استخدام برای معلمان سخت‌تر شد

تحصیل در دانشگاه شهیدرجایی و تربیت معلم شرط جدید آموزش‌وپرورش برای استخدام

معلمان برای استخدام حتما باید در یکی از دو دانشگاه «شهید رجایی» و «فرهنگیان» تحصیل کنند. این خبر را وزیر آموزش‌وپرورش در حاشیه جلسه هیات دولت اعلام کرد.

به گفته او بنا بر مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی منحصرا ورود معلم، مدیر، مشاور، مربی پرورشی و مراقب سلامت از طریق دانشگاه «شهید رجایی» و «فرهنگیان» باشد. این دو دانشگاه البته اجازه دارند که از ظرفیت سایر دانشگاه‌ها تحت نظارت خودشان استفاده کنند.

حاجی میرزایی در توضیح بیشتر گفت:« اما در هر صورت هیچ‌کس نمی‌تواند معلم باشد مگر اینکه یک دوره حداقل یک‌ساله را در این دو دانشگاه طی کرده باشد. در این جلسه همچنین تصویب شد که هرکس در آموزش‌وپرورش تدریس می‌کند، مدرک صلاحیت معلمی را هم داشته باشد که چگونگی احراز این صلاحیت‌ها هم به شورای عالی آموزش‌وپرورش و دولت سپرده شده است.»

او ادامه داد:« در این جلسه مصوب شد که استخدام معلمان در هر منطقه براساس ظرفیت‌های بومی آنجا باشد، البته از هر جای کشور هم که بخواهند در منطقه‌ای استخدام شوند، مخالفتی وجود ندارد ولی اگر به آن منطقه بروند تا پایان خدمت باید در آنجا مشغول باشند.»

وزیر آموزش‌وپرورش در بخش دیگری از صحبت‌هایش به ایرادات سامانه شاد اشاره کرد و دراین باره گفت:« قطعاً کسانی که از شاد استفاده می‌کنند، می‌توانند شهادت دهند که مشکلات آن روند نزولی را طی می‌کند. شاد یک مولود شش‌ماهه است و از آن روزی که آغاز به کار کرده تا به حال برای بهبود وضعیت آن تلاش کرده‌ایم تا پاسخگوی نیاز فرهنگیان باشد.»

او البته این را هم گفت که مشکل اصلی سامانه شاد در حال حاضر این است که دریافت یا انتقال اطلاعات در برخی ساعات روز با ایراد مواجه است که ما هم ساعات کلاس‌ها را در طول هفته توزیع کردیم و هم با همراه اول که زیرساخت این کار را فراهم کرده، گفت‌وگو کرده‌ایم تا این زیرساخت‌ را تقویت کنند.

 

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.