آغاز بهره‌برداری از ۱۰ پروژه فرودگاهی و ۱۶۰ کیلومتر بزرگراه

پویش ملی «تدبیر و امید برای جهش تولید» ادامه دارد

آیین افتتاحیه ویدیوکنفرانسی پروژه‌های وزارت راه‌وشهرسازی با حضور رئیس‌جمهوری در استان‌های اصفهان، سمنان، گلستان، آذربایجان شرقی، کرمان، بوشهر، هرمزگان و خراسان رضوی آغاز شد.

شهروند آنلاین: بهره‌برداری از ۱۰ پروژه فرودگاهی، ۶۳ کیلومتر از آزادراه کنارگذر شرقی اصفهان، ۹۷ کیلومتر از کریدور بزرگراهی نوار ساحلی جنوب و باند دوم کنارگذر کرمان به ارزش ۳۱۴۳ میلیارد تومان با حضور رئیس‌جمهوری آغاز شد.

 آیین افتتاحیه ویدیوکنفرانسی پروژه‌های وزارت راه‌وشهرسازی با حضور رئیس‌جمهوری در استان‌های اصفهان، سمنان، گلستان، آذربایجان شرقی، کرمان، بوشهر، هرمزگان و خراسان رضوی آغاز شد.

با راه‌راندازی طرح‌های جدید فرودگاهی، ظرفیت پذیرش مسافر ۲ میلیون و ۸۰۰ هزار نفر در سال افزایش می‌یابد.

طرح‌های پایانه بین‌المللی فرودگاه گرگان به مساحت هشت هزار و۷۰۰ متر مربع، توسعه اپرون و محوطه‌سازی به مساحت ۵۸ هزار متر مربع، ساختمان تشریفات به مساحت ۲هزار و۱۰۰ متر مربع و ساختمان سپاه به مساحت ۸۰۰ متر مربع افتتاح می‌شود.

طرح‌های فرودگاه اصفهان، توسعه و بهسازی پایانه بین‌المللی، محوطه‌سازی و ساخت موتورخانه با مساحت ۹هزار متر مربع و توسعه و بهسازی اپرون به مساحت ۹۳ هزار و ۲۰۰ متر مربع را شامل می‌شود که ظرفیت پارک هواپیما را ۱۰۰درصد افزایش می‌دهد.

توسعه و بهسازی پایانه با مساحت ۳۰۰۰ متر مربع و توسعه و بهسازی سطوح پروازی با مساحت ۱۷۷ هزار و ۶۰۰ متر مربع در فرودگاه شاهرود هم جزو برنامه امروز افتتاحیه خواهد بود و در فرودگاه تبریز پروژه توسعه و بهسازی «اپرون» و «تاکسی‌وی»های ارتباطی با مساحت ۵۵ هزار و ۴۰۰ متر مربع افتتاح می‌شود که ظرفیت پارک هواپیما را ۱۰۰در صد افزایش می‌دهد.

براساس این گزارش، در فرودگاه مشهد نیز پروژه محوطه‌سازی به مساحت ۱۷۰ هزار مترمربع به بهره‌برداری می‌رسد که با بهره‌برداری از پروژه‌های فرودگاه‌ها، ظرفیت اپرون فرودگاه‌ها به مساحت ۱۷۸ هزار و ۶۰۰ متر مربع، ظرفیت پارکینگ هواپیما به تعداد ۱۸ استند (از ۱۹ استند به ۳۷ استند)، ظرفیت پایانه فرودگاه‌ها به مساحت ۲۰ هزار و ۷۰۰ متر مربع و ظرفیت پذیرش مسافر به ۲میلیون و  ۸۰۰ هزار نفر در سال افزایش می‌یابد.

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.