کل دنیا دارد به روند انتخاباتی آمریکا می‌خندد

ترامپ: اگر کالج الکترال به بایدن رأی بدهد مطمئناً کاخ سفید را ترک می‌کنم

دونالد ترامپ در پاسخ به این سوال خبرنگاران که آیا در صورت رأی‌دادن الکترال کالج به جو بایدن، کاخ سفید را ترک خواهد کرد یا خیر گفت: «مطمئنا این کار را انجام خواهم داد. مطمئنا این کار را انجام خواهم داد و شما این را می‌دانید.»

شهروند آنلاین: دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا بامداد جمعه (به وقت تهران) برای نخستین‌بار گفت چنانچه مجمع گزینندگان به رقیبش جو بایدن رأی بدهد، او کاخ سفید را ترک خواهد کرد.

به گزارش «انتخاب»، او در پاسخ به سوال خبرنگاری که پرسید «اگر مجمع گزینندگان جو بایدن را [به عنوان رئیس‌جمهوری] انتخاب کند، شما ساختمان [کاخ سفید] را ترک نمی‌کنید؟» گفت: «مطمئنا این کار را خواهم کرد و شما این را می‌دانید. ولی فکر می‌کنم از الان تا بیستم ژانویه (روز تحلیف) اتفاقات زیادی خواهد افتاد. تخلفات زیادی کشف شده‌اند.»

او افزود: «در این یک انتخابات تقلب شده بود… در بالاترین سطح.»

ترامپ بار دیگر ادعایی که چند ساعت قبل در توییتر درباره جو بایدن، رئیس‌جمهوری منتخب آمریکا مطرح کرده بود را تکرار کرد و گفت: «او کاندیدایی نیست که ۸۰ میلیون رأی آورده باشد.»

ترامپ در توییتر نوشت: «همین الان جدول‌بندی آرا [ی انتخاباتی] را دیدم. امکان ندارد بایدن ۸۰ میلیون رأی آورده باشد. این یک انتخابات ۱۰۰درصد تقلبی بود.»

ترامپ در پاسخ به سوالی درباره اینکه آیا به انتخابات ریاست‌جمهوری ۲۰۲۴ فکر می‌کند گفت که این انتخابات هنوز به پایان نرسیده است. او گفت هزاران رأی وجود دارند که ممکن است نتیجه را تغییر دهند.

رئیس‌جمهوری آمریکا در ادامه گفت تنها روشی که جو بایدن ممکن است ۸۰ میلیون رأی آورده باشد از طریق تقلب است.

او در بخش دیگری از سخنانش گفت: «کل دنیا دارد به روند انتخاباتی ما می‌خندد.» ترامپ سپس گفت که این انتخابات «تقلبی» بوده است.

رئیس‌جمهوری آمریکا در پاسخ به سوالی درباره اینکه آیا در مراسم تحلیف جو بایدن شرکت می‌کند یا خیر گفت: «الان نمی‌توانم بگویم.»

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.