ترور از راه دور با هوش مصنوعی

جزئیات جدید از نحوه شهادت شهید فخری‌زاده از زبان جانشین فرمانده کل سپاه

آدمی در صحنه ترور نبود، 13 تیر کلا شلیک شده و همه از تیربار داخل نیسان بوده، بقیه تیرها توسط محافظان شلیک شده است.

شهروندآنلاین: جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران جزئیات دقیق عملیات ترور شهید فخری‌زاده را فاش کرد. طبق گفته سردار فدوی تروریستی در صحنه حادثه نبوده و در این عملیات از هوش مصنوعی استفاده شده بود. او افزود: «یازده پاسدار همراه  شهید فخری‌زاده بوده‌اند و انفجار نیسان هم به خاطر از بین بردن پاسداران بود. آدمی در صحنه ترور نبود، 13 تیر کلا شلیک شده و همه از تیربار داخل نیسان بوده، بقیه تیرها توسط محافظان شلیک شده است. تیربار داخل نیسان هم مجهز به یک سیستم هوشمند ماهواره‌ای بوده که روی شهید فخری‌زاده زوم کرده بود و از هوش مصنوعی بهره می‌برده است. سرتیم حفاظت هم که  تیر خورده به‌دلیل آن است که خودش را روی شهید انداخته است. شهادت سردار فخری‌زاده هم به دلیل تیری بوده که به کمر ایشان اصابت کرده و موجب قطع نخاع او شده است.»

سردار فدوی در پاسخ به یکی از دانشجویان درباره انتقام شهادت سردار سلیمانی گفت: «شیوه انتقام را ما تعیین می‌کنیم. ما آمریکایی‌ها را به خاک مذلت نشاندیم. از‌ سال 65 به بعد آمریکایی‌ها با ما مستقیما وارد جنگ شدند و این هم در عکس‌العمل به  اقدامات ما در دفاع مقدس  بود و از آن زمان تاکنون همیشه همین‌طور بوده است و آنها هم نتوانستند پیروز شوند.»

او ادامه داد: «یکی از وزرای دفاع آمریکا در پایگاه الظفره امارات گفته بود که ما می‌خواهیم در برابر ایران بازدارندگی ایجاد کنیم. در واقع آنها در ازای اقدامات ما دست به‌ کارهایی می‌زنند که ضعیف‌ترین انسان‌ها این کار را می‌کنند و جرأت ندارند که مسئولیت آن را قبول کنند و ترامپ اولین فردی بود که این کار را کرد.»

جانشین فرمانده کل سپاه در پاسخ به سوال دیگری درباره اینکه اگر انتقام سخت از شهادت سردار سلیمانی گرفته می‌شد، ترور شهید فخری‌زاده اتفاق نمی‌افتاد، گفت: «ما امروز در مرحله‌ای هستیم که دشمن به دنبال بازدارندگی در مقابل ما است. ما در دهه 60 در مرزهای خودمان با آمریکا می‌جنگیدیم و امروز در جایی که خانه آمریکایی‌ها بود، با آنها می‌جنگیم.»

او در پاسخ به سوال دیگری درباره نتیجه تحقیقات سقوط هواپیمای اوکراینی گفت: «این موضوع به عهده مسئولان قضائی است. مسئولان قضائی به ما گفتند که کارها تمام شده و فقط حکم قاضی مانده است. تأکید ما این است که هم حکم قاضی و هم تکلیف دیه شهدای این سانحه قبل از سالگرد آن مشخص شود. ما به همه خانواده‌های شهدا سر زدیم و دلجویی کردیم و غم و غصه ما در این موضوع کمتر از بقیه نبوده است. ما هم در سپاه پیگیر مشخص شدن نتیجه پرونده هستیم.»

 

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.