وحشت آفرین‌ها در تله پلیس

صبح سه‌شنبه ۱۰۳ متهم در عملیات‌های پلیس پیشگیری پایتخت دستگیر شدند

نمایشگاه بود نمایشگاهی از کشفیات پلیس. پنجه بوکس، باتوم، فشنگ جنگی، تلفن‌همراه قاچاق، داروهای غیرمجاز، گل و بشکه‌های مشروب روی میزهای سبزرنگ دورتادور محوطه باز سرکلانتری هفتم پلیس پیشگیری تهران بزرگ چیده شده بود. متهمان دست بسته هم به ردیف ایستاده بودند. ۱۰۳متهم که در قالب ۶باند جداگانه فعالیت می‌کردند. گروهی سارق بودند، گروهی توزیع‌کننده مواد و باند دیگری فروشنده داروهای تقلبی. از هر جنس و رنگی وجود داشت.

طرح امنیت محله‌محور کلانتری هفتم پلیس پیشگیری فاتب صبح سه‌شنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۹ با حضور سرهنگ دوست‌علی جلیلیان، سرکلانتر هفتم پلیس پیشگیری پایتخت و رحیم گل‌زاده، معاون دادستان استان تهران برگزار شد.
۶۸۱ قبضه سلاح سرد، ۱۲۰ فشنگ جنگی، ۱۴۴ دستگاه گوشی قاچاق، ۱۱۳۰ داروی غیرمجاز، ۲۸۰ کیلوگرم پودر بدنسازی تقلبی،۱۵۳ گرم ماده مخدر گل و ۱۱۳۰ لیتر مشروبات الکلی ازجمله کشفیات این طرح به شمار می‌رود.

مجرم‌ترین‌های صبح سه‌شنبه

در میان متهمان به‌هم زنجیر شده که در حیاط پایگاه هفتم پلیس به صف ایستاده بودند، کلکسیون‌دار پنجه بوکس، سارق دریچه‌های فاضلاب و فروشنده داروهای تقلبی مهم‌ترین مجرمان صبح سه‌شنبه ۲۵ آذر ماه بودند. کلکسیون‌داری که ۵۰۰ پنجه بوکس داشت. سارقی که درپوش‌های فاضلاب را به قیمت ۲۰۰‌هزار تومان می‌فروخت و داروفروش تقلبی که گچ داخل قوطی‌های پودر بدنسازی می‌ریخت. در زیر گفت‌وگو با این ۳ متهم را می‌خوانید.

کلکسیون‌دار پنجه‌های قاچاق

 

چرا پنجه بوکس خریدو‌فروش می‌کردی؟                                      منبع درآمدش خوب بود و سود خوبی داشت. پنجه‌بوکس‌ها را از آن طرف آب ۵‌هزار تومان می‌خریدم و ۱۰‌هزار تومان می‌فروختم. دو برابر سود داشت.

چند عدد پنجه بوکس داشتی؟
500 پنجه بوکس از من گرفتند.

این تعداد پنجه بوکس را می‌خریدند؟
این پنجه بوکس‌ها سفارشی است کاربردی نیست به‌عنوان تزیینی از آن استفاده می‌شود.

شغلت فروش پنجه بوکس است؟
25‌سال بود که چاقوفروشی می‌کردم، اما سود نداشت. هزینه‌ها هم روزبه‌روز بالاتر می‌رود‌. باید کاری می‌کردم. دخل‌وخرج نمی‌خواند به همین خاطر تصمیم گرفتم پنجه بوکس وارد کنم. این پنجه بوکس‌ها قاچاق هستند. یک قاچاقچی به من تحویل می‌داد و من به‌عنوان وسایل تزیینی می‌فروختم.

سرقت‌های سریالی دریچه فاضلاب

چرا دریچه‌ها را سرقت می‌کردی؟                                              سریع‌ترین سرقت است. با دو آچار و پیچ‌گوشتی سرقت می‌شود. نیازی نیست از در و دیوار خانه مردم بالا بروی. خطر دستگیری خیلی کم است. ریسک بالایی هم ندارد.

قیمت این دریچه‌ها چقدر است؟
به وزن درپوش‌ها بستگی دارد. از 200‌هزار تومان قیمت‌ها شروع می‌شود.

به چه کسانی می‌فروختی؟
ضایعات جمع‌کن‌ها می‌خریدند و پول خوبی می‌دادند.

چطوری سرقت می‌کردی؟
شب‌ها با وانت می‌رفتم سراغ دریچه‌ها. مراقب بودم دوربین مداربسته اطراف دریچه‌ها نباشد. هر شب حداقل 2 یا ۳ دریچه می‌دزدیدم .

دلیل اینکه سراغ سرقت دریچه‌های فاضلاب رفتی چه بود؟
یک شب بی‌مواد و بی‌پول بودم. سرگردان در خیابان‌ها پرسه می‌زدم. ناگهان پایم به یک دریچه فاضلاب گیر کرد و به زمین افتادم. دریچه خیلی راحت جدا شد و همین شد که نقشه سرقت درپوش‌های فاضلاب به سرم افتاد.

چرا معتاد شدی؟
می‌خواستم از خانواده‌ام انتقام بگیرم. مادرم مخالف ازدواجم با دختر همسایه‌مان بود. برای رسیدن به عشقم هر کاری که فکر کنید انجام دادم. یک مدت هم از خانه قهر کردم و به خانه دوست و آشنا رفتم. در همان شب‌ها با مواد آشنا شدم، اما چون دختر همسایه‌مان را خیلی دوست داشتم آن زمان لب به مواد نزدم. قهر کردن‌های من هم بی‌فایده بود و خانواده‌ام با این ازدواج موافقت نکردند و شیرین هم چند ماه بعد ازدواج کرد. باید از خانواده‌ام انتقام می‌گرفتم، آن زمان فکر می‌کردم بالاترین انتقامی که می‌توانم از خانواده‌ام بگیرم، اعتیادم است.

قرص‌هایی برای تخریب بدن

احمد یکی دیگر از متهمان روز سه‌شنبه سرکلانتر هفتم پلیس پیشگیری است. او به جرم تهیه و توزیع داروهای بدنسازی تقلبی دستگیر شده است. او آرد و گچ داخل داروهای بدنسازی می‌ریخته و بسته‌بندی می‌کرده است.

بسته‌ها هم مارک کشورهایی مثل آمریکا و آلمان را داشتند. او می‌گوید: «بسته‌ها را بیرون سفارش می‌دادیم و پودرهایی که خودمان ساخته بودیم را داخل بسته می‌ریختیم.»
احمد به همراه دیگر اعضای باندش داروهای تقلبی را به همان قیمت بازار پودرهای خارجی می‌فروختند. خیلی از خریدارها هم به دلیل محدودیت واردات با این باور که پودرها، خارجی هستند حتی پول بیشتری پرداخت می‌کردند.

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.