پهپادها بر فراز آسمان برلین

استفاده از پهپاد برای رساندن کیت تست کرونا به شهروندان

مسیر پرواز هواپیمای بدون سرنشین تا آزمایشگاه حدود ۱۱ کیلومتر است. مقام‌های آلمانی انتظار دارند زمان تحویل استاندارد تست‌های کرونا در ماه ژانویه از حدود یک ساعت به حدود 10 دقیقه کاهش یابد.

شهروندآنلاین: آزمایشگاه لیبور برلین در شهر برلین آلمان کیت‌های تست کرونا را با پهپادها به شهروندان می‌رساند. ۶ مسیر برای فعالیت این پهپادها بر فراز آسمان برلین طراحی شده است. در هر مسیر دو پهپاد ۲۴ ساعت شبانه‌روز مشغول فعالیت هستند.

هر پهپاد می‌تواند حدود ۴۰ نمونه را حمل کند. البته این نمونه‌‌ها تنها شامل آزمایش‌های مربوط به تست کرونا نیستند، بلکه شامل دیگر نمونه‌هایی می‌شوند که باید در آزمایشگاه بررسی شوند.

مسیر پرواز هواپیمای بدون سرنشین تا آزمایشگاه حدود ۱۱ کیلومتر است. مقام‌های آلمانی انتظار دارند زمان تحویل استاندارد تست‌های کرونا در ماه ژانویه از حدود یک ساعت به حدود 10دقیقه کاهش یابد.

احتمال استفاده از پهپادها در دوره رسیدن به واکسن کرونا

کلاوس تنینگ که این پروژه را در آزمایشگاه «لیبور برلین» هدایت می‌کند، می‌گوید: «زمان رسیدن به نتیجه واقعا مهم است، به ویژه هنگامی که احتمال عفونت وجود دارد. تصمیم این است که آن فرد شناسایی شود و نتیجه در اسرع وقت به او برسد تا فرد بتواند خودش را قرنطینه کند و در عین حال به زندگی روزمره‌اش ادامه دهد.»

مسئولان این پروژه همچنین بر این باورند که با شیوع بیماری همه‌گیر کرونا دو موضوع سرعت و زمان بسیار مهم شده است و در این مسیر تکنولوژی می‌تواند به کمک درمان و انجام تست‌ها بیاید.

با نزدیک‌تر شدن به زمان نهایی‌شدن واکسن کرونا همچنین گمانه‌زنی‌هایی درباره اینکه آیا از پهپادها برای رساندن واکسن به شهروندان می‌توان استفاده کرد یا نه؟ نیز شکل گرفته است.

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.