همه ایالت‌های آمریکا نتایج انتخابات این کشور را تأیید کردند

۱۷ ایالت آمریکا از شکایت دادستان کل تگزاس برای ابطال نتایج انتخابات ریاست‌جمهوری حمایت کردند

تمام ۵۰ ایالت آمریکا و واشنگتن دی‌سی اکنون نتایج انتخابات ریاست جمهوری خودشان را تأیید کرده‌اند و فرأیند کالج الکترال به پیش می‌رود و نشست برگزینندگان دوشنبه برگزار می‌شود.

شهروندآنلاین: رسانه‌های آمریکایی گزارش دادند همه ۵۰ ایالت آمریکا و واشنگتن پایتخت این کشور نتایج انتخابات ریاست‌جمهوری را تأیید کردند.

در همین حال خبرگزاری رویترز گزارش داد که ۱۷ ایالت آمریکا نیز حمایت خود را از شکایت دادستان کل ایالت تگزاس در دیوان عالی آمریکا برای ابطال نتایج انتخابات ریاست‌جمهوری این کشور اعلام کردند.

دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا، پیش از این در توییتی به اقدام دادستان کل تگزاس مبنی بر شکایت از نتیجه انتخابات در ۴ ایالت آمریکا واکنش نشان داد.

ترامپ در توییتر خود نوشت که «شواهد بسیاری از تقلب گسترده در این ۴ ایالت که در دادخواست تگزاس مطرح شده، وجود دارد.»

رئیس‌جمهوری آمریکا در توییت دیگری استدلال عجیبی برای پیروزی خود در انتخابات مطرح کرد و نوشت که «تاکنون سابقه نداشته که نامزدی در ۲ ایالت‌ فلوریدا و اوهایو پیروز شود و بازنده انتخابات باشد، من در هر ۲ ایالت با اختلاف بسیار پیروز شدم.»

کن پاکستون، دادستان کل جمهوریخواه ایالت تگزاس روز سه‌شنبه شکایتی را در دیوان عالی آمریکا از نتیجه انتخابات در ۴ ایالت تنظیم کرد.

پاکستون در این شکایت می‌گوید که نتیجه انتخابات در ایالت‌های پنسیلوانیا، جورجیا، ویسکانسین و میشیگان باید برخلاف قانون اساسی اعلام شود.

دادستان کل تگزاس این استدلال را مطرح کرده که مقامات انتخاباتی در این ۴ ایالت از ویروس کرونا به عنوان بهانه‌ای برای تغییر غیرقانونی قوانین انتخاباتی خود استفاده کرده‌اند.

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.