چه بر سر استقلال آمده است؟

آبی‌های پایتخت همچنان نشانی از یک تیم مدعی قهرمانی در لیگ فوتبال ندارند

استقلال روز گذشته مقابل پیکان در هفته چهارم لیگ برتر متوقف شد؛ مسأله‌ای که باعث شده تا سیلی از انتقادها به سمت محمود فکری، سرمربی آبی‌ها و کادرفنی او سرازیر شود. حالا فکری و همکارانش باید فکری به حال تیم خود کنند.

شهروند آنلاین: چه بر سر استقلال آمده است؟ تیم فوتبال استقلال روز سه‌شنبه و در هفته چهارم رقابت‌های لیگ برتر برابر پیکان متوقف شد تا با تک امتیازی که از این بازی به دست می‌آورد ۷ امتیازی شده و در پایان هفته چهارم در جایگاه سوم جدول رده‌بندی قرار گیرد. آبی‌پوشان در ۴ دیدار خود ۲ بار پیروز از زمین خارج شدند، یک بار شکست خوردند و یک بار هم مقابل حریف متوقف شدند. شاگردان محمود فکری از ۴ بازی ۷ امتیاز به دست آورده‌اند، اما باید دید این ۷ امتیاز چطور و برابر چه تیم‌هایی به دست آمده است.

استقلالی‌ها دو بار پیروز شده‌اند که هر دو پیروزی در ورزشگاه آزادی بوده و تیم‌هایی که مغلوب آبی‌پوشان شدند در دو رده انتهایی جدول قرار دارند که این نشان می‌دهد پیروزی آنها با اینکه امتیازات باارزشی داشت، اما از نظر فنی کار چندان بزرگی نبود. ابتدا مس رفسنجان در ورزشگاه آزادی با ۲ گل مغلوب آبی‌پوشان شد که همین تیم هفته دوم در خانه‌اش مقابل گل‌گهر با همان نتیجه شکست خورد و تنها امتیازش را در هفته سوم و در مقابله با یک تیم انتهای جدولی دیگر به اسم آلومینیوم کسب کرده است.

ماشین‌سازی هم تیمی بود که در هفته سوم و در ورزشگاه آزادی با گل استثنایی میلیچ مغلوب آبی‌پوشان شد که همین تیم در مشهد از تیم نه چندان مدعی شهرخودرو با ۳ گل شکست خورد و در دیدار خانگی‌اش مقابل گل‌گهر با یک گل مغلوب شد. تنها امتیاز ماشین‌سازی در یک دیدار خانگی و برابر ذوب‌آهن بود که از دقیقه اول بازی ۱۰ نفره شد.

آبی‌پوشان ۲ بار خارج از خانه به میدان رفتند که ابتدا برابر تیم مدعی فولاد با نتیجه ۲ بر یک شکست خوردند و سپس مقابل تیم میانه جدولی پیکان با نتیجه بدون گل متوقف شدند.

با اینکه عملکرد استقلال از نظر آماری در پایان هفته چهارم قابل قبول است، اما پیروزی خانگی با حداقل نتیجه مقابل تیم‌های انتهای جدولی و توقف و شکست مقابل تیم‌های میان و بالای جدول موید این مطلب است که این امکان وجود دارد آبی‌ها در ادامه لیگ و در مواجهه بیشتر با حریفان جدی‌تر با چالش‌های بزرگ‌تری مواجه شوند.

استقلال هنوز به دیدارهای سخت‌ترش نرسیده و اگر کادر فنی این تیم نتواند برای رفع مشکلات فنی آبی‌پوشان تدبیر کند، قطعاً در دیدارهای آینده مشکلات بیشتری گریبان این تیم را خواهد گرفت و امتیازات مهم‌تری را هم از دست خواهد داد.

چه بر سر استقلال آمده است؟

شاهین بیانی پیشکسوت استقلال درباره وضعیت این تیم و ضعف‌های فنی که در ترکیب آبی‌ها مشهود است، می‌گوید: «وقتی که زمین از کیفیت خوبی برخوردار نباشد به طور حتم بازیکنان هم نمی‌توانند تمام داشته‌هایشان را در زمین پیاده کنند و مجبور هستند بیشتر به توپ‌های هوایی روی بیاورند و این از کیفیت بازی و حرکت رو به جلوی تیم‌ها کم می‌کند.البته استقلال هم بازی خوبی از خود به نمایش نگذاشت. آنها نتوانستند برای این زمین بی‌کیفیت برنامه خاصی داشته باشند تا به یک برد دست پیدا کنند. در نیمه اول بازیکنان سردرگم بودند. اگرچه تا حدودی مالکیت توپ از آن استقلال بود اما این به تنهایی کافی نیست و باید برای رسیدن به صدر جدول به پیروزی دست پیدا کنند.»

کاپیتان سابق استقلال صحبت‌هایش را اینطور ادامه می‌دهد: «استقلال به یک بازیساز در میانه زمین نیاز دارد. روزی که مهدی پور را آبی پوشان جذب کردند همه اعتقاد داشند او می‌تواند مهاجمان استقلال را تغذیه کرده تا آنها بتوانند گلزنی کنند اما با گذشت چهار هفته هنوز خبری از مهدی پور نیست و نمی دانم چرا نه از او، نه از بابک مرادی و نه بازیکنان دیگر استفاده نمی‌شود.»

بیانی در پایان صحبت‌های خود می‌گوید: «استقلال دو امتیاز را به راحتی از دست داد و رده دوم جدول را به حریف دیرینه‌اش پرسپولیس واگذار کرد. فکری باید تدابیر بهتری برای پیروزی در بازی‌های آینده بیندیشد، در غیر این صورت امتیاز از دست دادن‌ها ادامه پیدا خواهد کرد و در پایان فصل آبی‌پوشان باید حسرت بخورند که یک جام دیگر را از دست داده‌اند.»

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.