پسر 25 ساله‌ای که برای شبنم نعمت‌زاده وثیقه گذاشت که بود؟

«امیر بارانی بهبهانی» پسر معین بارانی ‏بهبهانی است که خبر استفاده او از ارزهای دولتی ‏برای واردات پورشه حسابی سروصدا کرد

کمی که از جنجال‌های راه افتاده درباره تغییر پوشش شبنم نعمت‌زاده دختر یکی از وزرای سابق در نخستین جلسه دادگاهش کم شد، ‏نوبت به بررسی محتوای حرف‌هایی رسید که بین قاضی و دادستان و متهم رد و بدل شده بود. یکی از عجیب‌ترین موضوعاتی ‏که در این دادگاه ظاهرا به اصل پرونده ارتباط پیدا نمی‌کرد، اما توجه زیادی به خودش جلب کرد، بخشی از حرف‌های ‏قاضی بود که به دلیل بازداشت مجدد او مربوط می‌شد.

مسعودی مقام، قاضی شعبه سوم دادگاه ویژه مفاسد اقتصادی خطاب به نعمت‌‏زاده در مورد علت بازداشت مجددش گفت: «بازداشت شما از آن جهت صورت گرفت که بیم فرارتان می‌رفت و شخصی که برای ‏شما سند گذاشته بود فردی متولد‌سال ۷۳ به نام آقای امیر بارانی بود که در دادگاه حاضر نشد، با وجود این‌که ۲۰‌میلیارد تومان ‏برای شما سند گذاشت و اعلام کرد که اگر باز هم سند بخواهید در اختیار شما قرار می‌دهم، درحالی‌که وجود این همه سند در ‏دست این فرد جای سوال داشت.»

این‌طور که گفته می‌شود وثیقه‌ای که برای او گذاشته شده به دلیل مشکوک بودن ماجرا پس ‏داده شده و پدر نعمت‌زاده مجبور شده برای بیرون آوردن دخترش ضمانت نامه بانکی ارایه کند. نزدیک بودن تاریخ اتمام این ‏ضمانت نامه هم دلیل دستگیری مجدد نعمت‌زاده اعلام شد. اما از همه اینها گذشته، همان‌طور که انتظار می‌رفت فعالان ‏رسانه‌ای حوزه‌های اقتصادی به سرعت وارد گود شدند تا بدانند کسی که با 25‌سال سن برای نعمت‌زاده وثیقه 20میلیاردی ‏آورده بوده و تازه سند سنگین‌تر هم داشته، چه کسی بوده است؟

میلاد گودرزی یکی از همین چهره‌ها در توییترش خبر داد که ‏این جوان رعنا کسی نبوده جز سید امیر بارانی بهبهانی که به سرعت عکس کارت ملی‌اش هم منتشر و معلوم شد که هنوز 26 ‏سال را هم پر نکرده و باید او را پسر 25 ساله‌ای با داشتن سند‌های میلیاردی زیاد بدانیم. از آنجایی که طبیعتا این پسر در این ‏سن چنین سندهایی را با عرق جبین به دست نیاورده، اسم و رسم پدرش هم اهمیت پیدا کرد. البته نام خانوادگی‌اش هم آن‌قدر خاص ‏بود که مستقیما اذهان کسانی را که کمی در جریان خبرهای پرونده‌های اقتصادی هستند به سمت یک اسم ببرد: معین بارانی ‏بهبهانی، کسی که خودش صاحب پرونده‌های کلان اقتصادی است و چند وقت پیش خبری درباره استفاده او از ارزهای دولتی ‏برای واردات پورشه حسابی سروصدا کرد. هنوز معلوم نیست که سرنوشت پرونده 140‌میلیارد تومانی او که باعث شد اسمش ‏به عنوان سلطان پورشه سر زبان‌ها بیفتد، چه نتیجه‌ای پیدا کرد، اما حضور پسر او برای ضمانت شبنم نعمت‌زاده نشان می‌دهد ‏که اوضاع خیلی بدی هم ندارد.

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.