وینس افسانه‌ای در جریان تمرین جان باخت

جت‌من فرانسوی در حادثه‌ای در دوبی درگذشت

ونسان رفه، جوان ماجراجوی فرانسوی که به «جت‌من» یا «مرد پرنده» هم معروف بود، بر اثر یک حادثه در نزدیکی دوبی درگذشت

شهروند آنلاین: عبدالله بن حبتور، سخنگوی شرکت «جت‌من دبی» در امارات روز سه‌شنبه هفدهم نوامبر (بیست‌وهفتم آبان) اعلام کرد ونسان رفه در جریان تمرین در صحرایی واقع در نزدیکی دوبی جان خود را از دست داده است.

ونسان رفه که او را «وینس» هم می‌نامیدند، در سال ۲۰۱۷ در جریان عملیاتی نمایشی خطرناک و هراس‌انگیز وارد یک هواپیمای درحال پرواز شد. در سال ۲۰۱۶ نیز یک‌بار در کنار یک هوای مسافربری غول‌پیکر اماراتی و یک‌بار دیگر در کنار چند جنگنده فرانسوی پرواز کرد.

به گزارش یورونیوز، او در گذشته عضو تیم چتربازان فرانسه بود و مدت ۲۰سال بود که به همراه دوستش، فرد فوژان دست به عملیات ماجراجویانه می‌زد. رفه و فوژان که اکنون ۴۱ساله است، بارها با هم پرواز کردند و در میان هواداران‌شان به «اشباح پرنده» معروف شدند. وییئوی پرواز آنها در اوایل سال‌جاری میلادی در اینترنت و شبکه‌های مجازی به سرعت در سراسر جهان دیده شد. آنها در این عملیات به کمک جت مخصوص خود تا ارتفاع هزار و ۸۰۰ متری زمین پرواز کردند که رکورد مهمی به حساب می‌آید.

سخنگوی جت‌من دبی گفته است که تحقیق درباره چگونگی مرگ این ورزشکار ماجراجو در پایگاه پروازی این شرکت در حومه دوبی آغاز شده است.

اندازه متنAaAa

ونسان رفه، جوان ماجراجوی فرانسوی که به «جت‌من» یا «مرد پرنده» هم معروف بود، بر اثر یک حادثه در نزدیکی دبی درگذشت.

عبدالله بن حبتور، سخنگوی شرکت «جت‌من دبی» در امارات روز سه شنبه ۱۷ نوامبر (۲۷ آبان) اعلام کرد ونسان رفه در جریان تمرین در صحرایی واقع در نزدیکی دبی جان خود را از دست داده است.

رفه که اهل شهر انسی فرانسه بود و هنگام مرگ ۳۶ سال داشت، بارها دست به انجام عملیات ماجراجویانه و شگفت‌آوری زده بود. او که به کمک یک دستگاه جت کوچک می‌توانست با سرعت زیاد در هوا پرواز کند، سابقه پرش از ساختمان‌های بلند را نیز در کارنامه خود داشت و از جمله یک بار از برج خلیفه دبی پریده بود. برج خلیفه با ارتفاع ۸۲۸ متر، بلندترین برج جهان است.

به اینستاگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

ونسان رفه که او را «وینس» هم می‌نامیدند، در سال ۲۰۱۷ در جریان عملیاتی نمایشی خطرناک و هراس‌انگیز وارد یک هواپیمای در حال پرواز شد. در سال ۲۰۱۶ نیز یک بار در کنار یک هوای مسافربری غول‌پیکر اماراتی و یک بار دیگر در کنار چند جنگنده فرانسوی پرواز کرد.

او در گذشته عضو تیم چتربازان فرانسه بود و مدت ۲۰ سال بود که به همراه دوستش، فرد فوژان دست به عملیات ماجراجویانه می‌زد. رفه و فوژان که اکنون ۴۱ ساله است بارها با هم پرواز کردند و در میان هواداران‌شان به «اشباح پرنده» معروف شدند. ویدئوی پرواز آنها در اوایل سال جاری میلادی در اینترنت و شبکه‌های مجازی به سرعت در سراسر جهان دیده شد. آنها در این عملیات به کمک جت مخصوص خود تا ارتفاع هزار و ۸۰۰ متری زمین پرواز کردند که رکورد مهمی به حساب می‌آید.

جتی که ونسان رفه از آن استفاده می‌کرد یک بال از جنس فیبر کربن مجهز به چهار ‌موتور کوچک اما پر قدرت شارشی بود. این جت را که سرعت آن به ۴۰۰ کیلومتر در ساعت هم می‌رسد، خود ونسان رفه هدایت و خلبانی می‌کرد.

سخنگوی جت‌من دبی گفته است که تحقیق درباره چگونگی مرگ این ورزشکار ماجراجو در پایگاه پروازی این شرکت در حومه دبی آغاز شده است.

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.