کیانوش، بازنده مغرور داستان رستم و سهراب؟!

کیانوش رستمی بعد از 4 سال همچنان به طلای المپیک ریو می نازد و هیچ مربی ای را قبول ندارد

پسر طلایی وزنه برداری ایران در المپیک ریو، همچنان حاضر نیست در اردوی تیم ملی حاضر شود و تمریناتش را به صورت انفرادی دنبال می کند.

داستان تمرینات انفرادی کیانوش رستمی قبل از المپیک 2016 شروع شد و در 4، 5 سال اخیر فدراسیون این توانایی را نداشته که این موضوع را حل و فصل کند. این وزنه بردار که در المپیک لندن به مدال نقره و در المپیک ریو به مدال طلا رسیده، کسب مدال المپیکی خود را در توکیو نشانه گرفته و می خواهد پرافتخارترین ورزشکار ایرانی در تاریخ المپیک شود.

اما کیانوش به اعتقاد خیلی ها راه را اشتباه رفته و در این مسیر هم پافشاری می کند. بعد از ایستادن روی سکوی قهرمانی المپیک ریو، رستمی دیگر هیچ قهرمانی‌ای را در تورنمنت‌های مهم همچون مسابقات جهانی و بازی‌های آسیایی تجربه نکرده و اوت کردن های متوالی او روی تخته هم انتقادهای زیادی را در پی داشته است.

در حالی که فدراسیون وزنه‌برداری بارها تاکید کرده کیانوش رستمی مثل بقیه وزنه‌برداران باید زیر نظر کادرفنی تمرین کند، او حاضر به انجام چنین کاری نیست. تهدید و خط و نشان کشیدن رئیس فدراسیون هم در ماه‌های اخیر تاثیری نداشته چون کیانوش در اردوی تیم ملی که حدود دو هفته‌ای است آغاز شده، حضور ندارد.

حتی وقتی از مربیان تیم ملی و مسئولان فدراسیون سوال می‌کنیم که از وضعیت کیانوش رستمی و محل تمرینات او باخبر هستند، آنها ابراز بی‌اطلاعی می‌کنند.

مشخص نیست این مسیر برای پسر مغرور وزنه‌برداری ایران ادامه خواهد داشت. او چند باری توسط رئیس کمیته ملی المپیک حمایت شده تا دوباره بتواند در ترکیب تیم ملی قرار بگیرد، اما با این حال نتایج ضعیفی که در تورنمنت‌های مهم ثبت کرده، شانسش را برای رسیدن به المپیک توکیو آن هم با توجه به رقابت با سهراب مرادی در دسته 96 کیلوگرم پایین آورده است.

کیانوش رستمی این روزها هر طور که خودش بخواهد و هر جا که دلش بخواهد تمرین می‌کند و دست فدراسیون وزنه‌برداری هم به جایی بند نیست. اما سوال اصلی اینجاست با توجه به زیر پا گذاشتن تمامی قوانین و مقررات اردوهای تیم ملی بازهم فدراسیون برای حضور این وزنه‌بردار در مسابقات گزینشی المپیک کوتاه می آید یا خیر.

جالب اینکه کیانوش رستمی هم همواره در مصاحبه‌های خود از فدراسیون انتقاد کرده و گفته در حالی که او به تنهایی خرج تمریناتش را می‌دهد، حمایتی از سوی فدراسیون ندیده است. شاید همین اظهارات بار دیگر پای صالحی امیری را به عنوان رئیس کمیته ملی المپیک وسط بکشد و بازهم شاهد برگزاری یک آشتی‌کنان صوری باشیم.

البته که با وجود تمامی این حاشیه‌ها و اخبار ضدونقیض، سهراب مرادی همچنان شانس اول پوشیدن پیراهن تیم ملی در المپیک توکیو در دسته 96 کیلوگرم است.

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.