یک قاشق با ۳.۳ میلیون میلیارد سلول کووید-۱۹

۵۳ میلیون مبتلا با یک قاشق چایخوری کرونا

حجم تمام کروناویروسی که تاکنون 53 میلیون نفر از مردم جهان را آلوده کرده به اندازه یک قاشق چایخوری است. به گفته محققان سایز میکروبی که تا کنون مردم جهان را آلوده کرده به اندازه 0.2 اونس است.

به گزارش «شهروند» به نقل از دیلی میل، سایز میکروسکوپی کل ویروس کرونایی که بیش از ۵۳ میلیون فرد در جهان به آن مبتلا شده‌اند چیزی بیش از یک قاشق چایخوری و حدود هشت میلی‌لیتر یا ۰.۲ اونس مایع است. برای مقایسه باید گفت یک قاشق چایخوری 6 میلی‌لیتر مایعات را در خود نگه می‌دارد.

مت پارکر، ریاضیدان استرالیایی، چندین فرض را برای ارایه این رقم اعلام کرد و گفت که بنابر تخمین‌هایش تمام ویروس کووید-۱۹ روی کره زمین درون یک لیوان قرار می‌گیرد.

در حقیقت، ویروس کووید-۱۹ یک میلیون برابر کوچک‌تر از یک سلول انسان است. پارکر با تخمین تعداد سلول‌های هر فرد مبتلا به ویروس بر اساس بار ویروسی اندازه‌گیری‌شده از سواب و تحقیقات منتشرشده در مجله پزشکی The Lancet کار خود را آغاز کرد.

او با استفاده از رقم ۳۰۰ هزار مورد ابتلای جدید در روز در سراسر جهان به این ویروس و با فرض اینکه هر یک به مدت ۱۴ روز آلوده باشد، تعداد افرادی را که در حال حاضر به این ویروس مبتلا هستند، محاسبه کرد. او سپس تخمین زد که ۳.۳ میلیون میلیارد سلول کووید-۱۹ در میان جمعیت انسان‌ها وجود دارد.

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.