تماشاگران برای بازی‌های تیم‌ملی به آزادی می‌روند؟

احتمال دارد هواداران فوتبال در ایران بتوانند برای بازی با بحرین و عراق به ورزشگاه آزادی بروند

عقب‌افتادن رقابت‌های انتخابی جام جهانی در قاره آسیا از مهر و آبان ۹۹ به فروردین و خرداد ۱۴۰۰، احتمال حضور هواداران در دیدار برابر عراق و بحرین را تقویت کرده است.

تیم‌ملی فوتبال ایران که با هدایت دراگان اسکوچیچ خودش را برای مقدماتی جام جهانی 2020 قطر آماده می‌کند، با توجه به نتایجی که در بازی‌های گذشته به دست آورده کار سختی در ادامه مسیر خواهد داشت. با این حال به تعویق‌افتادن انتخابی جام جهانی در قاره آسیا در ماه‌های اخیر یک خبر خوشحال‌کننده برای اهالی فوتبال در ایران و کادر فنی تیم‌ملی بود؛ زیرا حالا می‌توان امیدوار به برگزاری بازی‌های دشوار با عراق و بحرین در حضور هواداران تیم ملی بود.

با توجه به برگزاری بازی‌های حساس ایران در خرداد ۱۴۰۰ (شش ماه بعد)، انتظار می‌رود با بهبود شرایط ایمنی در جامعه در برابر ویروس کرونا و تهیه و توزیع واکسن کرونا در کشورهای مختلف، دولت ایران هم امکان برگزاری مسابقات فوتبال با حضور تماشاگران را صادر کند.

در این صورت دراگان اسکوچیچ و شاگردانش می‌توانند در بازی برگشت مرحله دوم انتخابی برابر دو تیم عراق و بحرین امیدوار به کسب سه امتیاز با حمایت هواداران باشند و با پشت سر گذاشتن بحران ماه‌های گذشته، به عنوان صدرنشین مجوز حضور در مرحله بعد را به دست آورند.

تیم‌ملی به ترتیب بازی‌های خود را در پنجم و دهم فروردین و هفدهم و بیست‌وپنجم خرداد برگزار خواهد کرد و با کسب ۹ تا ۱۲ امتیاز از بازی‌های باقیمانده خود به عنوان تیم اول یا یکی از تیم‌های دوم قادر مجوز حضور در مرحله نهایی انتخابی جام جهانی را به دست می‌آورد

پس از لغو چندباره رقابت‌های انتخابی جام جهانی در نخستین هفته‌های شیوع ویروس کرونا در جهان، قرار بود مسابقات انتخابی مهر و آبان سال جاری برگزار شود که در چنین شرایطی امکان حضور تماشاگران در ورزشگاه وجود نداشت. با این حال اظهارنظری از سوی جیانی اینفانتینو به نگرانی‌ها درباره از دست‌رفتن امتیاز میزبانی ایران در این مرحله دامن زد. رئیس فدراسیون جهانی فوتبال مدتی قبل از برگزاری ادامه رقابت‌های انتخابی به صورت یکپارچه حمایت کرده بود تا به این شکل، تکلیف تیم‌های حاضر در قطر ۲۰۲۲ زودتر مشخص شود اما این موضوع مصداق بارز تبعیض در اعمال حق میزبانی ایران برابر رقبای خود بود چراکه تیم ملی در دور رفت سه بازی از چهار بازی خود را در خارج از خانه برگزار است.

با وجود این، این طرح اینفانتینو قرار نیست در مرحله دوم انتخابی جام جهانی اجرایی شود؛ زیرا کنفدراسیون فوتبال آسیا طی روزهای گذشته تقویم بازی‌های معوقه در انتخابی جام جهانی را اعلام کرد و ایران در فروردین و خرداد باید بازی‌های خود را انتخاب کند.

تیم‌ملی به ترتیب بازی‌های خود را در پنجم و دهم فروردین و هفدهم و بیست‌وپنجم خرداد برگزار خواهد کرد و با کسب ۹ تا ۱۲ امتیاز از بازی‌های باقیمانده خود به عنوان تیم اول یا یکی از تیم‌های دوم قادر مجوز حضور در مرحله نهایی انتخابی جام جهانی را به دست می‌آورد.

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.