اصناف از ساعت ۱۸ تعطیل و تردد از ۲۰ ممنوع

تصمیمات جدید ستاد ملی کرونا برای شب یلدا

براساس پیشنهاد قرارگاه عملیاتی ستاد ملی مقابله با کرونا و بررسی‌های انجام‌شده، برای پیشگیری از رفت‌ها‌وآمد‌ها و تجمعات شب یلدا مقرر شد که روز‌های شنبه و یکشنبه بیست‌ونهم و سی‌ام آذر، اصناف از ساعت ۱۸ تعطیل و تردد خودرو‌های شخصی نیز در این دو روز از ساعت ۲۰ ممنوع شود.

شهروندآنلاین: رئیس‌جمهوری با ابراز خرسندی و تقدیر از همکاری و همراهی مردم در اجرای دستورالعمل‌های بهداشتی تأکید کرد که تداوم رعایت دقیق این دستورالعمل‌ها به‌ویژه در مناسبت‌های پیش رو، برای عبور از وضعیت شکننده کنونی و رسیدن به یک وضعیت پایدار در فرآیند مهار کرونا ضروری است.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین حسن روحانی روز پنجشنبه در جلسه روسای کمیته‌های ستاد ملی مبارزه با کرونا، با اشاره به گزارش‌های ارایه‌شده در جلسه درباره جایگاه نخست واگیری کرونا در دورهمی‌ها و تجمعات فامیلی و خانوادگی، از کمیته‌های بهداشتی و درمانی و اطلاع‌رسانی و قرارگاه عملیاتی ستاد ملی مبارزه با کرونا خواست در خصوص مناسبت‌هایی نظیر شب یلدا و ایام عزاداری صدیقه‌کبرا(س) و دهه‌های فاطمیه، اطلاع‌رسانی و مراقبت‌های ضروری را انجام دهند.

رئیس‌جمهوری همچنین در پی گزارش‌های کمیته بهداشتی و درمانی و قرارگاه عملیاتی از طرح جامع مقابله با کرونا و تبدیل وضعیت بسیاری از شهرها از قرمز به نارنجی یا از نارنجی به زرد و همچنین اعمال جرایم و میزان همراهی کسب‌وکارها در رعایت دستورالعمل‌ها، به کمیته‌های تبلیغات و بهداشتی و درمانی و قرارگاه عملیاتی دستور داد که نسبت به بحث اطلاع‌رسانی و آگاهی‌بخشی به جامعه در خصوص ضرورت مراعات دستورالعمل‌ها با همان جدیت و قاطعیت دوران اوج کرونا اقدام کنند.

همچنین مقرر شد کمیته بهداشتی و درمانی با اهتمام ویژه به توسعه طرح غربالگری‌ها و کنترل هوشمند ادامه دهد و قرارگاه عملیاتی همچنان در حوزه رصد روند اجرای وضع محدودیت‌ها و شرایط شهرها در پی اعمال این محدودیت‌ها و ورود به شرایط مختلف فعال عمل کند.

در این جلسه براساس پیشنهاد قرارگاه عملیاتی ستاد ملی مقابله با کرونا و بررسی‌های انجام‌شده، برای پیشگیری از رفت و آمدها و تجمعات شب یلدا مقرر شد روزهای شنبه و یکشنبه بیست‌ونهم و سی‌ام آذر اصناف از ساعت 18 تعطیل و تردد خودروهای شخصی نیز در این دو روز از ساعت 20 ممنوع شود.

مسئول کمیته بهداشتی و درمانی ستاد ملی مقابله با کرونا نیز در ادامه این جلسه گزارشی از اقدامات انجام‌شده در خصوص ساخت واکسن کرونا در داخل و تأمین آن از خارج کشور ارایه کرد.

رئیس‌جمهوری پس از ارایه این گزارش ضمن ابراز خرسندی از اقدامات انجام‌شده در مسیر ساخت واکسن داخلی، بر تسریع در فرآیندهای اجرایی تأمین مالی خرید واکسن از خارج از کشور و تأمین اعتبارات لازم برای آن نیز دستورات لازم را صادر کرد و از دستگاه‌های دخیل خواست هر چه سریع‌تر با هماهنگی یکدیگر اقدامات لازم را انجام دهند.

همچنین با توجه به درخواست سازمان سنجش آموزش کشور در خصوص امکان برگزاری آزمون استخدامی دستگاه‌های اجرایی و بررسی‌های کمیته بهداشتی و درمانی و قرارگاه عملیاتی، مقرر شد این آزمون با بهره‌گیری از تجربیات برگزاری آزمون‌های مختلف کنکور در سال جاری و با توجه به شرایطی که متعاقبا از طریق مراکز مسئول اعلام خواهد شد، برگزار شود.

رئیس‌جمهوری تأکید کرد که اجرای سایر برنامه‌های مرتبط با قطع زنجیره کرونا با قدرت ادامه یابد و فقط به ایجاد محدودیت‌ها و منع ترددها بسنده نشود.

دکتر روحانی همچنین گفت: «انجام تست‌های فراوان و هدفمند، ایزوله‌کردن بیماران، آموزش و اطلاع‌رسانی، تقویت درمان سرپایی، مراقبت از افراد سالمند و آسیب‌پذیر از جمله برنامه‌های موثری است که باید با جدیت دنبال شود.»

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.