فرصتی برای ارج‌نهادن به خدمات داوطلبان و ترویج نوع‌دوستی

پیام تبریک دکتر همتی به مناسبت روز جهانی داوطلب

رئیس جمعیت هلال‌احمر در پیامی با تبریک روز جهانی داوطلب ابراز امیدواری کرد که با گسترش هر چه بیشتر فرهنگ مشارکت، مسئولیت‌پذیری اجتماعی و نوع‌دوستی، شاهد گسترش روح نشاط و امید در جامعه باشیم.

متن پیام دکتر کریم همتی بدین شرح است: «روز جهانی داوطلب» فرصتی است برای ارج‌نهادن به خدمات چشمگیر داوطلبانی که با مسئولیت‌پذیری خود، حس خوب انسانیت و نوع‌دوستی را در جامعه ترویج می‌کنند.

کار داوطلبانه با عشق عجین است. عشق خدمت به همنوعان. کار داوطلبانه حرکتی انسانی و متأثر از اخلاق معنوی است که جز با اخلاص، ایمان و شناخت متصور نیست و استمرار و تعمیق مشارکت اجتماعی در گروی حرکت وسیع و مستمر داوطلبانه‌ نخبگان و خیرین و فعالان اجتماعی است.

روزجهانی داوطلب، فرصتی است تا فعالیت‌های داوطلبانه را توسعه دهیم و دولت‌ها را تشویق کنیم که از تلاش‌های داوطلبان حمایت کنند و اقدامات آنان در راستای دستیابی به اهداف توسعه پایدار در سطح محلی، ملی و بین‌المللی باشد. روزجهانی داوطلب در جمعیت هلال‌احمر جمهوری اسلامی ایران نیز بهانه‌ای زیبا جهت تقدیر از کسانی است که بدون چشمداشت و تنها به واسطه وظیفه شهروندی و انسانی خویش فارغ از رنگ و نژاد و زبان برای ایثار و کمک به همنوع اعلام آمادگی کرده و در خط مقدم انسانیت حضوری فعال دارند.

صمیمانه این روز را به نیروهای داوطلب جمعیت هلال‌احمر که برای کمک و حمایت از اقشار آسیب‌پذیر جامعه و کاهش آلام اجتماعی و در جهت توسعه اجتماعی و اقتصادی کشور تلاش می‌کنند، تبریک گفته و امید که با گسترش هرچه بیشتر فرهنگ مشارکت، مسئولیت‌پذیری اجتماعی و نوع‌دوستی و با توسعه همکاری نهادهای اجتماعی ‌در کنار دولت، شاهد گسترش روح نشاط و امید در جامعه باشیم.

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.