4 جهش در ویروس کرونای راسوها

ویروس جدید، با 4 جهش از ویروس اولیه متفاوت است

مصونیت به دست آمده پس از بهبودی از کووید-19 در برابر ویروس کرونا منتقل‌شده از راسو محافظت نمی‌کند. این نتیجه‌ای است که دانشمندان آمریکایی که شیوع عفونت در راسو در دانمارک را بررسی کردند، به دست آمد

به گزارش اسپوتنیک، مصونیت به دست آمده پس از بهبودی از کووید-19 در برابر ویروس کرونا منتقل‌شده از راسو محافظت نمی‌کند. این نتیجه‌ای است که دانشمندان آمریکایی که شیوع عفونت در راسو در دانمارک را بررسی کردند، به دست آمد.

دانشمندان بر این باورند که سویه ویروس جدید گرفته‌شده از ارگانیسم حیوانات با چهار جهش از ویروس اولیه متفاوت است.

آنا بارانوا، استاد دانشکده زیست‌شناسی سیستم‌ها در دانشگاه جورج میسون در در کانال YouTube گفت: «تحقیقات نشان می‌دهند سویه‎ای با این جهش‎ها قادر به انتقال ویروس بیشتری است. اگر چنین ویروسی در جمعیت انسانی همه‌گیر شود، این منجر به چه عواملی می‌شود؟ ناقلان فوق‌العاده بیشتری وجود خواهد داشت.»

او افزود که منفی‌ترین پدیده در جهش جدید نتیجه آزمایش خنثی‌سازی سرم‌های گرفته‌شده از افرادی است که از ابتدای بیماری همه‌گیر از فرم اصلی ویروس کرونا بهبود یافته‌اند. در بیشتر موارد، آنتی‌بادی‌های حاصل از این سرم‌ها نمی‌توانند ویروس جهش‌یافته را خنثی کنند.

این استاد دانشگاه تأكید‌ كرد: «این بدان معناست كه ایمنی به دست آمده برای ویروس اصلی از ویروس منتقل‌شده از راسو محافظت نمی‌كند.»

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.