ملک‌زاده، معاون وزیر بهداشت استعفا کرد

چالش جدید در مدیریت پاندمی کرونا

معاون تحقیقات و فناوری وزیر بهداشت با ارسال نامه‌ای به وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به دلیل آنچه مدیریت بسیار غلط و پرنقص پاندمی کرونا از سوی سعید نمکی، اظهارات غیرعلمی و ناشی از شتابزدگی وزیر بهداشت در مورد تولید واکسن ایرانی کرونا، ادعاهای بی‌اساس او و سازمان غذا و دارو درباره موثر بودن داروهای گیاهی و عدم‌درک درست ایشان از تحقیق و پژوهش نامید، از سمت خود استعفا کرد.

شهروندآنلاین: معاون تحقیقات و فناوری وزیر بهداشت با ارسال نامه‌ای به وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به دلیل آنچه مدیریت بسیار غلط و پرنقص پاندمی کرونا از سوی سعید نمکی، اظهارات غیرعلمی و ناشی از شتابزدگی وزیر بهداشت در مورد تولید واکسن ایرانی کرونا، ادعاهای بی‌اساس او و سازمان غذا و دارو درباره موثر بودن داروهای گیاهی و عدم‌درک درست ایشان از تحقیق و پژوهش نامید، از سمت خود استعفا کرد.

بدین وسیله مراتب استعفای خود از مسئولیت معاونت تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت را به دلایل زیر اعلام می‌دارم:

مدیریت بسیار غلط، پرنقص در پاندمی کرونا که به دلیل عدم مشورت و توجه شما به توصیه‌ها و هشدارهای متخصصان و محققان نظام سلامت، موجب تلفات انسانی بسیار در ایران شده است و در عین حال مدعی درس «مدیریت بحران کرونا» دادن به سایر کشورها هستید.

اظهارات غيرعلمی و ناشی از شتابزدگی جناب عالی در مورد تولید واکسن ایرانی کرونا که هنوز در حال طی مراحل اولیه بوده و شما مدعی معرکه‌گرفتن برای تولید آن شده‌اید.

ادعاهای بی‌اساس جناب عالی و سازمان غذا و دارو درباره موثربودن داروهای گیاهی که به اعتقاد اینجانب بدون هیچ مبنای علمی و پژوهشی و مطالعات بالینی کافی صورت گرفته، همچنين دفاع و اقدام جناب عالی از ادغام طب سنتی در نظام شبکه بهداشت و درمان کشور که می‌تواند شبکه بهداشت و درمان ایران را ناپایدار و در بلندمدت تضعیف کرده و مردم را از حقوق خود در بهره‌مندی از درمان‌های پیشرفته پزشکی مدرن محروم سازد.

عدم‌درک درست شما از تحقیق و پژوهش و اهمیت آن و نیز نادیده‌گرفتن تمام فعالیت‌های علمی و پژوهشی محققان علوم پزشکی طی هفت سال گذشته که در سخت‌ترین شرایط تحریم و امکانات بودجه‌ای، به بالاترین سطح تولیدات کمی و رشد کیفی و استناد به مقالات نسبت به گذشته رسیده است و رتبه نخست منطقه و کشورهای اسلامی را دارد، عدم‌تشکیل شورای معاونان طی 6 ماه گذشته و عدم‌اختصاص وقت از سوی شما برای بحث در امور آموزشی، پژوهشی و دانشجویی.

دکتر رضا ملک‌زاده

استاد ممتاز دانشگاه علوم پزشکی تهران

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.