محدودیت‌های جدید کرونا سد راه ارزانی مرغ

اتحادیه مرغداران: صف مردم مرغ را گران کرد

مدیرعامل اتحادیه مرغداران گوشتی می‌گوید: خبر اعمال محدودیت‌های بیشتر کرونایی باعث شد که خرید مردم افزایش یابد و قیمت مرغ در بازار دوباره پر بکشد. قیمت مرغ با هزار تومان افزایش از مرغداری به کیلویی ۲۴ هزار تومان رسید

عادت صف کشیدن در ایران این بار مرغ را گران کرد. این نکته‌ای است که محمدعلی کمالی‌سروستانی، مدیرعامل اتحادیه مرغداران گوشتی می‌گوید و تاکید می‌کند که در دو روز گذشته ستاد  مبارزه با کرونا اعلام کرد که محدودیت‌های جدید کرونا از اول آذر اعمال می‌شود و  همین محدودیت‌ها تقاضای خرید در بازارهای کالاهای اساسی را افزایش داده است.

حالا همین مساله قیمت مرغ را افزایش داده و مدیرعامل اتحادیه مرغداران گوشتی درباره نرخ‌های جدید می‌گوید:« هر کیلو مرغ از  مرغداری با هزار تومان افزایش به قیمت 24 هزار تومان رسید. مرغ زنده هم با 700 تومان افزایش با قیمت 20 هزار تومان فروخته می‌شود.»

کمالی‌سروستانی اعلام می‌کند که مرغدارها کماکان با مشکل تامین نهاده مواجه هستند و آنها که دوباره جوجه‌ریزی کرده‌اند همچنان گرفتار این مشکل هستند که خوراک به مرغ‌ها نمی‌رسد. برخی‌ مرغداران هم گزارش داده‌اند که برای دریافت نهاده از دولت دچار مشکلاتی شده‌اند که به عنوان مثال اسم‌شان در سامانه وجود ندارد و در این رابطه هم کسی پاسخگو نیست.

مرغداران می‌گویند علاوه بر افزایش تقاضا، تعادل در بازار مرغ به عرضه کافی خوراک طیور بستگی دارد و چندی پیش هم مدیرعامل اتحادیه مرغداران گوشتی به عصر ایران به صراحت گفت که « تعادل در قیمت مرغ در گرو نهاده‌های دامی است.»

حال کمالی‌سروستانی می‌گوید که مشکل نهاده همچنان لاینحل مانده و چنانچه خوراک طیور با همین شیوه درست به دست مرغدار برسد ممکن است قیمت مرغ تا پایان سال به کیلویی 30 هزار تومان برسد و بازار دوباره ملتهب ‌شود.

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.