پزشکی در شرکت های تحت پوشش، انجام فعالیت های تحقیقاتی، فنی و مهندسی و خدمات در بخش سلامت جامعه و فعالیت هایی که در راستای اهداف سلامت جامعه مفید فایده باشند برخی از وظایف سازمان تدارکات پزشکی جمعیت هلال احمر است.

سازمان تدارکات پزشکی هلال احمر به عنوان یک هلدینگ دارویی و تجهیزات پزشکی با مجموعه ای از کارخانه های تولید دارو، تجهیزات پزشکی، مواد اولیه گیاهان دارویی و با در اختیار داشتن شرکت پخش دارویی سراسری، شرکت بازرگانی و داروخانه های تخصصی و فوق تخصصی تلاش دارد ضمن ارائه بهترین خدمات به مردم شریف ایران، نقش به سزایی در ارتقاء نظام سلامت جامعه ایفا کند.

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.