اسراییل مسئول ترور محسن فخری‌زاده دانشمند هسته‌ای ایران

پیام مهم ایران به شورای امنیت درباره ترور محسن فخری‌زاده

نماینده دایم ایران در سازمان ملل با ارسال یک پیام مکتوب به شورای امنیت تأکید کرده است که نشانه‌های جدی وجود دارد که رژیم صهیونیستی مسئول ترور دانشمند هسته‌ای ایران است

به گزارش شهروند آنلاین به نقل از فارس، خبرگزاری رویترز گزارش داد که ایران با ارسال یک پیام مکتوب به شورای امنیت سازمان ملل تأکید کرده است که نشانه‌های جدی وجود دارد که اسراییل مسئول ترور محسن فخری‌زاده دانشمند هسته‌ای ایران است.

به گزارش شبکه الجزیره، مجید تخت‌روانچی نماینده دایم ایران در سازمان ملل در این پیام نسبت به اقدامات بی‌پروایانه آمریکا و رژیم صهیونیستی به‌ویژه در مدت زمان باقی‌مانده از دوران ریاست‌جمهوری دونالد ترامپ هشدار داده است.

در این پیام همچنین آمده است که ایران همه اقدامات لازم را برای محافظت از مردم خود و همچنین منافع خود اتخاذ خواهد کرد و این حق را برای خود محفوظ می‌دارد.

تخت‌روانچی همچنین در نامه خود این اقدام را نقض قوانین بین‌المللی و طراحی برای ویرانی منطقه غرب آسیا خوانده و از شورای امنیت و دبیرکل سازمان ملل خواسته است که این اقدام را محکوم کنند.

نماینده ایران در سازمان ملل در نامه خود همچنین به خدمات دکتر محسن فخری‌زاده برای توسعه کیت تشخیص ویروس کرونا و تلاش‌های او برای مبارزه با گسترش این ویروس اشاره و تأکید کرده است.

پیش از این مجید تخت‌روانچی سفیر و نماینده دایم جمهوری اسلامی ایران در سازمان ملل در نیویورک در پی ترور شهید محسن فخری‌زاده رئیس سازمان پژوهش و نوآوری وزارت دفاع در توییتی نوشته بود: «تروریسم واضح دولتی علیه دانشمند برجسته ما، نقض آشکار قوانین بین‌المللی است و برای ایجاد ویرانی در منطقه ما طراحی شده است.»

او تأکید کرد: «این اقدام باید توسط شورای امنیت و دبیرکل سازمان ملل محکوم شود.»

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.