سرمربی تیم‌ملی روسیه، روی نیمکت والیبال ایران

ولادیمیر آلکنو با امضای قرارداد، به صورت رسمی سرمربی تیم‌ملی والیبال مردان ایران شد

سرمربی 53ساله که در چند مقطع هدایت تیم‌ملی والیبال روسیه را برعهده داشته، با فدراسیون والیبال ایران به توافق رسید و قراردادش را امضا کرد.

قرارداد سرمربی تیم‌ملی والیبال ایران امروز (یکشنبه) پس از امضای محمدرضا داورزنی رئیس فدراسیون رسمی شد تا ولادیمیر آلکنو رسما هدایت بلندقامتان ایرانی را برعهده بگیرد.

زمان حضور آلکنوی 53ساله در ایران، از فروردین‌ماه سال آینده است. بر اساس این قرارداد، هدایت تیم‌ملی والیبال کشورمان تا پایان المپیک توکیو بر عهده این مربی روس خواهد بود.

محمدرضا داورزنی، رئیس فدراسیون والیبال پس از امضای قرارداد آلکنو، گفت: «طبق قرارداد، حضور سرمربی تیم‌ملی از فروردین‌ماه سال آینده خواهد بود اما کار خود را از اول آذرماه شروع کرده تا ملی‌پوشان با آمادگی بیشتر در دو رویداد مهم سال ۲۰۲۱ (لیگ ملت‌ها و المپیک توکیو) شرکت کنند.»

داورزنی تصریح کرد: «آلکنو تا زمان شروع اردو در ابتدای سال آینده، لیگ‌های داخلی و خارجی را رصد خواهد کرد که شناسایی بهترین بازیکنان ایران برای دعوت به تیم‌ملی بر اساس آخرین عملکرد آنان، از جمله این اهداف است.»

او به حضور توماس توتولو در کادر تیم‌ملی والیبال به‌عنوان دستیار آلکنو اشاره کرد و گفت: «دیگر اعضای کادر فنی، ایرانی خواهند بود.»

گفتنی است؛ آلکنو در دو مقطع طی سال‌های 2010 تا 2016 هدایت تیم‌ملی روسیه را برعهده داشته است. او همچنین در تیم‌های باشگاهی روسیه نیز سابقه فعالیت دارد. حالا این مربی روس‌تبار خودش را برای موفقیت با ایران در المپیک توکیو آماده می‌کند.

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.