پاسخ دفتر آیت‌الله سیستانی به شایعات در خصوص روح‌الله زم

زمینه دخالت مرجعیت در امر محاکمه و مجازات ایشان منتفی است

در تاریخ سی‌ام مهر ۱۳۹۹ آقای شهرستانی، نماینده آقای سیستانی و رئیس‌دفترشان در قم –طبق دستور ایشان– با آقای رئیسی، ریاست قوه قضائیه، ملاقات و موضوع را پیگیری کردند.

در پی نشر گسترده شایعاتی در فضای مجازی که روح‌الله زم با نامه‌ای که نام و مهر دفتر حضرت آیت‌الله العظمی سیستانی را داشته به عراق دعوت شده است، دفتر حضرت آیت‌الله سیستانی در نجف اشرف به پرسش یکی از مومنین در این خصوص پاسخ داد.

متن پاسخ دفتر مرجعیت عالی شیعیان که در اختیار شفقنا قرار گرفته به این شرح است:

بسمه‌تعالی

با سلام و احترام

بارها اعلام نمودیم که دفتر آقای سیستانی هیچ گونه اطلاعی از آمدن آقای زم به عراق و نقشی در دستگیری ایشان نداشته است.

و پس از انتشار ادعای سوء استفاده از نام آقای سیستانی برای کشاندن ایشان به عراق، در تماس با مقام‌های عالی‌رتبه جمهوری اسلامی ایران، از آنان خواسته شد توضیحاتی در این زمینه ارایه دهند و بر این درخواست مکررا تأکید شد و در تاریخ سی‌ام مهر ۱۳۹۹ آقای شهرستانی، نماینده آقای سیستانی و رئیس دفترشان در قم –طبق دستور ایشان– با آقای رئیسی، ریاست قوه قضائیه، ملاقات و موضوع را پیگیری نمودند.

درنهایت مقامات ذی‌ربط به صورت رسمی به ایشان و سپس در تاریخ سی‌ام آبان ۱۳۹۹ به دفتر آقای سیستانی در نجف اشرف ابلاغ نمودند که هر گونه سوء استفاده از نام آقای سیستانی در جریان بازداشت آقای زم قاطعانه تکذیب می‌شود و بنابر آن زمینه دخالت مرجعیت در امر محاکمه و مجازات ایشان را منتفی دانستند.

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.