رکورد خرید و فروش کبوتر شکست

کبوترباز آماتور چینی کبوتر بلژیکی را یک میلیون و ۹۰۰ هزار دلار خرید

یک کبوترباز آماتور چینی با خرید یک کبوتر نژاد بلژیکی به قیمت یک میلیون و ۹۰۰ هزار دلار در حراجی مجازی رکورد خرید و فروش کبوتر را شکست.

شهروند آنلاین : به گزارش nbcnews، یک کبوترباز ثروتمند و آماتور چینی با خرید یک کبوتر نژاد بلژیکی به قیمت یک میلیون و ۹۰۰ هزار دلار در حراجی مجازی رکورد خرید و فروش کبوتر را شکست. روز یکشنبه در پایان حراج دو هفته‌ای دو پیشنهاددهنده چینی که با نام‌های مستعار Super Duper و Hitman فعالیت می‌کردند، باعث شدند قیمت یک کبوتر نژاد بلژیکی افزایش پیدا کند.

با افزایش ثروت تجارت در چین مکان‌های جدیدی برای قمار نیز به وجود آمد. جایی که کبوترها ماه‌ها به یک مقر عادت می‌کنند و سپس صدها مایل دورتر آزاد می‌شوند تا با احساس منحصربه‌فرد جهت‌گیری راه خود را بازیابند.

بهای پرداخت‌شده برای این کبوتر که در آخرین ساعات روز یکشنبه پانزدهم نوامبر (بیست‌وپنجم آبان) در مرکز حراجی «بهشت کبوتران» یا «پیپا» در نزدیکی بروکسل، پایتخت بلژیک برگزار شد، از ارزش طلای هم‌وزن خودش بیشتر است. این حراجی دو هفته در جریان بود و تنها در نیم‌ساعت مانده به پایان آن، کبوتر گرانبها که «نیو کیم» نام دارد، فروخته شد.

برنده حراجی امسال، سال گذشته در همین حراجی، یک کبوتر دیگر از نژاد آرماندو را به قیمت ۳۵۰ هزار یورو (۴۰۶ هزار دلار) خریده بود. برگزارکنندگان حراجی می‌گویند دو نام مستعاری که مشترکا برنده حراجی آنلاین امسال شده‌اند، احتمالا متعلق به یک نفر، یعنی همان فرد پولدار چینی سال قبل است که می‌خواهد کبوتر جدید را با کبوتر آرماندو خود جفت کرده و جوجه‌کشی کند.

کبوترهای نامه‌رسان که اروپاییان در گذشته برای پیام‌رسانی در جنگ‌ها از آنها استفاده می‌کردند، تا پیش از این در کشورهای اروپایی به ویژه بلژیک و فرانسه طرفداران زیادی داشته‌اند. بعد از جنگ از این کبوترها برای سرگرمی در مسابقه ویژه‌ای استفاده شد که در آن اگر هر کبوتری تا مسیر دورتری پرواز کند، برنده خواهد بود.

علاقه به این مسابقه کم کم در اروپا کمرنگ شد، اما با اقبالی که آسیایی‌ها، به ویژه کبوتربازان چینی در سال‌های اخیر به آن نشان دادند، دوباره اوج گرفت. در کنار این بازی، تجارت قدیمی خرید و فروش کبوتر در قالب حراجی آنلاین در بلژیک بسیار رونق یافته است. فدراسیون کبوتربازی بلژیک ۱۸ هزار نفر عضو دارد. شمار اعضای این فدراسیون در سال‌های پس از جنگ جهانی دوم ۲۵۰ هزار نفر بود.

در چین نیز مسابقات کبوتربازی برگزار می‌شود و طرفداران زیادی دارد. ارزش جوایز این مسابقات گاه به ده‌ها میلیون یورو می‌رسد.

بلژیکی‌ها نیز به طور سنتی به عنوان بهترین کبوتربازان و پرور‌ش‌دهندگان کبوتر شناخته می‌شوند و تجربه زیادی در آمیزش کبوترها و اصلاح ژنتیکی آنها دارند؛ در واقع بلژیک بهترین مکان برای پرورش کبوتر در جهان شناخته می‌شود.

 

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.