کارکنان از شنبه چگونه در ادارات حضورمی یابند؟

بخشنامه جدید سازمان اداری و استخدامی کشور

رئیس سازمان اداری و استخدامی کشور با صدور بخشنامه‌ای، نحوه حضور کارکنان و فعالیت ادارات را از روز شنبه ۱۳۹۹/۹/۱۵ لغایت پایان هفته آینده منطبق با وضعیت جدید اعلام‌شده برای هر شهر و رعایت بند (۴) بخشنامه شماره ۳۷۴۸۹۹ مورخ ۱۳۹۹/۸/۲۷ اعلام کرد.

شهروند آنلاین:  در بخشنامه شماره ۳۷۴۸۹۹ سازمان اداری و استخدامی کشور تصریح شده است که به منظور کاهش تردد‌های شهروندان و کارکنان دولت در شرایط هشدار وضعیت حضور کارکنان و فعالیت ادارات در هر یک از وضعیت‌های اعلامی از سوی قرارگاه عملیاتی ستاد ملی مدیریت کرونا در ادارات شهر‌ها به شرح زیر خواهد بود:
وضعیت «زرد»:

کارکنان ادارات ارایه‌دهنده خدمات ضروری و دستگاه‌های مرتبط با مأموریت‌های اساسی و مدیریت شهری با ۱۰۰درصد ظرفیت در محل کار حاضر خواهند شد. در سایر ادارات شهر ارایه خدمات با حضور 2/3 (دوسوم) کارکنان انجام خواهد شد.

وضعیت «نارنجی»:

ادارات ارایه‌دهنده خدمات ضروری و دستگاه‌های مرتبط با مأموریت‌های اساسی و مدیریت شهری می‌توانند با تشخیص بالاترین مقام مسئول (در سطح ملی یا استان) نسبت به کاهش حضور تا 1/3 (یک‌سوم) کارکنان خود اقدام کنند. در سایر ادارات شهر ارایه خدمات با حضور۵۰% (پنجاه‌درصد) کارکنان انجام خواهد شد.

وضعیت «قرمز»:

دستگاه‌های ارایه‌دهنده خدمات ضروری و دستگاه‌های مرتبط با مأموریت‌های اساسی و مدیریت شهری می‌توانند با تشخیص بالاترین مقام مسئول (در سطح ملی یا استان) نسبت به کاهش حضور تا ۵۰% (پنجاه‌درصد) کارکنان خود اقدام نمایند، مشروط بر آنکه خللی در ارایه خدمات ضروری به‌ وجود نیاید. در سایر ادارات شهر ارایه خدمات با حضور حداکثر 1/3 (یک‌سوم) کارکنان انجام خواهد شد. کلیه مراکز آموزشی (آموزشگاه‌ها، مدارس، دانشگاه‌ها و …) به ‌طور کامل تعطیل و صرفا کارکنانی که حضور آنان برای حفاظت فیزیکی و حفاظت تأسیسات و سامانه‌های الکترونیکی ضروری باشد، در محل کار خود حضور خواهند یافت.

لازم به تأکید است؛ سایر موارد ابلاغی در بخشنامه مذکور نیز الزامی است.

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.